Skip to content

#2 "De donge" een verrassend avontuur. Traditional Cache

This cache has been archived.

3 Koninckjes: Deze gaat het archief in

More
Hidden : 10/14/2014
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

 photo 33_zps7e4aa562.jpg

Deel 2 van "De donge"een verrassend avontuur.

De toch gaat verder en we komen nu bij een heel mooi stukje van "de donge"

 


De donge

Geschiedenis

Het plaatsje Dongen is vernoemd naar de rivier de Donge. De rivier heette voordat er mensen woonden nog simpelweg Aa. Omdat Dongen op een hooggelegen zandrug in een veengebied (een Donk) ligt, werd deze plaats 'Donk aan de Aa' genoemd. Later is dit verbasterd tot 'DonkAa' oftewel 'Dongen'. Zo kreeg ook de rivier zijn naam. De rivier de Donge is een levend monument voor wat betreft de geschiedenis van de mens, de flora en de fauna. Onderzoek wees uit dat 4000 jaar geschiedenis van de mens langs dit kleine water nog steeds zichtbaar is. Tegelijkertijd zijn natuurgebieden bewaard gebleven die tienduizenden jaren geleden zijn ontstaan. De rivier toont langs zijn 46 kilometer lange loop niet alleen unieke, zorgvuldig beheerde natuurgebieden, maar ook de gemaakte natuu van weilanden en landbouwgronden. Ze stroomt langs en door verstilde dorpjes, de dynamische steden en grote industriedorpen om na het passeren van de historische vestingstad Geertruidenberg uit te monden in de rivier de Amer.

 photo 7051c0eb-62df-4ebb-8028-41e68c5bfb47_zps45f3d617.jpg  photo 1c77cf8f-5b3a-4159-abd5-c00e085d9821_zpsa4aaea14.jpg

Wist u dat...

  • ...in de buurt van Geertruidenberg en Raamsdonksveer de Donge voornamelijk gebruikt werd voor de schoen- en leerindustrie?
  • ...de Dongecentrale tot 1952 de belangrijkste producent van elektriciteit in Noord-Brabant was? Tegenwoordig is dat de Amercentrale.
 photo 0f2fe30b-5f1b-4a62-859d-7efbddcf0337_zps0c3c7402.jpg  photo 73891c26-ce9d-4227-92c8-e779120e3c23_zpsb2f52d58.jpg

 

De cache

U kunt deze plek makkelijk bereiken met de auto. Er zijn parkeerplaatsen aanwezig en u kunt er gezellig picknicken. Bent u een fietsliefhebber? Neem u fietsen mee en laat u verrassen door de schitterende natuur langs het fietspad. U kunt er ook voor kiezen om de "donge route" te fietsen. Er is genoeg informatie te vinden op het internet over deze route. 

De cache is verstopt op bovenstaande coordinaten en zal voor de doorgewinterde cacher niet zo heel moeilijk te vinden zijn. Ook voor de beginnende cacher is deze goed om te doen.


 photo logo 3 koninckjes_zpsjdmzetpc.png

Reeks "De donge een verrassend avontuur"

"De donge" een verrassend avontuur. (deel 1)
"De donge" een verrassend avontuur. (deel 3)
"De donge" een verrassend avontuur. (deel 4)
"De donge" een verrassend avontuur. (deel 5)
 photo deel2_zps2c9294f0.jpg

Additional Hints (No hints available.)