Sticklinge
A cache by Memme Hidden: 10/22/2002
Size:  (Small) Difficulty: Terrain: (1 is easiest, 5 is hardest)
|

|
Please note: To use the services of geocaching.com, you must agree to the terms and conditions in our disclaimer.
|
En enkel cache för att hysa Geo-fotbollen. A simple cache for
the travel bug Geo-fotbollen.
Denna kulle innehåller något som skulle ha kunnat passa
in i serien Concrete Madness. Det har samband med liknande
anläggningar 2 km åt ONO. Cacheburken är synlig och
kan tas fram utan att man behöver flytta något
föremål. - This mound contains a bunker from WWII. The
cache is in plain sight.
|
|

1 user(s) watching this cache.
|
Additional Hints (No hints available.)
(Decrypted Hints)
Find...
113
1
7
Warning. Spoilers may be included in the descriptions or links.
Cache find counts are based on the last time the page generated.
December 10, 2009 by famaxe (1450 found) Här fick jag gå ett varv innan jag hittade den i ett urtrist och grått väder. /Fru Famaxe
View This Log |
October 12, 2009 by Andreas L (214 found) Stenlätt! Tack!
View This Log |
September 20, 2009 by Axling (11 found) Jag stöttade Kricko och NiclaSS i deras Lidingöloppsträning. En vecka kvar till loppet och de ville springa sista milen för att få lite koll på hur den gick. Vi tog en avstickare till denna cache. Ingen superutsikt för att vara toppen av ett högt berg, men ändå en rolig cache!
View This Log |
September 20, 2009 by NiclaSS (50 found) Hittade denna relativt lätt då koordinaterna visade helt rätt. Kul burk. Loggades i samband med lidingöloppsträning en helt underbar dag tillsammans med NiclaSS och Axling 6 dagar innan Lidingöloppet 2009
View This Log |
September 20, 2009 by Kricko (49 found) Hittade denna relativt lätt då koordinaterna visade helt rätt. Kul burk. Loggades i samband med lidingöloppsträning tillsammans med NiclaSS och Axling.
View This Log |
|
There are more logs. View Them All on One Page
Current Time: 2/9/2010 8:07:20 PM (GMT-08:00) Pacific Time (US & Canada) (4:07 AM GMT)
Last Updated: 1/13/2010 3:16:00 AM (GMT-08:00) Pacific Time (US & Canada) (11:16 AM GMT)
Rendered: From Database
Coordinates are in the WGS84 datum