Skip to content

Nu tar vi dansken, igen II, a la hebb o explorist Event Cache

This cache has been archived.

hebb: Jaha, kanske dags att arkivera detta event (min första arkivering, men någon gång ska vara den första, som pigan sa). Tack alla som deltog.

/hebb

More
Hidden : Saturday, June 11, 2011
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size:   not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Hej!

En cykeltur i Fredrikshamn, kan det vara något?


Vi (the explorist och hebb) har tänkt ordna en utflykt till Fredrikshamn, för att umgås och trevligt på båtturen. I Frederikshavn kan vi ha en gemensam cyklelrunda för att plocka cacher i trevligt sällskap, som startar och avslutas med mingel på båten hem.

De som önskar kan ta egna utflykter, alla har ju inte samma cacher att plocka.

På båtresan ut kl. 09.00 får vi tillfälle att mingla och byta TB med varandra m.m. Hemresan blir kl. 20.00.

I samband med eventet kommer en ny cache att publiceras väl brukligt och kommer att arrangeras samt några andra andra trevliga överraskningar

Kostnaden är ca 550 kr ToR med cykel eller 300 kr utan cykel. De som önskar egna utflykter kan dela på en bil med fyra personer eller ta med sin moped

Meddela om ni avser delta i cykelturen eller åker på egen tur.

Mer info kommer längre fram.

Additional Hints (Decrypt)

Qrg xbzzre ngg thatn aåtbg...

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)