Skip to content

3 fosser i Nannestad - BONUS Mystery Cache

This cache has been archived.

olehab: Avvikles

More
Hidden : 4/14/2012
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Dette er en bonus-cache som ikke befinner seg på de oppgitte koordinatene! Du vil få de korrekte koordinatene dersom du besøker 3 av fossene i Leirelva i Nannestad. Selve bonus-cachen befinner seg på et litt mer sivilisert sted i bygda. Det ideelle er å besøke cachene fra nord til sør dersom du vil ha med deg bonus-cachen.

Bokstaver som du finner i disse cachene utgjør løsningen til bonus-cachen:
Gåfossen
Kringlerdalsfossen
Låkedalsfossen

I hver av disse vil du finne en bokstav som du må notere. Når du har alle bokstavene (3 stk) setter du de sammen til et ord ved å plassere de i rekkefølge fra nord til sør. Deretter sender du inn følgende SMS:

GC ordet til 1963 (bytt ut ordet med ordet du har satt sammen)

Dersom du har korrekt løsningsord vil du umiddelbart motta en SMS med koordinatene til denne bonus-cachen. Det vil ikke være noen kostnader utover vanlig SMS-takst forbundet med dette.

Liten FTF-gave til førstemann!

Additional Hints (Decrypt)

Bccv

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)