Skip to content

Cmentarz Sucha Góra Traditional Geocache

This cache has been archived.

Silesian Reviewer: Witaj,

Nie otrzymalem zadnej odpowiedzi od wlasciciela skrytki, wiec jestem zmuszony zarchiwizowac te skrytke.

Jednakze zawsze istnieje mozliwosc reaktywacji tej skrytki. Jezeli chcesz reaktywowac te skrytke, prosze skontaktuj sie ze mna poprzez mój profil i podaj ID skrytki, która chcesz reaktywowac.

Pamietaj jednak, ze reaktywacja nie jest gwarantowana i zalezy od indywidualnych okolicznosci.

Silesian Reviewer
Geocaching.com Volunteer Cache Reviewer for Poland

More
Hidden : 2/27/2010
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

free counters

Kesz jest schowany kolo nastepnego cmentarza z I WS zagubionego w pasmie Suchej Góry. Jest to kolejny cmentarz upamietniony podczas XXVIII Rajdu Górskiego krzyzem z remontowanego cmentarza w Lysej Górze. Po drodze proponuje zahaczyc o inne ciekawostki tego regionu, a mianowicie:

1. Cerkiew-kosciól w Czarnorzekach - murowana cerkiew p.w. sw. Dymitra wybudowana w 1921 roku. Jest to pamiatka po Zamieszancach – ludnosci rusinskiej, która zamieszkiwala te tereny do zakonczenia II wojny swiatowej. Po wojnie ludnosc zostala przesiedlona, a jedynymi pamiatkami po Rusinach sa dzis przydrozne krzyze, nagrobki i kilka cerkwi, które dzis sluza jako koscioly rzymsko-katolickie. Z racji tego, ze ludnosc rusinska tworzyla mieszane malzenstwa z Polakami, powstala nazwa grupy etnicznej jakimi byli Zamieszancy. Tu proponuje zostawic samochód i w dalsza droge udac sie pieszo za czarnym szlakiem.

2. Sztolnia nad Czaja I - na stokach masywu Suchej Góry znajduja sztolnie czyli podziemne wyrobiska, skad mieszkancy czerpali niegdys surowiec budowlany jakim jest piaskowiec. Dzis sztolnie tez maja swoich mieszkanców, a sa nimi oczywiscie nietoperze. Wejscie do sztolni jest zabezpieczone krata, by ich nie niepokoic podczas zimowego snu.

3. Zaraz powyzej znajduje sie zródlo Mieczyslaw - powstale po zalaniu glebokiego na 14m wyrobiska piaskowca. Ze wzgledu na zamulenie aktualna glebokosc wynosi 10m, powierzchnia 25m kw. Jest pomnikiem przyrody.

W miejscu, gdzie w poblizu ambony szlak skreca w lewo opuszczamy go i kierujemy sie droga lesna w kierunku cmentarza.

Additional Hints (No hints available.)