Skip to content

Knihokeska #2 Mystery Cache

This cache has been archived.

Kamašel: Knihokeška již bohužel není mezi námi. Město HD stánek zničilo (viz komentář níže). Ještě jsem chvíli vyčkával, jestli se naskytne nový objekt či prostor, kam kešku přestěhovat, ale nenašel se.
Ještě jednou díky všem za pozitivní logy.

More
Hidden : 9/8/2016
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Na uvedených souřadnicích keš nehledejte! Cache is not placed on these coordinates!

Po úspěchu Knihokešky #1 jsme se rozhodli dopřát neobvyklý zážitek i kačerům ze sousedního kraje.

K čemu objekt kešky dříve sloužil většina místních ví a přespolní si jistě domyslí. Kdo by o to hodně stál, tak na vyžádání prozradíme, ale ať zbytečně nenapovídáme finální uložení :-)

Finální souřadnice

Na úvodních souřadnicích se nachází překvapivě místní knihovna. Pro zjištění finálních souřadnic musíte přiřadit úryvky knížek k jejich názvům a autorům a následně dosadit do vzorce. Knížky jsou buď nějakým způsobem spjaty s místním krajem, finálkou nebo se nám zkrátka líbí.

A = Lyman Frank Baum - Čaroděj ze země Oz

B = Antoine de Saint-Exupéry - Malý princ

C = Ondřej Fibich - Prácheňský poklad

D = Michael Gates Gill - Jak mi Starbucks zachránil život

E = Dominik Landsman - Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti

F = Astrid Lindgrenová - Děti z Bullerbynu

G = Erich Maria Remarque - Tři kamarádi

H = Ernest Thompson Seton - Dva divoši

I = Zdeněk Svěrák, Ladislav Smoljak, Jaroslav Weigel - Jára Cimrman - génius, který se neproslavil

J = Šimek & Grossmann & Krampol - Besídka bývalých žáků zvláštní školy

1) „Ahoj, Rachel,“ pozdravil jsem dalšího hosta. „Grande latte bez kofeinu?“ „Vynechejte to bez kofeinu,“ vyzvala mě. „Udělejte mi pořádnou kávu. Už nejsem v jiném stavu, Miku.“ Držela v náručí kouzelné malé mrně. „Grande latte pro Rachel,“ zavolal jsem na Yvette a zaslechl její hlasité potvrzení. Uvědomil jsem si, že tihle hosté, všechny ty Rachel, doktoři Paulové, Denisy a malé Elly se během posledního roku stali významnou součástí mého života.

2) Brzy zjara pouštěli na ostrov na pastvu norrgårdenského zlého berana. Zůstalo tu po něm plno malých, černých, tvrdých kuliček. Vzaly jsme jich několik a daly je do plechovky. A pak jsme napsaly na jiný kus papíru, který jsme si vzaly s sebou: Tady jsou vaše perly! Buďte na ně opatrní! Protože je tu utrousil ten, který žil na tomto ostrově před dávnými lety.

3) Když se Dorotka ráno probudila, sluníčko svítilo mezi stromy a Toto byl už dávno venku a honil ptáky za srubem. Hastroš dosud stál trpělivě v koutě, nepromluvil ani slovo a čekal na ni. „Musíme jít hledat vodu“ řekla Dorotka starostlivě. „Na co potřebuješ vodu?“ ptal se Hastroš. „Abych si umyla obličej od prachu a chci se také napít, aby mi suchý chleba neuvázl v krku a líp se polykal.“ „Je to ale nepohodlné být z masa a kostí,“ řekl Hastroš zamyšleně.

4) Pro cestu do Arktidy se rozhodl poté, co si u něj majitel pražské restaurace Pod Vyšehradem objednal pro příští ples ledařů branického pivovaru živý obraz „Češi na Severním pólu“. Chtěl polární téma prostudovat přímo na místě. Na cestě Grónskem narazil na osobitý eskymácký kmen, kde měla v rodině hlavní slovo žena (byl to velice primitivní kmen). Eskymačky byly velmi pohostinné: darovaly mu medvědí kožich, vybraly z chlívka nejlépe vykrmeného tuleně a uspořádaly slavnostní hostinu. Večer mu pak paní domu osobně ustlala lože a na důkaz nejvyšší úcty mu přivedla na noc do ložnice svého manžela.

5) Řeč spočívala v tom, že se každé slovo hláskovalo, přičemž se ponechávalo všech pět samohlásek beze změny, ale každá souhláska se zdvojovala a doprostřed se kladlo „a“. Tak „b“ dávalo “bab“, “d“ “dad“, “m“ “mam“ a tak dále, až na “h“, které dávalo “haš“, a “x“, které dávalo “zax“. Příklad, který nový chlapec uváděl, “dad-rar-žaž-haš-u-bab-u“, byl prý způsob, jak požádat o ticho. Tento jazyk byl “strašlivě užitečný“, jak říkal nových chlapec, aby ostatní lidé nerozuměli, co člověk povídá, což bylo docela pravda.

6) Spinkání vyhodnotil jako zbytečnou činnost, která ho brzdila v rozletu. Když jsem ho večer ukládal do postýlky, řekl si, že na to kašle a dneska pojede nonstop. Aby svému rozhodnutí přidal patřičnou vážnost, postavil se v postýlce, chytil se za šprušle, výhružně se na mě podíval a zlostně udělal z nosu ze soplu velkou bublinu. Když bublina praskla, Čeněk se lekl, spadl a začal řvát. Tím začala nejdelší noc v mém životě.

7) Tedy z dobrých semen dobrá tráva a ze špatných semen býlí. Ale semena jsou neviditelná. Spí hluboko v zemi, až některému napadne se probudit. Tu se protáhne a k slunci bojácně raší nejprve rozkošný a neškodný malý výhonek. Je-li to ředkvička nebo růže, můžeme je nechat, ať si rostou. Je-li to plevel, musíme ho vytrhnout hned, jak ho rozeznáme. Nu, a na planetě byla strašná semena...semena baobabů.

8) Už od dětství jsem miloval školu a vše, co s ní souviselo. Vousatou učitelku Kadrabovou, jízdu po zábradlí, chlapecký záchodek, kde jsem se naučil kouřit, bradla, ze kterých jsem srážel šplhouna Hrůzu, až se uchytil v cirkuse jako imitace velblouda. Také jsem miloval karantény, uhelné prázdniny, nemoc učitele a jiné dny, kdy jsem mohl zevlovat po bulvárech a dívat se, jak naše město bohatne. Ano, škola byla pro mne vším. I o prázdninách obcházel jsem ji mlsně jako řeznický pes špalek a čekal, kdy spadne. Ale držela se.

9) V noci na 22. prosince jezdívá z děkanského kostela v Horažďovicích až na hřbitov sám svatý Tomáš na ohnivém voze. U hřbitovních vrat tu již čekají zesnulí Tomášové, pomohou mu z vozu, a vedou jej k velikému kříži. Ten je plný světla a slouží za oltář. Zde se světec pomodlí, požehná svým jmenovcům a náhle zmizí. Mrtví se klidně vrátí do svých hrobů a opět celý rok čekají na pověstný ohnivý vůz.

10) Zamířili jsme k boudě, kde se házely kroužky z tvrdé gumy na háky a kde bylo možno vyhrát všechno možné. „Tak,“ řekl Lenz Patricii Hollmannové a posunul si klobouk dozadu, „a teď vám dáme dohromady výbavu.“ Házel první a vyhrál budík. Házel jsem po něm a vyhrál medvídka. Majitel boudy nám odevzdal výhry a dělal při tom velký povyk, aby přilákal další zákazníky. „Však ono tě to povykování přejde,“ zazubil se Gottfried a ukořistil pekáč. A já druhého medvídka. „Podívejme se, to je ale štístko,“ řekl majitel boudy a podal nám výhry. Netušil však, co ho očekává. Lenz házel granáty nejlépe z celé roty, a v zimě, když bylo málo práce, jsme se po měsíce cvičili tím, že jsme házeli klobouky na nejrozmanitější háky.

N 49° 19.X

E 013° 41.Y

X = A * B * C * D * F - B

Y = E * H * I * J - (A * G)

Správnost vypočtených souřadnic si ověř níže, kde získáš i důležité informace k otevření kešky!

GeoCheck.org

 

Uvnitř na tebe čeká řada knížek a časopisů rozdělených do několika kategorií. Svou výměnu prováděj férově kus za kus. Knihy nejsou nové, avšak zachovalé. Takové prosím i vkládej.

V současnosti je uvnitř knížek dostatek a kapacita kešky je plná, takže prosím nedoplňuj kešku dalšími kvanty knih.

Tato keška je tématická, proto prosím vkládejte pouze knihy, časopisy či věci podobné a s knihami nějak související.

Prosíme, neprozrazujte v logu finální uložení ani nevkládejte fotografie, které by mohly ostatním kačerům napovědět a tím zkazit pocit finálního překvapení.

 

Aktualita: Už několikrát využili tuto kešku nezvaní hosté a udělali uvnitř nepořádek a škody. Přístupový kód jsme opět změnili. Pokud budou problémy nastávat i nadále, budeme uvažovat o přístupu jen pro prémiové hráče, případně keš zrušíme. Prosíme kačery, kteří zjistí v keši jakékoliv problémy, aby nás informovali.

Děkujeme

Přejeme pěkný odlov a příjemné počtení.

Additional Hints (No hints available.)