Skip to Content

1000 + (shared, public)

List Owner: PaWcz

X 12 (100%) out of 12 users found this list useful. Rate This Bookmark List

Poklady na vrcholcích českých a moravských "tisícovek".

Cache jsou zařazeny pod názvem vrcholu. Pro lepší orientaci je jim předřazena i zkratka pohoří.
Zkratky jsou totožné se zkratkami na serveru tisicovky.cz

Do bookmarku jsou zařazovány cache ležící v blízkosti hlavního vrcholu, jehož nadmořská výška je min. 1 000 m. U multi a mystery rozhoduje poloha finále. Tu ověřujeme osobní návštěvou nebo dobrozdáním jiných lovců.
Za blízkou vrcholku hory je považována krabička, která od něho není dál než 333 metrů horizontálně a 22 m vertikálně.
Právě pro nesplnění podmínek tu nenaleznete třeba GCXN9X (Praděd)


Víte-li o cache, která tu chybí, napište nám, prosím!
Děkujeme!


Výzva pro milovníky hor!

Results per page:

X   GC Code Cache Name  

GCPPXP Traditional Cache CL: Cerchov (1 042 m)
  CESKY LES - cache cca 0,2 km od vrcholu u modre turisticke znacky. Na vrcholu rozhledna.  

GC1JT8Q Traditional Cache CL: Skalka (1 005 m)
  CESKY LES - schranka v lese nedaleko vrcholu. Vrchol dostupny po zelene znacce pres Cerchov. Jizne od vrcholu rozhled jihovychodnim smerem.  

GC13A35 Multi-cache HH: Vysoká ( 1 024 m )
  HOSTÝNKSO-VSETÍNSKÁ HORNATINA: Finále multicache splnuje svojí vzdáleností od nejvyššího bodu hory podmínky k zarazení do vrcholového bookmarku (jak je ostatne naznaceno i v listingu).
Pres zalesnený vrchol bez výhledu vede cervená znacka spojující Solán a Treštík, vrchol je tudíž snadno prístupný. Na temeni hory je turistum k dispozici i drevená bouda.
 

GC3585W Traditional Cache HJ: Cerná strán ( 1 237 m )
  HRUBÝ JESENÍK: schránka s pokladem se nachází u trigonometrického bodu na vrcholu tisícovky. Na vrcholové plošine, z jejíchž okraju se otvírají cástecné výhledy, se nachází malé vrchovište.
Prístup na vrchol je obtížný, nevede na nej žádná prímá cesta. Server tisícovky.cz doporucuje dobrodruhum výstup strží bystriny od rozcestí "Poniklý potok" (žlutá znacka). Prevýšení této cesty je víc než 500 metru,takže tahle hora není zadarmo.
 

GC4RCH2 Traditional Cache HJ: Černý Vrch ( 1 201 m )
  HRUBY JESENIK: Geocache se nachází na vrcholu hory, na níž nevede žádná značená turistická trasa. Přístup je možný po hřebenové trase z vrcholu Jeleních Louček.  

GC459ZH Traditional Cache HJ: Hradečná ( 1 057 m )
  HRUBÝ JESENÍK: Tradiční geocache na samém vrcholu tisícovky Hradečná. Vrchol zarůstá smrčinou, zatím nabízí částečné výhledy na okolní kopce.
Pohodlnou cestu na vrchol slibuje průsek vedoucí od sedla Hvězda, případně z druhé strany od cesty u silnice na Ovčárnu. Převýšení od Hvězdy je cca 200 metrů.
 

GC2ZA13 Traditional Cache HJ: Jelení loucky ( 1 205 m )
  HRUBÝ JESENÍK: cache je na vrcholu obtížneji prístupné kupovité tisícovky. Z vrcholové plošiny se otvírají za dobrého pocasí panoramatické výhledy na okolní kopce. Na vrchol nevede žádná znacená trasa. Poblíž (avšak o cca 100 metru níže) prochází žlutá znacka z Rejvízu na Švýcárnu.
Cache se nachází prímo na vrcholové plošine tisícovky.
 

GCW9FM Traditional Cache HJ: Karliny kameny ( 1 078 m )
  HRUBÝ JESENÍK: vrcholek zalesnený smrcinou, ze skalisek však pekné výhledy.
K vrcholu nevede žádné turistické znacení, výstup je možné zahájit v osade Bílý potok, nebo od žluté znacky pres Jelení loucky ( 1 205 m) a Cerný vrch ( 1 200 m). Oba prístupy jsou dlouhé cca 3 km!
 

GC3883W Traditional Cache HJ: Lyra ( 1 103 m )
  HRUBY JESENIK: Tisícovka s impozantními skalními útvary na vrcholové plošine. Skýtají se z ní výhledy na okolní hory, zejména na Praded. Na vrchol nevede žádná znacená cesta. Nejsnazší terén je od "Sedlové boudy", která se nachází mezi Lyrou a Žárovým vrchem.
Schránka s pokladem se nachází na vrcholových skaliscích severne od souradnic nejvyššího bodu hory.
 

GC46NK7 Traditional Cache HJ: Lysý vrch ( 1 128 m )
  HRUBY JESENIK: Geocache se nachází na vrcholu Lysého vrchu. Vrchol je zalesněný, výhled se otvírá z mýtiny na svahu. Na vrchol nevede značená trasa, po svazích prochází modrá od Bělé pod Pradědem a žlutá z Videlského sedla.  

GC2BK9J Traditional Cache HJ: Malý Ded ( 1 368 m )
  HRUBÝ JESENÍK - cache leží u žluté a modré znacky nad Švýcárnou. Nejvyšší bod hory leží 200 metru jižne od tohoto místa, ale z duvodu ochrany prírody není prístupný.
Cache presto pro její výšku a blízkost vrcholu lze považovat za vrcholovku.
 

GC1FXG4 Traditional Cache HJ: Medvedí vrch ( 1 216 m )
  HRUBÝ JESENÍK: zalesnený vrchol s obtížným prístupem.
Nejbližší turistická znacka (zelená z Bílého potoka) vede pres Solnou chatu, od níž je vrchol vzdálen 700 metru severne. Prevýšení je vyšší než 200 metru!
 

GC1FXG5 Traditional Cache HJ: Orlík ( 1 204 m )
  HRUBÝ JESENÍK: na vrchol nevede žádná turistická stezka. Nejbližší je žlutá znacka cca 1 km západne od vrcholku (rozcestí Kristovo loucení), je možný i prístup z jihovýchodu od Medvedího vrchu ( GC1FXG4 )  

GC46VCB Traditional Cache HJ: Osikový vrch ( 1 078 m )
  HRUBY JESENIK: Geocache se nachází na zalesněném vrcholu Osikového vrchu. Vrchol se nachází cca 4 km od Švýcárny, k přiblížení lze využít žlutou značku do Videlského sedla. Od sedla vede vzhůru průsek s převýšením něco málo přes 100 metrů.  

GC47AX7 Traditional Cache HJ: Ostružná ( 1 184 m )
  HRUBY JESENIK: Geocache je na vrcholu hory, z jejíž vrcholové skalky se nabízí částečné výhledy na Jeseníky. Na vrchol nevede značená trasa, k přiblížení může pomoci zelená od Žďárského potoka k chatě Alfrédka nebo červená značka od Alfrédky do Staré vsi.  

GC35DMG Traditional Cache HJ: Pecny ( 1 329 m)
  HRUBY JESENIK: schranka se nachazi v bezprostredni blizkosti nejvyssiho bodu hory. Na vrchol lze vystoupat po zelene znacke od raseliniste a sedla Skritek, pripadne od Jeleni studanky pres Bridlicnou horu.  

GC33DC7 Multi-cache HJ: Praděd ( 1 491 m )
  HRUBY JESENIK: jak již napovídá název cache, tato multicache mírí na nejvyšší vrchol Hrubého Jeseníku. Umístením finále tak splnuje kritéria zarazení do bookmarku vrcholových keší na našich tisícovkách.
Prístup na vrchol Pradedu je snadný - po modré odbocce z rozcestí "Praded (rozc)", na vrchol vede cesta zpevnená asfaltem.
 

GC1GKAM Traditional Cache HJ: Šerák ( 1 351 m )
  HRUBÝ JESENÍK: cache leží cca 0,2 km východne od vrcholu u modré turistické stezky z lázní Lipová. Priblížit se lze po zelené ci cervené znacce z Ramzové, okdud jede na vrchol i lanovka.  

GC45KN5 Traditional Cache HJ: Sokol ( 1 187 m )
  HRUBY JESENIK: Tradicni geocache se nachazi na vrcholu hory Sokol. Tento vrchol zakončuje severní rozsochu Pradědu. Vrchol hory nabízí výhledy a monumentální scenérii Sokolích skal.
Na vrchol nevede žádná značená cesta, jen průseky. Nejbližší turistická trasa je modrá vedoucí z Videl na Švýcárnu. Výstup z této turistické trasy znamená převýšení takřka 300 metrů, takže hora není přívětivá pro sváteční turisty.
 

GC4F1M1 Traditional Cache HJ: Temná ( 1 263 m )
  HRUBÝ JESENÍK: vrcholová geocache na zalesněném vrcholku ležícím nedaleko žluté turistické značky od Ovčárny do Malé Morávky.  
Total Records: 178 - Page: 1 of 9 - < Prev   <<   <[1 2 3 4 5 6 7 8 9]>   >>   Next >

Advertising with Us

Return to the Top of the Page