Skip to Content

The FINEST caches found by MITAK (shared, public)

List Owner: mitak

See the ratings for this list. Rate This Bookmark List

My personal "best-of" list intended as recommedation for my friends and other czech-speaking geocachers

Muj osobni seznam nejuzasnejsich kesi urceny jako doporuceni pro me pratele i ostatni geocachery

Results per page:

X   GC Code Cache Name  

GC13K35 Traditional Cache 5 Torri - THE GREAT WAR
  Jedny z nejhezcích veží Dolomit. Krátkou procházku okolo "5 veží" mužete zvládnout zhruba za hodinu, ale doporucuju procházku trochu protáhnout, protože v této úžasné lokalite meli Italové behem první svetové války hlavní stan na místní fronte a je zde krásné museum pod otevreným nebem (vstup zdarma).  

GCJNNG Traditional Cache 9 Summits - Niederösterreich
  Keška na nejvyšším vrcholu hory Schneeberg v Dolním Rakousku. Keš patrí do série devíti nejvyšších vrcholu jednotlivých rakouských oblastí (kraju). Cesta nahoru trvá približne hodinu zubackou a pak hodinu pešky a za dobrého pocasí mužete ze hrebenu videt do všech smeru a dokonce se i ve vrcholové chate dobre najíst.  

GC7A07 Traditional Cache A walk in the park - EG #15
  Norský národní park Rondane je obrovský - dost obrovský na to, abyste cca petikilometrový pochod k této cachei mohli považovat za odskocení do nejbližší trafiky pro noviny. Náhorní plošina je sice naprosto pustá - pouze vresy, kamení a voda, ale v tom je její kouzlo. Mrknete na pár fotek v externí galerii v mém profilu. Pochod nejkratší cestou je celou dobu po rovine, ale presto doporucuju pevnou vysokou obuv.  

GCQ4MP Traditional Cache Am Schneeberg
  Keška, kterou bych z duvodu bezpecnosti doporucoval lovit nejlíp v srpnu nebo se vybavit mackama. za normálních okolností, totiž stací dojít pár set metru po pešince po vrstevnici. Me ale pešinku zkrížil v cervnu deset metru široký ledový splaz, který ujíždel pod nohama tak jak to led delá. Se sklonem asi šedesát stupnu jsem se rozhodl neriskovat holý život a priblížil jsem se místo toho zvrchu, od vrcholu kopce, což byl sám o sobe sestup na úrovni ctyrech hvezdicek terénu. Keška sama o sobe je jednoduché mikro s nádherným výhledem z 1800 metru. Zpátecní cesta se nám už nechtela absolvovat zpátky do kopce, takže jsme ledový splaz prelezli v nejužším míste, ale i tak jsem mel chvilkama smrt v ocích, protože sníh/led ujíždel po mýma stodeseti kilama, vykopané schudky se borily a nechtelo se mi vést se dolu do neznámé hlubiny...  

GCXPVQ Traditional Cache Arachnofobie/Arachnophobia
  Dokonalý príklad speleocachingu, kdy nestací jeskyní jít, ale také lézt po ctyrech a ve finále se dokonce plazit. To že je tato keš pojmenovaná Arachnofobia cloveku na radosti nepridá a už tak extrémní zážitek z klaustrofobie se scítá s neustálým strachem s nechteným setkáním s pavoukem za vlastním krkem.  

GCXYY4 Traditional Cache Babi lom 3
  Hreben Babího lomu je skutecne úžasný, proto jsem za cache Babí Lom 1, 2, 3 a Lelkovadlo vybral do seznamu aspon tuto s nejvyšším poradovým císlem. Rozhledna má dokonce svého vlastního bublifukáre. Doporucuju vycházku po hrebeni, kde se pri prelézání skal budete brzo cítit jako opice.  

GCGKCC Traditional Cache Brigsdalsbreen
  Ledovec "Modrá šlehacka" patrí v Norsku mezi turistické atrakce první trídy. Neváhejte a jedte to omrknout drív, než ledovec roztaje. Ti co zde jezdí opakovane zasvecene vykládají, že se zmenšuje pred ocima. Fakt je ten, že budete po ceste míjet od ledovce stovky metru vzdálené cedulky, že tady byl ledovec ješte pred sto lety... Málem bych zapomnel na vodopád, který má takovou sílu, že když pujdete po ceste kolem (jiná není) tak budete totálne mokrí od vodní tríšte.  

GCYDW0 Unknown Cache Brnenske soutoky
  Jedna z nejrozsáhlejších (ne-li prímo nejrozsáhlejší) brnenských bonusových sérií. Darí se jí pomerne unikátní vec a to ukázat dlouholetým obyvatelum krásné prírodní místa prakticky ve vnitrním Brne o kterých predtím nevedeli.  

GCH07D Traditional Cache Castle of Szepes (GCSZEP)
  Spišský hrad na Slovensku je skutecné monstrum - zatím jsem nic podobne velkého s vyjímkou Mont Saint Michel v Bretani nevidel. Nešetrete a zaplatte si vstup do hradu - uvidíte domestikovanou syslí rodinku žijící prímo vedle divadelního hledište ;-)  

GC799F Traditional Cache Challenge #6 - Geiranger
  Cache v 1500 metrech nad morem už je na Norsko pomerne vysoko. Pri ceste sem snad skutecne rostou výškové metry rychleji než vzdálenost. Ridici si moc v serpentinách neužijou, ale spolujezdci budou valit bulvy. No a zvrchu uvidíte pozustatek ledovcové cinosti: obrovské údolí s fjordem a slušne velkýma lodema. Na okolních vrcholech se drží sníh i v léte.  

GCKB49 Traditional Cache Cristomannos
  Nenápadná, ale presto nádherná keška stojící za upozornení. Za dobrého pocasí je to nenárocná vycházka od lanovky a od kešky je fantastický rozhled do mnoha stran, kdy si prohlídnete mnoho vrcholu Dolomit.  

GC11TDC Traditional Cache Cross On Top
  Nejhezcí keška, kterou jsem našel v oblasti Zillertalu. Není to sice nic extra nárocného, když se clovek vyveze správnou sérií sedackových lanovek s lyžema až pár desítek metru pod vrchol, ale v prípade dobrého pocasí je nahore nádherný výhled. Tato keš se asi nevymyká z ostatní vrcholových alpských kešek, ale aspon je dobre odlovitelná i zime.  

GCP8VN Traditional Cache Darkness cache
  Lehce adrenalinová speleologická záležitost která není vhodná pro revmatiky. Každopádne ale obrovská zábava, kterou si všichni pochvalovali.  

GCGH63 Traditional Cache Drei Zinnen Cache
  Jedno z nejznámejších míst Dolomit, které taky kandiduje na nejhezcí veže této fantastické oblasti. Místo a cache je ideální pro okružní pochod kolem veží od parkovište k parkovišti. Túra má asi 8 kilometru s nevelkým prevýšením 450 metru nahoru a 450 metru dolu, pokud pujdete proti smeru hodinových rucicek, tak vás keška svede z obvyklé trasy vedoucí až k Drei Zinnen Hotel, ale tím si nijak nezajdete, ale trasu naopak asi o kilometr zkrátíte. Za dobrého pocasí si odvezete vyjímecné fotky.  

GC14G3R Traditional Cache G9 - THE GREAT WAR
  Možná nejlepší podzemní keš, kterou jsem kdy navštívil. Unikátní tunely z první svetové války na fronte mezi Rakouskem a Itálií, kdy obe bojující strany delostrelecky zlikvidovaly tábory protivníku a jedinou možností, jak vytrvat na pozicích bylo vybudovat síte stovek a stovek metru dlouhých a hlavne hlubokých (!) tunelu, kdy i s mapkou bloudíte a netušíte, kde se zrovna nacházíte. Tato keška je záležitostí mnoha hodin neskutecné podzemní zábavy, stovek schodu, nekolika žebríku, desítek výhledu a palebných postu. Vybavte se dobrými boty, trvanlivými koleny, pevnou prilbou a dostatkem baterií do svítilen. Pokud jedete do Dolomit, tak tohle je místo, které musíte navštívit. Tato keš vycnívá i nad ostatníma kešma z tech nejlepších, které jsem našel.  

GCNTHX Traditional Cache Haugen # 2 - Breng
  Nenápadná cache, ale norské jezero Lovatnet ztelesnuje typický kýc, kdy i ti cynictejší z nás jen mlcky drží hubu a užívají si pohledu pro stredoevropana bežne nedostupného.  

GC1BJVX Unknown Cache IP cache
  Cache pouze pro lidi z oboru, ale tem pripraví velmi zábavnou detektivní práci nad zkoumáním souvislostí IP adres, domén, portu, služeb, loginu, hesel atd atd. Bežný geocacher asi tuto keš zavrhne, ale sítar nudící se v práci ocení výtecné zpracování a skvelý nápad. Vše završeno triviálním odlovem vhodným po dlouhé a nárocné práci ;-)  

GC116VM Traditional Cache Ivomirova off-road drive-in cache aneb ...
  Z pohledu vetšiny populace obycejná možná až nudná keš. Tato je ale zamerena pro príjezd a projíždku offroad vozem, což znací velkou porci zábavy pro príznivce terénu a adrenalin a strach pro ty, co to zkusí nahoru vyjet brichoplazkou.  

GC1C563 Unknown Cache James Bond - For Your Eyes Only
  Keška která sází na moji oblíbenou industrální speleologii a zároven pridává velmi težkou mystery cást. Škoda jen, že to koncí pomerne záhy, tato keš mela velký potenciál stát se necím grandiózním, ale i tak je nesrovnatelne lepší než zbylých 99% keší v Brne. EDIT: Tak údajne je to jen první díl z mnoha :-)  

GCYH7P Multi-cache Jezkova tajemna cache / Caltrop`s mysterious cache
  Velmi dobrodružná cache. Rád bych napsal víc, ale pokazil bych neznalým prubeh hledání. Vzhledem k listingu ale mužu upozornit na oblíbený prvek industriální speleologie, který dodává celé veci príjemný adrenalin. Jedna z nejlepších brnenských multicacheí.  
Total Records: 58 - Page: 1 of 3 - < Prev   <<   <[1 2 3]>   >>   Next >

Advertising with Us

Return to the Top of the Page