Skip to Content

This cache has been archived.

Neo11: Díky všem návštevníkum cache, že zašli a zároven se omlouvám poslednímu, že šel zbytecne... Bohužel už nemám cas se o cache starat, takže dávám do archivu.

More
<

Na konci zvírecí stezky

A cache by Neo11 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 03/21/2007
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Tato cache vás zavede do prírodního parku Podkomorské lesy, nedaleko obce Veverská Bítýška. Projdete se místy, kde lidé obvykle nechodí, kde jsou jen cesticky vyšlapané od lesní zvere...

PODKOMORSKÉ LESY
Prírodní park Podkomorské lesy zahrnuje rozlehlé lesní komplexy, v jejichž stredu skalnatým údolím protéká reka Svratka. Jsou nejrozsáhlejším lesním komplexem na území mesta Brna. Ze západu je ohranicen Boskovickou brázdou, která oddeluje brnenský masiv od Ceskomoravské vrchoviny. Tato cache Vás zavede do jejich jižní cásti. V místech, kde je ukryta final stage obvykle lidé nechodí a proto zde mužete videt mnoho stop, cest a pelechu nejruznejších lesních zvírat.
Cache má od zacátku do konce cca 2,5 km.CO MUŽETE CESTOU VIDET
Cache "Na konci zvírecí stezky" má ctyri cásti (stage), které Vás postupne provedou okrajovou cástí Veverské Bítýšky až do zmínených lesu. U stage 1 rozhodne stojí za povšimnutí chovný rybník, kterému se v obci ríká "Bažiny". Prakticky každý rok zde pres celou zimu hnízdí volavka popelavá približne v hejnu o deseti kusech. Pokud budete mít štestí, z místa 1. stage volavky uvidíte. Místo, kde je final stage nebudu popisovat, ale myslím, že rozhodne stojí za to.DOPRAVA
Pro dopravu blízko k místí 1. stage je možné použít automobil, MHD, prípadne parník. Automobil je možné zaparkovat na konci obce u fotbalového hrište, do obce zajíždí autobus císlo 303 a od konecné parníku je 1. stage nedaleko. Je naprosto nevhodné mít s sebou jízdní kolo.

Poznámka 1 k 1. stage - pocítá se pouze ten, který má u zeme minimální obvod jeden metr.

Poznámka 2 k 1. stage - není potreba nikam lozit ani šplhat. Všechno je maximálne ve výšce ocí dospelého cloveka.

Legendy

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.