Skip to Content

This cache has been archived.

stanleypaulGC: Zdá se, že keš splnila svou vzdelávací funkci, byla nekolikrát ztracena, znovu ji obnovovat nebudu. Dávám lokalitu k dispozici dalším autorum pro založení nejaké jiné, lepší, vetší a hezcí keše. Díky všem, kdo jste tuto keš za dobu její existence navštívili.

More
<

ZOO koutek Radonice

A cache by stanleypaulGC Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 06/04/2007
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Tato cache Vás privede k zajímavému Zookoutku v obci Radonice, kde se mužete Vy i Vaše deti dozvedet mnoho zajímavého o zvíratech zejména typických pro naše vesnice a lesy.

EN: This cache will take You visit small ZOO, where you and Your children can see animal from Czech woods and farms. You can get very interresting information about them especially if You come from town. In this ZOO you see more than 90 various types of animal and to see many flowers especially form Czech woods, gardens and meadows or swamp land.


CZ: V malé vesnicce severovýchodne od Prahy se nenápadne schovává zajímavé místo, kde zejména mestské deti a jejich rodice mohou spatrit lesní, domácí a hospodárská zvírata našich zemepisných šírek. Navíc z úst pana majitele je možno k tomu dostat poutavý a velice poucný výklad, který jiste prekvapí i mnohé dospelé. V zoo koutku, nekde oznacovaném i za "naucnou stezku Ceská zvírena Radonice", je chováno asi 90 druhu a plemen hospodárských a divoce žijících zvírat v CR. V soucasné dobe se buduje biotop prírodního rybníka, staví se skalka, provádí se výsadba ceských drevin. Prohlídka areálu /asi 1.05 ha/ s odborným výkladem trvá dle zájmu 2-2.5 hod.
Vlastní koutek je situovaný do místa bývalého zemedelského družstva, ale jeho rozloha a rozmanitost živocišných druhu zde zastoupených je opravdu zajímavá.

Více informací o ZOOkoutku, návštevních hodinách, vstupném i dalších informací se dozvíte na adrese (visit link)


Jak na keš ?
POZOR!!! Po zmizení první verse cache bylo dne 20.6.2008 umístení mírne zmeneno. Cache byla zmenšena na prechodné mikro, listing byl príslušne opraven, indicie jsou stejné, výpocet byl zmenen!! Nová poloha je od té puvodní do vzdálenosti 50metru.

Pro nalezení cache není nutné navštívit zookoutek, ale sami sebe ochudíte o zajímavý zážitek.... Okolo prochází také mnoho cyklotras, místo je východiskem cyklostezky POJIZERÍ, kterou se mužete dostat zajímavým výletem od metra v Praze až do Polabí, a treba až k Mladé Boleslavi a dále podél Jizery. Cache je na rozdíl od zookoutku prístupná trvale. Pozor na nohy, at nespadnete do nejaké díry. Cache je tvorena filmovkou, v cachi je pouze tužka a logbook. Cache hledejte na miste, kde vam zadny uraz nehrozi, ale jinak doporucuji nejprve kouknout a pak teprve strkat ruku.

Pro získání souradnic k nalezení cache je treba zjistit:
- jaké má oznacení cyklotrasa Pojizerí, která po prístupové ceste k zookoutku vede, je to trojmístné císlo trasy (císlo trasy je ve tvaru ABC).
- Dále budete potrebovat vedet jak se jmenuje klub, který hraje na prilehlém fotbalové hrišti. Celý název se skládá ze dvou slov (pozor, na internetu se objevují ruzné názvy, platí ten který najdete nekde poblíž startovních souradnice! ). Spocítáním poctu písmen v techto dvou slovech dostanete císla D a E (každé slovo zvlášt, jedno slovo, jedno písmeno).
- spocítáním poctu písmen ulice, ve které je ZOO koutek dostanete císlo F.
- No a jako takový bombonek na záver byste meli zjistit, jestli ve znaku obce RADONICE je strom (G=4) nebo ryba (G=3) a nebo slunce (G=2).

Pokud máte uvedené indicie, nalezení vlastní cache na souradnicích

N50°08.(B)(E+C)(D-C) a E014°37.(E-G-F)(B-C)(A)


už bude jiste hrackou.

UPOZORNENÍ !!!! :


Vzhledem k nekterým výhradám k umístení finálky upozornuji, že inálka je umístena z vnejší strany objektu, ke kterému vás dovedou souradnice. Keška je prístupná ze zeme, není nutné nikam lézt, není treba nic otevírat, porušovat zákazy. Zkuste se nejprve podívat, nejlépe zespodu, geodálnice vás jiste už navede správne. Nic neotvírejte, do niceho nestrkejte prsty dríve než se ocima presvedcíte!! Pozor na vosy, podle nekterých lovcu UVNITR objektu je nejen nebezpecí úrazu elektrickým proudem, ale i vosí hnízdo.
UPOZORNENÍ 2:
ne všechny indicie je možné zjistit na míste, doporucuji domácí prípravu (zejména G je lepší konzultovat s internetem....) Pri vyzvedávání cache pozor na mudly, muže jich tu být hodne, at nám cache brzo nezmizí...

EN: For cache You don´t have to visit this ZOO, but You have to get :
- the number of cykloroute POJIZERI, which i going along this ZOO, the number is ABC,
- the name of footbal club which is playing on the nearby field. The name consists of two parts/words, count number of letters and You get the 2 numbers D (the first word) and E (the second word),
- count number of letters in the name of the street You are in (where is entry to the ZOO), You get F,
- try to find, which symbol is in the offitial coat of arms of Radonice village. If it is a tree G=4, if it is a fish G= 3or if it is a sun G=2

To find the geocahche on coordinates :

N50°08.(B)(E+C)(D-C) a E014°37.(E-G-F)(B-C)(A)is very easy!
Good luck!!

Warnings:


- try to find cache by eyes first, look from bottom. Mind the electricity, beware of Your health. Do not open anything, cache is not in it but outside.
- all information is probably not easy to find nearby. Mainly "G" is better to try to find together with Mr. Google.....

Verse: ver.1 small - ukradena v breznu 2008
ver.2 mikro - obnovena na mírne odlišných souradnicích 20.6.2008

Additional Hints (Decrypt)

PM: mrfcbqh, zntarg, cbq irgfv mr qibh
RA: obggbz, zntargvp, orjner sbe ryrpgevpvgl, haqre gur ovttre bs gjb terra phorf

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.