Skip to Content

This cache has been archived.

DarkLord Reviewer: Archivace listingu keše

DarkLord Reviewer

More
<

Prumyslova zona - Jih/ Industry Zone - South

A cache by Buik1 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/22/2007
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Keš je umístena na okraji prumyslové zóny Jih. Sice se jedná o frekventovanou cást Liberce, ale na druhou stranu nikoho neprekvapí, když se u místa jejího uložení zastavíte a budete proste stát.

Prumyslová zóna Liberec – Jih
Celková rozloha: 125 ha
Území bylo legislativne pripraveno a majetkove vyporádáno v letech 1999 – 2000. Výstavba základní infrastruktury byla realizována v první polovine roku 2001. Za dva roky od dokoncení infrastruktury se podarilo Prumyslovou zónu Liberec – Jih témer zaplnit.
V soucasné dobe je zde umísteno více než dvacet prevážne zahranicních investoru a realizována celá rada výrobních závodu. Další provozy se nachází ve fázi legislativní prípravy nebo ve výstavbe. Cenným faktem je, že pro tuto lokalitu byly získány investice zejména z oblasti automobilového prumyslu, elektrotechnické výroby, logistiky, výzkumu a vývoje. Z toho plynou samozrejme požadavky na pracovní sílu s odbornými a kvalifikacními predpoklady.
OCENENÍ
Prumyslová zóna Liberec – Jih získala dne 26.9.2002 na Investicním fóru v Ostrave druhé místo v kategorii „Zóna s nejvetším ekonomickým prínosem". Ceny byly udelovány v rámci souteže „Prumyslová zóna roku 2001", kterou porádala pod záštitou Ministerstva prumyslu a obchodu agentura Czechinvest a Sdružení pro zahranicní investice – AFI. (Na prvním míste se umístila zóna v Kolíne – Ovcárech, kde stojí závod TOYOTA – PSA). Dále byla tato prumyslová zóna v rámci programu agentury pro zahranicní investice Czechinvest akreditována.
LOKALITA
Prumyslová zóna Liberec - Jih se nachází v jihozápadní cásti Liberce, v katastrálním území Doubí a Pilínkov. Rozkládá se na území mezi železnicní tratí Liberec – Turnov a stávajícími prumyslovými objekty u ulice Ceské mládeže.

DOPRAVNÍ NAPOJENÍ
Zóna je napojena na ctyrproudovou rychlostní komunikaci od Prahy a Mladé Boleslavi kapacitní mestskou komunikací o je prístupná hromadnou mestskou dopravou o nachází se v dosahu komunikace vedoucí do Nemecka a Polska (výhledove dobudované na rychlostní komunikaci ) a železnicní síte, koncentrace výrobních kapacit do jednoho celku mimo centrum mesta nabízí výhodu spolecného zázemí firem s možnostmi kooperace

STEŽEJNÍ MILNÍKY
Príprava zámeru prumyslové zóny probíhala za úzké soucinnosti mezi Mestem Liberec a spolecností Investorsko inženýrská a.s., Liberec. Na tento projekt bylo vydáno pravomocné územní rozhodnutí na jare roku 2000. Na podzim téhož roku probehlo slavnostní poklepání na základní kámen a poté se ihned zacalo s výstavbou kompletní infrastruktury (páterní komunikace, hlavní inženýrské síte, kapacitní zdroje energetických médií). Pozemky v prumyslové zóne se zacaly marketingove propagovat v breznu 2001 a témer za dva roky se podarilo Prumyslovou zónu Liberec- Jih naplnit.

INVESTORI
Nejvetší strategický investor je spolecnost Denso Manufacturing Czech s.r.o., jejíž továrna se bude rozprostírat na 25 ha území PZ, dalších cca 25 ha využijí subdodavatelé této japonské spolecnosti. Další investori pricházejí prevážne z Nemecka. Prevažující prumysl je automobilový a plastikárský.

Od 3/2001 bylo v této zóne umísteno celkem 21 investoru:
DENSO MANUFACTURING CZECH S. R. O. ,UPS SCS S. R. O., TOYOTA TSUSHO LOGISTICS CZECH S. R. O., ASTRA TRANS S. R. O., PONYEXPRES S. R. O., LIPLASTEC S. R. O., AIRS MANUFACTURING CZECH S. R. O., C. S. CARGO S. R. O., AC LAK S. R. O., FEHRER BOHEMIA S. R. O., SARNAMOTIVE BOHEMIA S. R. O., .A. S. A. LIBEREC S. R. O., GALVANOPLAST FISCHER S. R. O., OAZA S. R. O., AUTO - COLOR S. R. O., PHOENIX - ZEPPELIN S. R. O., TRUMPF CZ S. R. O., BAUMATIC - CR S. R. O., PINK LAK S. R. O., SCHENKER S. R. O., LAIRD TECHNOLOGIES S. R. O.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.