Skip to content

The Armored hill / Obrnena hora cestou necestou Multi-cache

Hidden : 10/01/2007
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Pozor, listing je dobre docist do konce.... (listing is good to read to the end)

This cache will take You for a 4km long tour to Pancír, one of the Šumava Peak./tato cache vás zavede cestou necestou až na vrchol Pancíre, jednoho ze známých vrcholku Šumavy.

POPIS
(English description is below)
POZOR, od ledna 2009 zmena výpoctu finálních souradnic a pridána zimní varianta finálovky, aby byla keš lovitelná i v prípade snehové nadílky. V květnu 2013 po zmene nekterych indicii zmenen vypocet. Ctete dále.
Obrnená hora, jinak též zvaná Pancír, patrí se svou nadmorskou výškou 1214m.n.m. k výrazným vrcholkum ceské strany pohorí Šumavy. Pojdte ji se tedy obrnit trpelivostí a tuto horu dobýt kratším multivýletem (cca 3,5km + cesta zpet) s peknými výhledy na Šumavu, Velký Javor a ostatní panoramata.
Na Pancír se dá dostat ruznými zpusoby. Jednak lanovkou ze Špicáku, obci známé spíše svým druhým stejnojmenným kopcem coby rájem lyžarského sportu. Na lanovku ale pri této multi radeji zapomente, nesesbírali byste všechny potrebné indicie. Nebo mužete vyrazit na vrchol pešky nebo na kole. Obe cesty mají své kouzlo, na kole je cesta o kousek delší ale zato se z kopce svezete. Silnice nahoru má místy docela brutální stoupání, ale zvládnout se dá. Pešky to jde také, ale z kopce bolí nohy více než cyklisty. Nicméne pro ty, co nepujdou dobýt jen tuto keš, a budou pokracovat treba i dále po trase Pancír - Mustek - Prenet to muže být velmi zajímavý výlet na zacátek.

Takže namastete si nohy, prohrejte svaly, sbalte svaciny, namažte retezy, dofoukejte kola a nasedat a startujeme!!!!
Výchozím místem je Špicácké sedlo poblíž parkovište za penzionem Karl. Na výchozích souradnicích naleznete rozcestník turistických cest, kde si opište nadmorskou výšku ABC místa kde stojíte. Možná že Vám GPS bude ukazovat neco jiného, ale pro výpocet je duležité to co je na ceduli.

Další cesta vás povede na souradnice N49°10.072 013°14.675 , kde najdete turistický rozcestník a na nem uvedenou nadmorskou výšku DEFG. Tuto si zapište a protože se nacházíte nedaleko krásné vyhlídkovou terasu s panoramatickým výhledem na okolní ceské i nemecké hory, zajdete se užít výhledu z této vyhlídky. V léte je zde umístena i panoramatická mapka s vyznacením vrcholku, které z terasy mužete videt a jejich nadmorská výška.

Další cesta vás povede ruznými smery podle toho zda jedete na kole nebo jdete pešky. Na kole doporucuji se kousek vrátit zpet a jet dále smerem na vrchol po cyklisticky príjemnejší silnici, pešky mužete jít po turistické stezce smerem k vrcholu obrnené hory (tuším po modré). Další zastávkou je totiž rozcestí pod Pancírem (N 49° 10.340 E 013° 14.858), místo dalšího rozcestníku. Takže vyražte.

Na souradnicích tretí stage se nejprve porádne vydýchejte. Zejména cyklisti to jiste potrebují jako sul. Pri pohledu na nadmorskou výšku HIJK uvedenou na rozcestníku jiste uznáte, že si odpocinek urcite zasloužíte. Nebojte, vrchol je už na dohled, i když nejaký ten výškový metr vás ješte ceká. Vyražte tedy príslušnou cestou smerem k vrcholu hory Pancír, kdyby jste ješte nevideli vrchol (treba za mlhy), tak jsou zde uvedeny GPS souradnice vrcholové chaty.

Až dorazíte k chate, tak už si mužete opravdu vydýchnout, což zejména cyklisty jiste poteší (záverecné stoupání k chate je docela intenzivní zážitek). V chate nebo v okolí si mužete doplnit zásoby energie a v klidu dopocítat souradnice finálové keše. Mužete také za pár korunek vystoupat do veže rozhledny a pokochat se Šumavskými panoramaty (pokud pocasí dovolí) a pak už jen hupky dupky ke keši. Její umístení je trochu mimo cesty v místech, kde to z hlediska mudlu nebude tolik exponované, ale nepodléhejte velkému nadšení, mudlové se mohou objevit casto velmi z nenadání. Proto POZOR pri odlovu, at i ostatní lovci najdou to co mají a ne jen oci pro plác.

Plac, kde je keš umístena, je také navštevována detmi z nedaleké chaty, proto prosím dbejte na dobré zamaskování. Jen podotýkám, že kamenná skládanka je vymyšlena tak, že horní kámen není nutno vubec zvedat, je lepší jen odstranit spodní kámen - dvere a keš vytáhnout ven. Pozor také na stopy ve snehu!!! Já i ostatní geocacheri Vám dekují za vaší obezretnost i peclivost. Zároven Vás všechny žádám, nedávejte do schránky velké predmety, plyšáky nebo jiné rozmernejší TB. Schránka praskne a do schránky zacne zatékat.... Pokud nekdo precpanou schránku najde, klidne ji mužete vybílit, nerad bych zase menil schránku jen proto, že není nafukovací a praskla. Vlastní keš je tvorena Lock&Lock krabickou o rozmerech cca 15x12x12 cm a naleznete ji na souradnicích :

N49°1R.STU
E013°1V.XYZ

kde:
R=B-F-D
S=D+J
T=C+K
U=F-G
V=A-K
X=K-H
Y=G-J
Z=E+E

v prípade snehové pokrývky hledejte zimní variantu této keše na souradnicích :

N49°1R.stu
E013°1V.xyz
kde:
stu = STU+7
xyz = XYZ-19

Je to sice jen mikro, PETflašková cache, ale lepší než se prokopávat snehem.

Hodne štestí pri hledání!!!

EN: Let´s start for a trip to one of the highest peak in Šumava, Pancír, 1214metres above see. For Your trip You can use a bike or go hiking, the way is on the good small road or on signet turist way. You can enjoy magnificent views and see big part of Šumava peaks.

In starting coordinates - find information about elevation above sea-level (altitude) of this place (ŠPICACKE SEDLO) at turist guidepost - ABC.

stage 1 - Continue on coordinates N49°10.072 013°14.675, you can find here a turist guidepost "HOFMANKY". One again You have to find information about elevation above sea-level (altitude) of this place - DEFG.
You are also near Hotel Horizont with a terrace (N 49° 10.030 E 013° 14.675) of this place You can enjoy the panorama of the hills.

stage 2 - Continue on coordinates near the "Sedlo pod Pancírem" turist guidepost (N 49° 10.340 E 013° 14.858). Find the last information - altitude (elevation above the see) of this place - HIJK.

Then You can walk or cykle to the peak of the hill Pancír, from the cottage Pancir You can see all the Šumava panorama from the lookout tower.

Afterwards count the final coordinates and find the cache on:

N49°1R.STU
E013°1V.XYZ

R=B-F-D
S=D+J
T=C+K
U=F-G
V=A-K
X=K-H
Y=G-J
Z=E+E


In case of snow You can find winter variant of this geocache on coordinates :

N49°1R.stu
E013°1V.xyz

stu = STU+7
xyz = XYZ-19

It is only micro, a PETcache, but You have not to dig to find a summer variant of geocache.
Good luck and enjoy the trip.

Additional Hints (Decrypt)

PM: Cbq xnzral h cnermh cboyíž bfnzryéub fgebzh.
mvzaí svaáyr: ivfí an fgebzh

RA: Haqre fgbarf ol gur fghzc arne gur ybaryl gerr
jvagre inevnag: pnpur vf unatvat ba gur gerr

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)