Skip to Content

This cache has been archived.

weselka: Pri derniére jsem se potkal s tajemným sesuvárem... je zajímavé že své nálezy neloguje... ale už vím, už znám [:D]
Díky všem za návštevu a za pekné logy. Život kešule byl ukoncen, schránka se už stejne rozpadala.. budiž jí zeme lehká.

More
<

Zlinske sporty: Tenis, Strelba

A cache by weselka Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 12/23/2007
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Sportovní strelba

Dnešní strelnice SSK Zlín byla postavena v r.1942 pro strelecký cech zbraní SA ve Zlíne. Investorem stavby byl mestský úrad Zlín, stavební práce provádela firma Bata, stavební odd.. Celkové náklady cinily více než 700.000 Kc. Technické zarízení (tj. stahovací rámy do okopu na vzdálenost 100 a 200 metru a pritahovací lanovky na elektrický pohon) dodala firma Anschütz Berlin. Montáž zarízení provádel pan Spieth z Belína. Bohužel toto zarízení neprežilo uživatele strelnice po roce 1945.

Strelnice pouze s minimálními úpravami a údržbou se v celkem dobrém stavu dožila roku 1986, kdy byla težce poškozena pri prutrži mracen a následující záplave. Panovalo mnoho názoru, že se strelnice musí zlikvidovat. Tehdejší vedení klubu ale prosadilo záchranu a rekonstrukci objektu.
Pri oprave strelnice a cástecné rekonstrukci byla strelnice uvedena do lepšího stavu, než v jakém se nacházela pred povodní. Byl zde vybudován sál pro strelbu ze vzduchových zbraní, o 13-ti místech. Tento sál, pri soucasné svetové tendenci rozširovat strelbu ze vzduchových zbraní, hrál, hraje a bude hrát duležitou úlohu zejména pri výchove mládeže.
Za minulého režimu byla strelnice v bezplatném používání OV Svazarmu, který ji dal do správy SSK Zlín, ovšem bez jakýchkoliv prostredku na údržbu. Po rozpadu Svazarmu se pracne rozplétaly majetkové pomery. V soucasné dobe je strelnice majetkem mesta Zlína, které ji dalo do bezplatného pronájmu SSK Zlín, a to s nekolika podmínkami (napr. bezplatné používání mestskou policií, umožnení strelby širší verejnosti a bezpecnostním agenturám za úhradu).
Strelnice stojí na soukromých pozemcích, za které SSK Zlín musí platit nájem. Vzhledem k tomu, že je umístena v zeleném pásmu mesta, nemela by být ohrožena její existence ani další výstavbou mesta. Jisté komplikace muže do budoucna vyvolat pouze zamýšlená stavba silnicního obchvatu a dálnicního privadece.

Strelnice je balisticky schválena pro sportovní strelbu všech disciplin JSSA a z velkorážných pistolí na 25 a 50 metru.
Pomerne dobrá technická úroven strelnice (3 otocné stavy na 25 metru, 9 míst na 50 metru, 13 míst na vzduchovkovém sále), príznivé umístení strelnice v blízkosti mestské dopravy, umožnovaly vždy provádet sportovní strelbu na dobré úrovni a byla zde vychována rada vynikajících strelcu, kterí úspešne reprezentovali nejen naše mesto, ale v zahranicí i naši republiku.

Nejúspešnejším strelcem ze Zlína je bezesporu Jana Kopalová – Miklová, která po rade medailových umístení na mistrovstvích Evropy junioru, ve strelbe ze vzduchové pistole a SP 30 + 30, se stala vítezem ve svetovém poháru, mistryní Evropy ve SP 30 + 30 a probojovala se na olympiádu v Barcelone (to však již jako rakouská státní obcanka).
Sportovne strelecký klub Zlín, který je clenem Ceského streleckého svazu a tudíž i soucástí Mezinárodní asociace sportovní strelby, má 60 clenu a jeho hlavní náplní je provozování sportovní strelby :

- Z pušky i pistole, dle pravidel JSSA, na 50 a 25 metru.
- Strelbu ze vzduchových zbraní na 10 metru (zejména olympijských disciplín).
- Strelbu z historických zbraní (puška, pistole, revolver).
- Tercovou strelbu z velkorážných pistolí a revolveru na 25 metru, zejména jako kondicní strelbu pro držitele techto zbraní.
-Má základnu mládeže pro výcvik mladých strelcu.

SSK Zlín porádá též závody na celostátní úrovni :

-ve strelbe ze vzduchové pušky a vzduchové pistole pro muže, ženy, juniory, juniorky a dorost
-závody ve sportovní pistoli, opet pro výše jmenované kategorie
-závody v historických zbraních, bez rozdílu kategorie
-závody ve velkorážné pistoli a pušce, bez rozdílu kategorie 

Clenové SSK Zlín se úspešne zúcastnují taktéž závodu organizovaných jinými kluby, mistrovství republiky a dalších akcí.

http://strelnice-zlin.hyperlink.cz/
Tenis

Natrvalo by se mel ve Zlíne usadit špickový ženský tenis. Skvele zvládnutým mezinárodním turnajem Smart Card Open by Monet+, který hostily letos antukové dvorce na Vršave, si o to výrazne rekli poradatelé. "Jednali jsme zatím jen neformálne, ale je to velice nadejné," priznal predseda tenisového klubu SK Zlín Milan Kalus.

V historii zlínského tenisu byly dosud jen dve podobne významné akce: mezistátní utkání tehdejší Jiskry Gottwaldov s hvezdným výberem Moskvy pred rovnými padesáti lety a finále ceské extraligy v roce 2003. Letošní turnaj s dotací 50 tisíc dolaru však nejspíš všechno zastínil.

"Turnaj byl proste skvelý, nemužu si na nic stežovat. Mám z nej výborný pocit a i mé záverecné hodnocení pro tenisovou federaci proto bude velmi dobré," rekl sedmatricetiletý vrchní rozhodcí turnaje, Japonec Nao Kawatei, jehož otec byl viceprezidentem mezinárodní tenisové federace ITF.

"Doufám, že se stejne tak líbil i divákum. Byl jsem prekvapený, jaký je ve Zlíne o tenis zájem."

Práve hlad zlínských fanoušku po skvelém tenise poradatele mile šokoval. Finálové vítezství tretí nasazené Kláry Zakopalové nad úspešnou kvalifikantkou Petrou Kvitovou sledovalo pres šest set diváku, hledište centrálního kurtu navíc bylo nekolikrát zaplnené i pri dalších strhujících bitvách.

"Nechteli jsme budovat nejaké velké stavby, když by pak byly poloprázdné, což by bilo do ocí. Ale když jsem videl úcast pri finále, mobilní tribuna na opacné strane dvorce by byla plne vytížená," prohlásil zlínský šéf Kalus. "Diváku za celý turnaj v Prerove nebylo tolik jako ve Zlíne pri finále," pochlubil se.

Zlínský turnaj má s prerovským hodne spolecného. Oba patrí mezi nejvýznamnejší události ženského tenisu v Cesku, vetší je jen každorocní Prague Open v Praze. Prerov hostil ženský tenis týden pred Zlínem a nápad s turnajovou dvojickou se zalíbil.

"Šnura dvou turnaju ve stejném regionu se zalíbila. Hrácky díky tomu nemusí kvuli tenisu stále cestovat na kraj sveta. V tomto modelu by chtel svaz pokracovat," rekl Milan Kalus.

"Jsem rád, že se do sportovního mesta, jakým Zlín je, podarilo dostat vrcholný tenis," rekl už pred turnajem generální sekretár Ceského tenisového svazu Josef Nechutný. "A verím, že to nebude jen epizoda. Pokud to za rok nebude stejný turnaj, pak bychom ve Zlíne moc rádi videli jinou akci, treba ješte významnejší," naznacil.

Prevzato ze Zlínského deníku

tenis

 

 

 

 


Cache je plastová krabicka od filmu a je ukryta poblíž bývalé strelnice.

Stage 1:
N49 14.676 E17 41.417
Práve jste pred brokovou strelnicí - spocítejte pouze roubené stavby na strelnici - císlo A. Ješte vás bude zajímat císlo popisné klubovny strelcu a mysliveckého spolku - císlo 4BC.

Stage 2:
N49 14.619 E17 41.440
Nacházíte se u další strelnice. Pred vámi je plechová tabulka se tremi rádky. Spocítejte písmena v prostredním slove prostredního rádku (organizace která strelnici využívá) - císlo D.

Stage 3:
N49 14.427 E17 41.454
Parkovište pro vaše plechové milácky - spocítejte tenisové kurty s umelým povrchem severozápadne od vás - císlo E.
Poté se otocte o 180° a spocítejte travnatá fotbalová hrište - císlo F.

Finálka:
N 49 14. A(C-A)(B-F)
E 17 41. D(D-E)(F+E-C)


Preji príjemný lov. Sportu zdar!

Poznamenejte si císlo ukryté v krabicce pro výpocet bonusové keše.

Additional Hints (Decrypt)

i cnermh ar
Cev ilaqáiáaí fpueáaxl araí geron avp ilgeuáing, ilynzbing nav cbhžíing žáqaé wvaé aáfvyí. Pupr gb fr arwceir cbeáqar cbqíing n išr chwqr yrupr.

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.