Skip to Content

This cache has been archived.

venca68: Když Tě to potěší...

More
<

Plzenske prochazky

A cache by Venca68 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 12/26/2007
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Doprejte si se mnou pár krátkých skutecných ci jen virtuálních procházek po plzenských ulicích... :)))

První procházka zacíná na výchozích souradnicích (Žádnou schránku zde tedy nehledejte!) na Slovanech na rohu ulic K Vodojemu a Úhlavské. Jsme na kraji lesoparku Homolka, kousek od konecné stanice tramvaje císlo 1. Jsme témer na vrcholu Homolky a v návrší nedaleko je skrytý vodojem zásobující vodou mesto. Vodu do nej dodává nová vodárna dokoncená v roce 1996. My se vydáme Úhlavskou ulicí a po chvilce zahneme do ulice Na Bradlavce, kterou pokracujeme dál až narazíme na Plzenskou cestu. Zahneme po ní doprava a dojdeme až k ulici K Parku. Okolo nás jsou po celou dobu starší vilky i rodinné domky z druhé poloviny 20. století.

Druhá procházka je také po Slovanech. Stojíme v ulici U Školky a jdeme smerem ke Chválenické. Na rohu ulice U Školky a Chválenické si všimneme majestátní budovy 25. ZŠ, která byla otevrena v roce 1962, a pokracujeme podél ní Chválenickou ulicí. Místní zástavba je v duchu socialistické výstavby 60. let 20. století. Po chvilce zahneme vpravo do ulice U Pumpy, ta je ale slepá, a tak se po pár desítkách metru otocíme o 180° a vrátíme zpet na Chválenickou. Po ní krácíme až k Jasmínové ulici, kterou dojdeme k Nepomucké. Hned vedle je bývalá brána bývalých slovanských kasáren, dnes je celý areál zpustlý a zanedbaný. Zde procházka koncí.

Tretí procházka. Ocitáme se v centru Plzne na námestí Republiky. Procházku zahájíme na rohu ulic Dominikánské a Solní. Jdeme podél severní strany námestí, kde mužeme obdivovat krásnou renesancní radnici dostavenou roku 1559. Zatocíme doprava a pokracujeme podél východní strany. V polovine zahneme smerem ke gotické katedrále sv. Bartolomeje, abychom si ji prohlédli zblízka a dojdeme pred novodobou budovu hotelu Central. Odtud jdeme dále jižním smerem a nakonec se projdeme po jižní strane námestí od ulice Prešovské k ulici Zbrojnické.

Ctvrtá procházka. Projdeme se nekolika ulickami v okolí námestí. Na zacátku stojíme na rohu Prešovské a Sedláckovy. Tou po chvilce dojdeme do ulice Bezrucovy a zahneme smerem k ulici Bedricha Smetany. Na križovatce Bezrucovy a Bedricha Smetany se nachází pametní deska v upomínku vytištení první ceské knihy Kroniky trojánské roku 1468. Na námestí už jsme byli, takže se vydáme ulicí Bedricha Smetany na druhou stranu, mineme Knihovnu mesta Plzne a po chvilce dojdeme do mestských sadu ke Studijní a vedecké knihovne.

Pátá procházka. Projdeme se po Roudné, puvodne malé svébytné ctvrti, nyní témer soucásti centra mesta. Stojíme na rohu ulic Na Roudné a Lipová a jdeme jednou z hlavních ulic Na Roudné zhruba na jih. Dojdeme až k ulici Plánská, dáme se jí vlevo a projdeme k ulici Belohorská, kterou se dáme opet vlevo. Dojdeme k ulici Malické. Tato ulice je pojmenována po bývalé osade Malice, která na míste dnešní Roudné stávala - zmínena je již roku 1266. Ulicí Malická dojdeme až k hlavní ulici Na Roudné a naše procházka zde koncí. Dnes Roudná jen rozvétá, je sídlem mnoha firem. Velkou pohromou pro ni však byla povoden pred nekolika lety, kdy byla znacná cást této lokality zatopena.

Šestá procházka nás provede po puvodní vilové ctvrti Lochotín, nacházející se na jižním svahu severne od centra mesta. Výstavba vil se datuje kolem roku 1900. Nedaleko stály známé Lochotínské lázne. My stojíme na rohu ulice Libušiny a Ruženy Svobodové, kterou dojdeme až k ulici Vlastine. Po ní pokracujeme na Karoliny Svetlé, vrátíme se na ulici Libušinu, tou dojdeme na ulici Bozeny Nemcové a nakonec zpet na Vlastinu.

Sedmá procházka zacíná nedaleko šesté, ale v úplne jiném prostredí. Místo vilové ctvrti nás provede jedním z nejmladších plzenských sídlišt Vinice. Výstavba zde zacala v roce 1989. Stojíme na hlavní tríde Na Chmelnicích v míste, kde z ní odbocuje ulice Znojemská. Tou dojdeme do Mutenické a po ní po chvilce do Sedlecké ulice a zastavíme se na rohu ulice Slupské. Všude kolem nás jsou desítky a desítky panelových domu.

Osmá procházka nás priblíží zpet k historickému centru Plzne. Zahájíme ji na križovatce ulic Kollárova a Palackého. Tou druhou dojdeme až na hlavní, do sadu Petatricátníku. Pokracujeme kolem celního traktu plzenské synagogy, která byla dostavena roku 1893. Kousek na synagogou zahneme do ulice Divadelní a dorazíme na malý kruhový objezd. Protože se nemužeme rozhodnout, kterou ulicí pokracovat, radeji se vrátíme Divadelní ulicí zpet do sadu Petatricátníku a dojdeme jimi až ke križovatce s Husovou trídou Po Husove tríde se dáme od centra a skoncíme pred novou moderní budovou Ceské národní banky.

Devátá procházka. Predposlední procházkou se vrátíme zpet na zacátek na ownerovy rodné Slovany a dokonce nedaleko finálové schránky. Procházka je opravdu krátká, zacneme na križovatce ulice Za Vodárnou a Plzenské cesty. Po té kousek popojdeme na roh ulice Sporné a jsme v cíli. Tudy autor cache chodíval na procházky v letech svého mládí a tedy treba i v roce 1974.

Desátá procházka. Neméne zajímavou ctvrtí jsou Bory. Procházku zahájíme na križovatce Zámecnické a Hrímalého ulice. Tou druhou jmenovanou dojdeme k ulici Thámova, kterou dojdeme na Chodské nám. pred kostel Sv. Jana Nepomuckého. Ten byl vysvecen v roce 1911. Pokracujeme dále po Klatovské tríde až ke križovatce s ulicí Stehlíkovou.

Nyní máte všechny informace k získání finálových souradnic, které jsou ve tvaru 49° XX.XXX, 13° YY.YYY.

Click to verify coordinates

Additional Hints (Decrypt)

ivfv h ieng

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

660 Logged Visits

Found it 618     Didn't find it 11     Write note 11     Archive 1     Needs Archived 2     Temporarily Disable Listing 4     Enable Listing 3     Publish Listing 1     Needs Maintenance 4     Owner Maintenance 2     Post Reviewer Note 3     

View Logbook | View the Image Gallery of 2 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.