Skip to Content

This cache has been archived.

Bedrunka: Na upozornení Prihora jsem provedla kontrolu keše. První stage je v tahu a okolo úkrytu se naváží hlína. Dum se bude opravovat a už prestává být strašidelný.
Proto archivuji. Díky za pochopení

More
<

Velké dobrodružství

A cache by Bedrunka from Gerdik team Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 01/12/2008
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Na úvodních souradnicích není keš, ale jen první indicie k nalezení keše.

Velké dobrodružství

Jeden známý archeolog mel dceru Kláru a syna Tomáše. Jednou si hráli venku na honenou a objevili starý dum. Byli zvedaví a tak neváhali a prozkoumali dum i okolí. Obloha byla zatažená, jen na jedno místo dopadal paprsek slunce. Klára s Tomášem si to místo prohlédli a našli knihu která se jmenovala "Velké dobrodružství". Otevreli ji a úžasem ztuhli, protože v knize se zacaly objevovat písmena jako by se kniha postupne psala sama. Psala o Kláre a Tomášovi, jak našli starý dum a knihu kterou otevreli a zacali císt. V tom okamžiku se kniha prestala psát a . . . . . vtáhla deti do sebe. Kniha se poté zase zacala psát. Psala o tom jak Klára a Tomáš vstoupili do knihy. Klára s Tomášem nechteli uverit tomu co se stalo ale za chvíli se vzpamatovali a vydali se "Karibskou ulickou." Tomáš šel jako první. Když se ohlédl tak zbledl, protože Klára za ním už nešla. Otocil se a vracel se zpet ulickou. Míjel krámek, ve kterém byl obrázek dívky, která byla na chlup stejná jako Klára. Zeptal se pána v krámku kdo to je a on mu odpovedel, že dívka na obrázku je princezna. Zaslechl dve dámy jak si povídají o divném chování princezny. V tu chvíli mu blesklo v hlave. Došlo k zámene princezny a Kláry. Tomáš byl šikovný a tak se mu podarilo dívky vymenit nazpet. Princezna jim za pomoc dala krásný prívešek který sama vyrobila. Jakmile si Tomáš schoval prívešek do kapsy, kniha se dopsala a Kláru a Tomáše zase vrátila k domu. Potom si knihu spolecne precetli a když ji otevreli na první stranu . . . . . mela zase cisté nažloutlé listy. Ani jeden nevedel jestli to byla pravda nebo jen sen. Tomáš sáhl do kapsy, vytáhl prívešek a bylo jasné že to všechno byla pravda. Když se vrátili domu, zeptali se táty, co je to za dum. Táta jim rekl, že v nem kdysi dávno bydlel baron s dcerou která byla velmi podobná Kláre. Deti knihu vrátily, ale prožité dobrodružství si nechali pro sebe. Stejne by jim nikdo neveril.

Keš je urcena k výmene vlastních drobných výrobku.

Keš se nachází v blízkosti strašidelného domu a je celkem jednoduchá.
Zaparkovat je možné za križovatkou nad domem nebo na polní ceste pod domem (POZOR - otevrený kanál).

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.