Skip to Content

<

Hradnikova tramvajova cache / Hradniks Tram Cache

A cache by hradnik Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 6/30/2008
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Prosím nevkládej TB ani GC, děkuji! - No Trackables, thank you!Bohužel těm, kteří nečtou listing nedokážeme jinak sdělit, že nechceme již sponzorovat blbečka, který nemá na krabičky a proto skrýš obsahuje jen logbook. Dále si myslíme, že při hledání očima se nikomu nemůže nic stát, neboť nápis na skrýši hovoří za vše. Bezhlavé lezení do všech elektrických skříní již není problém ownera.

Hradnikova tramvajova cache


Tato keska vas zavede do tesne blizkosti takove jedne tramvajove zvlastnosti v Praze.

Legendy

POZOR! Do kesky se donedavna dalo dostat pouze za pomoci sroubku M4 delky cca 2 cm. Mirnym zasroubovanim do dirky pod zameckem a zatahnutim za nej. Tri sroubky byly k nalezeni na spodni strane kesky, nebo jste si mohli pro jistotu prinest svuj!!! Nyni je zavit nenavratne pryc a tak muzete k otevreni ten sroubek pouzit, ale misto sroubovani ho jakoby vzeprete v dire, pak zatahnete. Lze to udelat jakoukoliv tyckou do prumeru 4 mm. Pujcite-li si sroubek, nezapomente ho,prosim, vratit zpet do spodni strany kesky!!!

V blizkych chatickach je "hlidac" kesky, ktery je obeznamen s duvodem umisteni a kdyz se budete chovat slusne, neni zadny problem.

Odlov je velice pohodovy. Neni treba zadnych specialnich prevleku, ale bez toho "sroubku" to nepujde. Pro pripadne stouraly - domecek kesky byl porizen legalne od kamaradu (diky Hrochosi) . Pri obhlizeni mista prosim dejte pozor a nevstupujte do blizkosti kolejiste. Neni tu sice velky provoz, ale...jinak samozrejme i zde plati, davat pozor na mudly, po prozrazeni mista by bylo velice slozite kesku presouvat. V atributech je sice uvedeno, ze lze lovit non-stop, ale prijdete-li za tmy, tak neuvidite to, kvuli cemu jsme vas sem chteli privest. Navic vecer se sem stahuje neprizpusobiva mladez a odlov by byl temer jistym koncem kesky. Prosim, maskujte se! Vedle kesky se muzete posadit a "delat jako by nic".Jedna se o propojovaci kolej, kdy se prazske tramvajove koleje spoji na rampe se specialnim vagonem pro prepravu kolejovych vozidel. Text a fotky jsou prevzaty ze serveru www.prazsketramvaje.cz a tady je odkaz na podrobnosti o teto stavbe:visit link

Po jedne multi a dvou mysterkach, ktere jsme pro vas pripravili v Praze a jejim blizkem okoli a kam se moc kaceru nehrne , rozhodli jsme se vytvorit jednu tradicionalku. Jenom jako dukaz toho, ze multi a mystery lovi opravdu malokdo. Tak hura na lov, at mame kde vymenovat logbook .

Jako nejvýhodnejší místo pro umístení nového kolejového propojení byla vybrána tramvajová smycka Sídlište Repy a blízké kolejište železnicní stanice Praha-Zlicín. Se stavbou bylo zapocato v srpnu 1990, aby byla v roce 1991 pro nedostatek financí a nevyjasnenost výroby a koncepce nových tramvajových vozu prerušena. Opodstatnenost této stavby se ukázala až v roce 1994, kdy bylo objednáno 150 vozu T6A5. Po nezbytné príprave a novém stavebním povolení Drážního úradu byla stavba opet zahájena 3. kvetna 1995. Propojení odbocuje z dopravní koleje železnicní stanice c.4 novou vleckovou kolejí.

Na rozdíl od smíchovského propojení ve Stroupežnického ulici, se nejedná o prímé napojení kolejí, ale v prípade Zlicína je železnicní vlecka o délce 98,7 m ukoncena u rampy pro presun tramvaje z železnicního vagónu na kolejovou sít Dopravního podniku. Za rampou navazuje samotná predávací kolej, vybudovaná z panelu BKV o délce 136,4 m, která je napojena na vnejší kolej smycky Sídlište Repy. Výhybka na predávací kolej je trvale zaklínována pro jízdu po vnejší koleji smycky. Trakcní vedení predávací koleje je trvale vypnuto a pri každé manipulaci s tramvajovými vlaky je nutno oznámit jeho zapnutí výpravcímu železnicní stanice Praha - Zlicín.

Zpusob prepravy je rešen naložením kompletne vyzbrojené tramvaje u výrobce pomocí zvedáku na speciální, zrekonstruovaný železnicní vagón, který po vleckové koleji priveze tramvaj k celní rampe predávací koleje. Behem vlastního vykládání tramvaje se v ní nesmí zdržovat žádná osoba a proudové sberace musí být zajišteny v dolní poloze. Tramvajový vlak urcený ke stažení privezené tramvaje ze železnicního vagónu musí být minimálne v sestave 2xT6A5 nebo 1xKT8D5 s tím, že v provozní poloze musí být vždy druhý proudový sberac ve smeru jízdy tramvajového vlaku k železnicnímu vagónu. Ke stažení privezené tramvaje postací též vlak v sestave 1xT6A5 v prípade, že je zádí k rampe a jeho proudový sberac v provozní poloze se tak nachází pod trolejovým vedením. Železnicní vagón se privesí k celní rampe a šroubovkou se upraví vzdálenost na usazení preklenovací koleje. Preklenovací kolej se odjistí na vagónu, usadí se do kolejového zámku na rampe a dotáhne stavecími šrouby. Po celkové prohlídce premostení a zabrzdení železnicní soupravy se povolí a sundají všechny retezy s napínáky z ok na rámu tramvaje a sundají se všechny zajištovací klíny na kolech tramvaje krome dvou zadních klínu. Poté na železnicní vagón najede pripravený tramvajový vlak urcený ke stažení a pripojí se spráhlem k transportované tramvaji. Po následném odbrzdení privezené tramvaje celá souprava odjede do bezpecné vzdálenosti na predávací kolej, kde se tramvaj pripraví na prevoz vlastní silou na urcené místo. Preklenovací kolej na železnicním vagóne se poté odpojí a zajistí, uloží se retezy s napínáky a klíny tak, aby nemohlo pri jízde dojít k jejich vypadnutí. Po odvešení od celní rampy je železnicní vagón pripraven ke zpátecní jízde.

Kolejové propojení bylo stavebne dokonceno v cervnu 1995, první tramvaj byla takto prepravena v srpnu téhož roku. Celkové náklady na vybudování kolejového propojení a úpravu 2 speciálních železnicních vagónu cinily takrka 16 miliónu korun. Z nového závodu CKD Tatra ve Zlicíne bylo takto prepraveno na pražskou kolejovou sít 146 vozu T6A5 a 4 vozy typu RT6N1. V soucasné dobe je kolejové propojení využíváno k nakolejování tramvají Škoda 14T dodávaných z plzenské Škody Transportation.
Dalsi nase keska inspirovana prazskou dopravou

Hradnikova autobusova cache
Pohodova mysterka (cca 20 min) v Dejvicich (5 min busem z Dejvicke).

Additional Hints (Decrypt)

Fgevoean fxevaxn cbq shaxpav ryrxgebebmibqavpv, bgrievg cbzbpv wnxrxbyvi glpxl b cehzreh znk. 4 zz. Ifgepvg glpxh qb qvexl ir qivexnpu n cev imcevprav wrzar mngnuabhg. Uyniar ar m inal!

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

3,467 Logged Visits

Found it 3,277     Didn't find it 24     Write note 130     Temporarily Disable Listing 7     Enable Listing 7     Publish Listing 1     Needs Maintenance 10     Owner Maintenance 8     Post Reviewer Note 3     

View Logbook | View the Image Gallery of 152 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.