Skip to Content

<

Z O O JIHLAVA

A cache by BOBO-JI Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 02/05/2008
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

TATO CACHE VAS ZAVEDE DO ZOOLOGICKE ZAHRADY V JIHLAVE, KDE JE TAKE CACHE ULOŽENAPOZOR! POZOR! KE DNI 20. kvetna 2017 BYLA PROVEDENA CELKOVA NOVELIZACE LISTINGU, JEDNOTLIVYCH STAGE I VZOREC VYPOCTU FINALKY. ZACHOVANY ZUSTALY POUZE PUVODNI SOURADNICE A HINT !!!


Zoologicka zahrada lezi v krasnem a tichem udoli ricky Jihlavky v lesoparku Heulos, 10 minut pesi chuze od centra Jihlavy.

Byla zalozena v roce 1957, stala se jednou z prvnich ZOO bez mrizi v CR a je znama ojedinelymi odchovy vzacnych druhu zvirat. Je otevrena celorocne kazdy den. Deti mohou vyuzivat netradicne reseny detsky koutek s mnoha atrakcemi i s kontaktni ZOO. Parkova uprava s mnozstvim lavicek nabizi prijemny odpocinek.

Na plose vice nez 9 ha se chova v soucasne dobe temer 1500 zvirat ve 200 druzich. Soucasti jsou i stylove vybehy - Malay Medan pro medvedy malajske, unikatni africka vesnice Matongo, jihoamericka Hacienda Escondido nebo nechybi ani vybehy pro selmy, kopytniky, exoterarium s expozicemi opic a plazu nebo bazeny pro tulene a vydry, dále pak pavilony "Africká savana" a "Australská farma"

Pro pohodli navstevniku je vybudovan novy, netradicne pojaty vstupni areal. V tesne blizkosti je umisteno velke placene parkoviste az pro 200 vozidel. V provozu je i byvaly vstup primo pro pesi z parku. V prostoru ZOO je moznost obcerstveni, jsou zde toalety i zvlastni prostor pro prebalovani miminek, informacni stredisko, prednaskove a vystavni prostory, prodejna pohlednic, upominkovych predmetu a automaty pro prodej pametnich mincí ze ZOO Jihlava.
Pro lepší orientaci a hledání jednotlivých objektů je možno ve vstupní pokladně zakoupit přehledný plán ZOO včetně uvedení dalších zajímavostí.
OTVÍRACÍ DOBY - VSTUPNÉ:
Aktuálni podrobnosti najdete na: www.zoojihlava.cz

CACHE:
Pro zjištěni finalnich souřadnic je nutno navštívit Zoo a najít odpověďi na otazky. Vše je uvedeno na informačních typizovaných podélných tabulkách (s fotografií) nacházejících se přímo u výběhu jednotlivých zvířat, nebo je nutno je odvodit přímo z dané situace.

Cache je ukryta v areálu ZOO. Není třeba nic odkrývat, přemisťovat, rozdělávat. Je nutno pouze nenápadně a opatrně vyjmout cache ze skrýše (svoji činnost maskujte před mudly obvyklým způsobem) a po logu stejným způsobem opět vlozit do tmavého plastového obalu a vratit cache zpět (bez dalšiího domaskovaní okolním materiálem !!). O uloženi bylo informováno vedení ZOO Jihlava. Važme si důvěry, která nám byla poskytnuta!

Po průchodu vstupním areálem ZOO je pro dětske hry určena Archa Noemova a Shetlandský ostrov.
1. V základech stáje poníků je uložen z vnější strany kámen s letopočtem, prvni tři číslice = A
Dále pokračujeme do vlastního arealu ZOO
2. AFRICKA SAVANA - Kočkodan, délka březosti = B
3. Žirafa, počet mláďat = C
4. Fenek, největší délka těla = D
5. AUSTRALSKÁ FARMA - klokan, největší hmotnost = E
6. Papoušek tříbarvý Lori, největší délka včetně ocasu = F
7. Pokračujeme dále po cestě. Tamarín pinčí, délka březosti = G
8. Hrošík liberijský, největší hmotnost = H
9. Tuleň obecný, potápí se až do hloubky = I
10. DůM KOČEK, levhart cejlonský, nejkratší délka ocasu = J
11. HACIENDA ESCONDIDO. Piraňa plodožravá, nejmenší délka = K
12. LESNÍ STEZKA. Vedle voliéry orla mořského je vpravo umístěno posuvné měřítko ke znázornění rozpětí ptačích křídel. Poslední trojmístné číslo na pravé straně = L
13. MALAY MEDAN, medvěd malajský, největší délka těla = M
14. MATONGO. Plameňák růžový, největší délka = N
15. DĚTSKÉ HŘIŠTĚ. V provozním řádu je uvedeno od kterého věku smí dítě samo jezdit na skluzavce = O

Poznamka: Vsechny udaje udavejte v absolutni velikosti, delky v cm, hmotnosti v kg!
Kontrolni soucet: A az H = 804, I az O = 732. Celkovy soucet vsech udaju = 1536

FINALNI SOURADNICE PAK VYPOCITATE:

N 49°23. A+B+C+D+E+F+G+H + plus 1!!
E 015°35. I+J+K+L+M+N+O + plus 9!!

VYPOCTEM ZISKATE SOURADNICE VZDALENE CCA 7m OD SKUTECNEHO ULOZENI CACHE.

Vzhledem k tomu, ze cache je umistena v ZOO, doporucujeme vymenovat veci s tematikou ZOO, zvirat a prirody obecne. Vkladejte jen veci hodnotnejsi, malych rozmeru, vhodnych do mensi krabicky, kterou nepreplnujte. V zadnem pripade nevkladejte veci zakazane, veci z kindervajec, šišky, obycejne kameny a veci podobné. Necinte z ni odpadkovy koš! Pokud nemenite, berte si pro kazde dite jenom po jednom kousku!

OBSAH CACHE (po provedene revitalizaci):
Trvale - logbook, tuzka, orezavatko a propiska. Dale 11 kusu malych zviratek , TB, 4x CWG(BOBO-JI), stokoruna a řada dalsi drobnosti v plastovych saccich. Vse je ulozeno v krabicce L&L o obsahu 670 ml.

AKTUALIZACE: 22.5.2010, 14.8.2010, 21.5.11, 30.5.2011, 11.3.2012 (cely listing), 19.8.2012 ( udaje nekterych tabulek). 14.11.2012 (cely listing uplne prepracovan vcetne souboru indicii a vypoctu). 6.3.2013(doplneni udaje zmeny). Dalsi uprava 2. kvetna 2013. Poslední celková revitalizace od základu od byla dokoncena 20. května 2017.

Additional Hints (Decrypt)

HIAVGE - XNZ FYHAPR ARFIÍGÍ, AVXQL
ARCEFV N IVGE ARSBHXN, QHGVAN "FGEBZH".

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

2,004 Logged Visits

Found it 1,847     Didn't find it 63     Write note 73     Temporarily Disable Listing 3     Enable Listing 3     Publish Listing 1     Needs Maintenance 2     Owner Maintenance 11     Post Reviewer Note 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 339 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.