Skip to Content

This cache has been archived.

wmh: WMH: Sup do archivu, bohuzel i s Magovym coinem. Hmmm....
Jeste jednou diky vsem!

More
<

Lost in Paradise II - C.I.T.O. edition

A cache by wmh + mazanov + mago76 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Friday, 23 May 2008
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Lost in Paradise II - C.I.T.O. edition

CITO event ve spolupraci s AOPK CR - Sprava CHKO Cesky Raj.
motto :  "Po zirafach a krokodylech tentokrat trochu vazneji..."

Vazene geocacherstvo, ac se to nezda, tak od eventu Lost in Paradise  uplynul jiz takrka rok a protoze na to rad vzpominam, tak me tak nejak napadlo, ze by se event mohl letos zopakovat. A jak jsem tak nad tim premyslel, prislo mi vhodne zorganizovat akci jako CITO event, neb proto existuje nekolik vaznych duvodu:

1/ CITO ikonka mi chybi v seznamu zalozenych kesi :-)
2/ v Ceskem Raji bydlim, mam ho "srdecne"  rad a casto ho v souvislosti s geocachingem parafrazuji jako nase "zdejsi hriste" - tak si myslim, ze obcas je potreba to hriste trochu uklidit
3/ v souvislosti s resenim problemu na jedne sve kesce jsem se seznamil  s Ondrou (mazanov) z AOPK, ktery ma mj. vztah geocachingu a ochrany prirody v popisu prace a tento event bude take urcitym vysledkem nasi vzajemne komunikace. Minimalne ja si totiz (mozna naivne a pro nekoho urcite i krapet kontroverzne) myslim, ze setkani a komunikace "obou stran" tj. ochranaru a geocacheru na jednom miste a v jeden cas (tj. pri sbirani bordelu a v hospode :-) prinese leccos uzitecneho a pomuze vymest jiste pavuciny mytu na obou stranach.

CITO event je planovany na vikend 24-25. kvetna, s tim ze vlastni sber odpadku probehne v sobotu 24.5. od 9:30. Prislibena prednaska (puvodne planovana na patek) RNDr. Zdenka Mrkacka (coz je mj. autor krasnych knih a fotografii Ceskeho Raje) o zdejsi jedinecne prirode bude v sobotu vecer (cca od 19:00 v Arealu "Ráj" v Srbsku - viz upgrade listingu dole). Jinak dalsi vecerni program je samozrejme klasicky eventovy :-) - codename: Svijany - utuzime kontakty, povymenujeme ci "poobjevujeme" trackables, zkratka bezne radovanky. V nedeli program volny, resp. lovny (zalezi kolik vam zde zbyde neodlovenych kesi :-)

Event je opet jako loni planovan v lokalite Komarovskeho rybnika (aka Branzez) nebot je zde dobre zazemi, tj. nekolik kempu, pension, parking a v neposledni rade tudiz i nejaky ten bordel :-)

Na vlastni CITO si  vezmete sebou pracovni rukavice, pevnou obuv (ev. holinky - dle pocasi ci pro odvaznejsi sberace bordelu :-). Pytle na odpad a svoz zajisti SCHKO a obec.

Prakticke informace :

Loni jsme se ubytovali a stravovali v restauraci v arealu "Duocampu", coz je jeden z mensich zdejsich kempu - a jak jsem psal loni - nabidka jidel neni prilis siroka, ale postacujici  tj. klasika - prirodni kureci rizek, hranolky, sopsky salatek, bezne hospodske nezbytnosti, pochutiny, chipsy, kesu. Na zizen maji mj. (resp. predevsim :-) Svijany 11st., Kofola atd. Restaurace je mala a utulna, takze pri vetsi ucasti budeme oficialni program (prednasku) smerovat v ramci arealu jinam. Dalsich moznosti stravovani je v kempech a okolnich hospodach dost.

Ubytovani :

Branzez je rekreacni oblast. Okolo rybnika jsou tri kempy, pensiony, ev. bydleni v soukromi. Vice informaci o ubytovani si jiste najdete na netu pripadne juknete na lonsky listing.

S pripadnymi dotazy se obracejte via profil na me tj. Wenny (wmh), Ondru (mazanov) ci Honzu (mago76).

Pujde-li vse jak ma, budeme mit eventova CWG. Pokud byste meli zajem o vetsi nez male mnozstvi CWG, napiste to prosim do will attend logu, at mame aspon ramcovou predstavu, kolik jich vyrobit.

Tesime se na Vas !!!

Na zaver par fotek z lonska jako lakadlo :-)Tak a protože se event nezadržitelne blíží, pridávám i nejaký ten listingový upgrade :

1/ oficiální zahájení CITA bude v Duocampu v sobotu24.5. v 9:30
2/ když nekdo prijede pozdeji, nic se nedeje - v kempu (rozumej v zahrádce u hospody :-) bude vždy nekdo z organizátoru prítomen (já budu mít jako vždy geotricko v barve ukrajinské revoluce, pri chladnejším pocasí i eventový geoklobouk :-). Taky ta eventová keška ("travelbugáren")  se tam bude nekde válet.
3/ návrat z odpadkového sbíracího kombajnu do kempu bude individuální, dle možností, sil a odhodlání každého bojovníka s odpadky :-)
4/ klidne prijedte už v pátek - minimálne já tady budu urcite a minarjo si už urcite brousí zuby na druhé Lostové FTF, resp. FTA :-) a pak - ta zahrádka i útulná hospoda vubec není k zahození :-)
5/ pro ty, co byli loni, jedna smutná zpráva - FTF Simulátor nebude :-(  (v cache containeru s nápisem FTF Simulátor momentálne nosím svacinu do práce), ale treba bude na téma FTF bitvy, rekneme kolem 17:00 v kempu nejaké malé prekvapení (tím nemyslím pípnutí nové kešky, jak vás jiste napadlo :-), nechte se prekvapit...
6/ eventová CWG jsou zásluhou Ondry hotová a vypadají moooc pekne (a taky se nechte prekvapit...)
7/ pro zájemce - avizovaná prednáška o prírode Ceského Ráje a další prípadná diskuse s ochranári se uskutecní v prednáškovém sále areálu Ráj v Srbsku - což je z Duocampu príjemná, pešky cca dvoukilometrová procházka podél jižního brehu Komárovského rybníka. Kdo bude mít zájem a nebude se chtít projít pešky, pokusíme se ho do areálu (a možná i zpet) dopravit autem :-)   Prednáška se uskutecní od 19:00.
7/ po návratu z prednášky ci z pozdního geolovu nebo z pozdního sberu :-) jsem s majitelem hospody v Duocampu domluvil pro unavené geocachery pozdne vecerní gulášek - tak pokud máte zájem, napište write note ve stylu "chci guláš" nebo naopak "nechci guláš!" nebo mi mailnete - jinak tam prý budu celý další týden jezdit na gulášový obed :-(
8/ kdo chce, muže si stejne jako loni vyzkoušet oblíbený GPS drawing na hladine zdejšího rybníka. Letos sice nesoutežne, protože hlavní náplní eventu je CITO, ale pekný obrázek jiste ozdobí "attended" log - však kouknete na ty dva vítezné lonské výtvory v listingu 1.rocníku :-) ("hlucné skupine" z východu slibuji letos šlapadlo, at se nemusí brodit jako loni a následne sušit Legenda :-)
9/ ad hospoda: hudební nástroje pro vecerní produkci do hospody jsou vítány. Hospudka má skvelou atmosféru, protože je útulná (slovy pesimisty : je fakt malá a bude-li hnusne, budeme se tam dost nervózne mackat, tak s tím pocítejte). Dodávám, že loni bylo kromobycejne hezké pocasí :-)) Hospoda zavírá s posledním hostem, tuším, že loni pri eventu to bylo kolem ctvrté hodiny ranní, kdy mlha jdoucí od vody milosrdne skryla celou zahrádku i se zbylými geocachery...

Additional Hints (Decrypt)

wnxb ybav - xebxbqly

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.