Skip to content

Zamecky park v Cechach pod Kosirem Wherigo Cache

This cache has been archived.

ZCh: Šup s ní do muzea !
Se slzou v oku mi dovolte zavspomínat na začáttky WIG v Čechách...

Jak ten čas letí...

Když jsem tohle WIG kdysi před 6 lety vytvářel, bylo to druhé WIG v ČR (a dokonce první WIG cache v ČR, protože "Dělová koule na Špilberku" byla v tehdejších prvopočátcích jen samostatná WIG cartridge bez fyzické cache).
Idea WIG mne tenkrát nadchla. Při tvorbě téhle cartridge jsem se pokusil maximálně využít možností, které WIG umožňovalo. Dal jsem si za úkol překonat Dělovou kouli (zda se podařilo či ne, nechám na hodnocení jiných). A 9 dnů po odehrání Dělové koule jsem publikoval Zámecký park v Čechách pod Kosířem !

Dnes se podivuji tomu, že se to vůbec podařilo:
Třeba jen vytváření cartridge v původním builderu (u kterého se mi v průběhu prací na cartridgi asi 2x nebo 3x změnila verze, navíc mezi verzemi builderu nebyla přílišná kompatibila - a přesto od té doby builder neopustil status alfa verze !!!).
Anebo počáteční nedostupnost playerů pro různé platformy - nejdříve jen PPC, pak Colorado (i když tohle z hlediska tvůrců bylo spíše výhodou).

No a pak se to rozjelo. Vždyť jenom poblíž Prostějova pár dnů nato píply další 2 nové WIG (Přehrada, a pak legendární Truhla).

A pak se to rozjelo ještě víc.

Nejdříve se na fóru gc.cz ozval kdosi, že se pokusí vytvořit player pro mobilní telefony podporující Javu. Měl jsem ho tenkrát za snílka, blázna, za člověka který netuší, do čeho jde a příliš si troufá. Jakýsi matejcik, co dokonce snad ani pořádně nekešuje.
Nicméně jsme spolu komunikovali přes fórum, testoval jsem mu jeho player na mé cartridgi. A Honza to fakt dokázal, jeho OpenWIG (jak se tenhle player začal následně nazývat) umožnil hrát WIG i těm, kteří neměli platformy (PPC, "Kolouš"). A pokud se nemýlím, tak na matejcikove engine je postaven i dnešní player pro Android...

A jelo to dál. Začaly se pořádat tématické eventy zaměřené na tvorbu WIG. Pokusil jsem se rozjet (dnes už stagnující) web www.wherigo.cz.

A pak to přišlo. Komunita nadšenců naštvaná přístupem Groundspeaku k WIG začala vytvářet kromě alternativních playerů i alternativní buildery !
Nejdříve Earwigo (které se moc neujalo).
A potom URWIGO.

No, a to ostatní už asi všichni znáte...

More
Hidden : 03/14/2008
Difficulty:
4.5 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Prochazka nadhernym zameckym parkem v Cechach pod Kosirem, kde pobyval a tvoril malir Josef Manes

Wherigo cartridge na jejimz konci je umistena keska
(o Wherigo blize na wiki, na oficialnich strankach www.wherigo.com anebo se podivejte na clanek na Navigovat.cz)

Souradnice v zahlavi ukazuji na misto kde lze obvykle zaparkovat, a odtud se jiz nechte navigovat Wherigo playerem na PDA (na Coloradu je drobna chybka - viz popis prímo u cartridge)

Cartridge teto Wherigo cache je ke stazeni zde.

Podminkou pro uznani logu je uspesne absolvovani pomoci Wherigo (tedy potvrzene "odemknutim" Wherigo cartridge)

Legendy

Hodnocen keší

Additional Hints (No hints available.)