Skip to Content

This cache has been archived.

michajlpetrof: Jelikoz kesi uz asi trikrat urizli misto ukryti a kes neustale putovala, tak moc ze jsem ji dnes ani nenasel, tak posilam do archivu a nechavam misto zajimavesim kesim! Sbohem!

More
<

Farni kostel Nanebevzeti Panny Marie (Rychtarov)

A cache by michajlpetrof Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 04/12/2008
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


FARNÍ KOSTEL NANEBEVZETÍ PANNY MARIE

Tato drajfka je soucástí poucného putování po kostelech a kaplickách v sérii „Svatostánky Vyškova“, proto si nezapomente porídit vaši fotografii v blízkosti kostela pro odloveni bonusové cache.


Tento kostel krásný svou jednoduchostí naleznete uprostred Rychtárova, dnes už mestské cásti Vyškova, dríve však samostatnou obcí s bohatou a zajímavou historií. Více informací o Rychtárove ZDE.

Rímskokatolický farní kostel v Rychtárove byl postaven v roce 1783 v pozdne barokním slohu na míste puvodního kamenného kostelíku a patrí mezi chránené památky. Stavbu vedl mistr Malenovský ze Slavkova. Jde o jednolodní stavbu s krátkou masivní ctyrbokou veží, která až do roku 1849 stála mimo kostel. Prístavbu k veži nechal v tomto roce postavit dedický farár P. Ludvík Tidl. V nejbližším okolí kostela se do r. 1855 nacházel hrbitov, který však byl kvuli nedostatecné kapacite zrušen. Ve dvacátých letech 20. století pak ješte došlo ke zborení staré kostelní sakristie a místo ní byla postavena nová, vetší. Od r. 1930 je v rychtárovském farním kostele umístena socha Panny Marie Lurdské se sv. Bernadetou. Kostelní varhany, jejichž skrín pravdepodobne pochází z prelomu 18. a 19. století, byly vyrobeny v roce 1919 firmou Rieger Krnov. V roce 1993 probehla jejich generální oprava.

Cerpáno z vyškovského „PRUVODCE PO PAMÁTKÁCH“


Pri vyzvedávání i ukládání schránky dbejte velice zvýšené opatrnosti, v okolí se mohou vyskytovat mudlové!!!


HLAVNE PROSÍM VÁS VRATTE SCHRÁNKU PRESNE TAM ODKUD STE JI VYZVEDLI!!! DÍKY...


Doporucení pro hledace: jit smerem od pamatniku...

Cache je...filmovka

Additional Hints (No hints available.) 

Find...

435 Logged Visits

Found it 401     Didn't find it 15     Write note 7     Archive 1     Temporarily Disable Listing 2     Enable Listing 2     Publish Listing 1     Needs Maintenance 3     Owner Maintenance 1     Update Coordinates 2     

View Logbook | View the Image Gallery of 21 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.