Skip to Content

This cache has been archived.

jmeli: DEKUJEME VSEM KACERUM ZA NAVSTEVU! Snad se vám naše keš na Cukráku líbila. Vzhledem ke stavebním pracem, které mají probíhat na vrcholu sjezdovky, jsme se rozhodli pro archivaci. Tezko ríct, jak to tam nadále bude vypadat, a jestli by byl prístup ke všem stagím i krabicce samotné.
V budoucnu ale treba na tomto míste vznikne nová keš, kdo ví.

More
<

Hlubocky-Cukrak

A cache by jmeli Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 04/13/2008
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Uvodní souradnice vás zavedou na malé parkoviste k hospode, kde muzete zanechat svuj geovuz.

VZHLEDEM K DALŠÍM ÚPRAVÁM KOPCE (NAVÁŽENÍ HLÍNY A TERÉNNÍ ÚPRAVY), KTERÉ MAJITEL SKIAREÁLU CHYSTÁ, BUDE KEŠ BEHEM NÁSLEDUJÍCÍHO MESÍCE ZRUŠENA. PRÍSTUPNOST KEŠE BY TOTIŽ MOHLA BÝT V BUDOUCNU NEJISTÁ A STAV OKOLÍ NEVYZPYTATELNÝ.


Pojedete-li vlakem, vysednete ve stanici Hlubocky zastávka. Hostinec, natrený výraznou jedovate zelenou barvou, po vysednutí z vlaku urcite neprehlédnete. Vydejte se vzhuru po drevených schodech.
Tato multikes vás dovede do obce Hlubocky (nemecky Hombok), která lezí 11 km severovýchodne od Olomouce v malebném údolí reky Bystrice mezi posledními výbežky Nízkého Jeseníku (presneji na rozhraní Domašovské vrchoviny a Oderských vrchu). První zmínky o Hlubockách pochází z roku 1364. Pozdeji vesnice patrila k panství hradu Hluboký, jehož zbytky dnes mužeme najít v místní cásti Hrubá Voda. Dalším významným letopoctem v historii obce je rok 1824, kdy Josef Zverina založil v Mariánském Údolí (dnes soucást Hlubocek) železárny, které o nekolik let pozdeji zakoupil Ignác Machánek a dal tak vzniknout proslulé továrne Moravia. Od roku 1872 prochází údolím železnicní trat z Olomouce do Bruntálu a Krnova. Dnes jsou Hlubocky oblíbenou rekreacní oblastí Olomouce a mají kolem 4 500 obyvatel v peti místních cástech (Hlubocky - rozlišované na Ves a Duklu, Mariánské Údolí, Posluchov, Hrubá Voda a Smilov). V katastru obce se taky nachází chránená území Prírodní park Údolí Bystrice a Prírodní rezervace Hrubovodské sute. Co jeste dodat? Zijeme tu uz dlouho a máme to tu rádi :)

Správná vesnice má mít hospodu a kostel. Nase cesta tedy zacíná nedaleko hostince U Ervina, který se ovsem pred rokem 1918 jmenoval Jassnigeruv a v 50. letech zase Na dolejsí. Od tragické smrti majitele na jare roku 2009 je hostinec uzavren.
Vyjdeme-li po drevených schodech nad "Ervina", uvidíme novorománský kostel Bozského Srdce Páne vysvecený v roce 1912 s 25 metru vysokou veží. To je STAGE 1. Vlevo vedle vchodu se na zdi kostela nachází kamenná desticka s letopoctem MDCCCCXII (N=100) nebo MCMVIII (N=150) a nebo MDCCCCVIII (N=050)?

Pokud by desticka byla z nejakého duvodu nedostupná, je zde alternativní otázka. V prostoru pred kostelem najdete nedaleko zivého plotu kamenný pomnícek se strískou a reliéfem panny Marie. Má sepjaté ruce (N=150), zkrízené ruce (N=050) nebo ruce podél tela (N=100)?

Od kostela budeme stoupat vzhuru (radeji po ceste, ne po sjezdovce) na kopec nazývaný Cukrák (368 m), který je soucástí návrsí Nad Suchou loukou (446 m).  Z dálky ho poznáte podle televizního vysílace, díky kterému také získal od místních svou prezdívku. Na jeho svazích se nachází známá sjezdovka. První vlek tu stál už v roce 1984, dnes je skiareál v soukromém vlastnictví a neustále tu probíhají nejaké "vylepšovací" práce. V zime se tu lyzuje, v léte jezdí na horských minikárách.

Po ceste ke STAGE 2 si po levé strane všimnete vysílace. Je natrený zelene (E=742), modre (E=642) nebo šede (E=542)? Pokud si nejste jistí nebo se chcete pokochat výhledem z vrcholku kopce, vydejte se ze STAGE 2 vlevo nahoru na souradnice N 49° 37.574 E 017° 24.599. Za pekného pocasí se vám naskytne tento pohled:

Klikni na obrazek pro zvetseni

Az se vrátíte na STAGE 2(N 49° 37.467 E 017° 24.617) rozhlédnete se a urcete, který z následujících obrázku odpovídá tomu, co vidíte. Obrázky jsou dostatecne prukazné behem vsech rocních období.

Nyní už mužete pocítat finální souradnice.

Pokud jste oznacili obrázek A, pak vzorec je
Nfinalni = Nuvodni + hodnota N (zjistena na kostele);
Efinalni = Euvodni + hodnota E (neboli barva vysílace)

Pokud jste oznacili obrázek B, pak pocítejte dle vzorce
Nfinalni = Nuvodni + hodnota N (zjistena na kostele);
Efinalni = Euvodni - hodnota E (neboli barva vysílace)

A nebo jste oznacili obrázek C a pouzijete vzorec
Nfinalni = Nuvodni - hodnota N (zjistena na kostele);
Efinalni = Euvodni + hodnota E (neboli barva vysilace)

Úvodní nebo téz základní souradnice jsou ty uvedené v záhlaví listingu.

POZOR NA ZVÝSENÝ PROVOZ NÁKLADNÍCH AUT NA POLNÍ CESTE!
Zejména hlídejte deti a psíky. Tatrovky s hlínou, díky které má sjezdovka jeste o neco povyrust (bohuzel), se vynorují necekane a casto. Owneri kese s touto cinností nesouhlasí, ale nic nezmuzou :(
Kes se nachází nedaleko vojenského prostoru, proto se prosím netoulejte okolními lesy.

Paranoidní poznámka: owneri kese te sledují z protejsího svahu, ze svého geodomova...

Chcete-li do kesky vlozit plastove hracky,
tak prosim pouze v puvodnim obalu (umelohmotne vajicko) nebo v sacku. Dekujeme!
kindersrot


Informace prevzaty z knihy: Glonek, Jirí, Papajík, David. Dejiny obce Hlubocky. 1. vyd. Olomouc: Alda, 2006. 342 s.
Aktuální info z obce viz link nahore Related Web Page

Additional Hints (Decrypt)

gebwqhov arqnyrxb qerirar fgniol

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

147 Logged Visits

Found it 126     Didn't find it 1     Write note 9     Archive 1     Temporarily Disable Listing 4     Enable Listing 3     Publish Listing 1     Owner Maintenance 2     

View Logbook | View the Image Gallery of 20 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.