Skip to Content

This cache has been archived.

K5.CZ: Sluj asi navštívil nejakej Bajaja, protože poklad i drak je fuc. A tak to i zustane

More
<

Vidrholec

A cache by K5.CZ Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 04/21/2008
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Vidrholec - odlehlé místo, nejlépe vetrný kopec. Aneb místo ideální pro pouštení draku.
Keš vás zavede kousek za sídlište Lhotku, což je jeden z takových kopcu. Soucástí keše je "kapesní" drak, neváhejte jej vyzkoušet, mel by létat i v pomerne slabém vetru.

EN: Vidrholec - A far place, mostly windy hill. As so as a place good for kiting.
This cache will lead you to the hill good for kiting. There's also a kite included in the cache. Feel free to use it but please return it back to the cache. A snapshot with you when kiting is also welcomed.
Have a fun!


První draci se vznesli pred asi 3000 lety v Japonsku a pres Cínu doleteli až do Evropy. V asijských zemích se používali pro rituální a vojenské úcely, ale i pro plašení ptáku, do Evropy však dorazili pouze jako zábava pred asi 500 lety.

Každý asi zná draka klasického diamantového nebo šestiúhelíkového, ale tvaru a konstrukcí je nepreberné množství. Krome klasických "placatých" draku jsou oblíbené ruzné "krabicové" nebo komorové (bez pevné kostry)konstrukce. Fantazii se meze nekladou, vždy jde jen o to, nastavit do vetru správne vyváženou plochu papíru (nebo jiného materiálu)

Pouštení draku ale není jen zábava pro deti. Existují dva sporty:

Akrobatické létání s riditelnými draky, kdy se drak ovládá dvema až ctyrmi šnurami. S drakem se ve vzduchu vyvádejí ruzné (a ruzne težké) kousky a výsledek se boduje, treba jako v krasobruslení.

Powerkiting, kdy se zaháknete za velkého komorového draka, který pripomíná klasické krídlo - padák, a necháte se jím táhnout jedouc na speciální tríkolce (buggyne), landbardu, snowboardu, bruslích, nebo cem si vzpomenete. Vzdálene to má trochu neco spolecného s windsurfingem.

Není mi jasné, proc se v Ceských zemích uchytila tradice pouštení draku jako podzimní sezónní záležitost. Je to škoda, vždyt vítr fouká i jindy a ne tak casto jako treba na morských pobrežích, takže si proste nemužeme dovolit promarnit dobrý vítr proto, že je zrovna cerven.

http://www.kitebuilder.com/plans.html
Návod na draka v cache

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.