Skip to Content

This cache has been archived.

FitReviewer: Ahoj,

je to škoda, ale táto geocache je deaktivovaná už príliš dlho a bez tvojej odozvy na žiadosti o jej údržbu a obnovu.


Prechodné deaktivovanie kešky slúži na vyriešenie iba krátkodobých problémov, aby ju mohol jej vlastník v rozumnej dobe opraviť, alebo obnoviť. Obvykle to bývajú 4 týždne, potom je odporúčané uvolniť miesto pre prípadné nové kešky v oblasti.


Z tohto dôvodu musím kešku teraz archivovať.
Prosím, ak sa ešte tak nestalo - vyzdvihni všetky jej pozostatky z terénu. Súčasťou hry Geocaching je aj zásada "Leave no trace" - nezanechať po sebe žiadne stopy, ktoré by mohli byť vnímané ako negatívny zásah do životného prostredia.


Ak sa predsa len ešte rozhodneš svoju kešku obnoviť, urob tak čím skôr, aby Ti nikto medzitým neobsadil miesto. Následne ma kontaktuj cez môj profil a nezabudni pripojiť GC kód tejto kešky. Geocache prejde nanovo review procesom a ak bude všetko v poriadku, môžem ju vybrať z archívu. Ak od archivovania ubehli viac ako 3 mesiace, alebo má mať obnovená keška inú podobu - odporúča sa radšej založiť novú cache s novým listingom.


Ďakujem za čas a námahu, ktorú si geocachingu doposiaľ venoval a za zážitky spojené s odlovom tejto kešky.

Matúš, FitReviewer - Volunteer Reviewer for Slovakia, www.geocaching.com
Geocaching.com Help Center

More
<

Kaplnka - Zablatie

A cache by blacknik Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 05/10/2008
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

SK: Jednoduchá tradicná skrýša dostupná aj autom. Malebné miesto s pekným výhladom.
EN: Easy traditional cache available by car. A picturesque place with beautiful view to countryside.

Kaplnka - Záblatie

 

SK: Pozývam vás na jedno malebné miesto v Javorníkoch.

Je ním Kaplnka blahoslavenej Panny Márie v Záblatí. Kaplnku dala postavit v r.1882 miestna obyvatelka Veronika Kocincová z vdaky za záchranu svojho manžela. Hned vedla kaplnky miestni obyvatelia vybudovali velmi pekný prístrešok, ktorý malebnost miesta ešte dotvára. Jedenkrát do roka (vždy v septembri v nedelu okolo 15-teho) sa tu koná výrocná svätá omša. Vtedy sa sem schádzajú ludia z blízkeho, ale aj dalekého okolia.

Samotná kaplnka s prístreškom sa nachádza v rozlahlom lúcnom sedle v hlavnom hrebeni kysuckej casti Javorníkov na križovatke turistických chodníkov. Okolie tvoria velké lúky, na ktorých sú roztrúsené domy lazníckych usadlostí, niektoré slúžia už len ako víkendové chalupy. Na východ je terén otvorený, poskytujúci daleké pohlady na Kysucké Beskydy a hreben Malej Fatry.

Osadu Záblatie tvorí niekolko roztrúsených domov a usadlostí patriacich do katastra obce Velké Rovné. Najschodnejšia cesta sem však vedie práve z opacnej strany od obcí Kolárovice a Makov, zo sedla Melocík (turistický rázcestník, hostinec, autobus). Odtial sa sem dá dostat po cervenej znacke (cca 1 km). Tá dalej pokracuje smerom na Semeteš. Po zelenej znacke sa dá od kaplnky dostat do obce Velké Rovné.

Virtuálna prehliadka miesta:
Kaplnka 360°


Geocache je umiestnená nedaleko kaplnky.


EN: Pleas, take an invitation to visit a picturesque place in mountain range Javorniky.

The place is Chapel of blessed Virgin Mary in settlement Zablatie. It was build in 1882 by citizen women Veronika Kocincova as thanks for lifesaving her's husband. Locality is situated on a hiking crossway. From here, on east side, you can view hills of Kysucke Beskydy and edge of Mala Fatra.

Geocache is placed not far from chapel.Additional Hints (No hints available.) 

Find...

328 Logged Visits

Found it 302     Didn't find it 4     Write note 16     Archive 1     Temporarily Disable Listing 2     Enable Listing 1     Publish Listing 1     Post Reviewer Note 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 58 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.