Skip to Content

<

Metallica cache

A cache by yaoista Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 06/19/2008
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Legendární americká metalová kapela Metallica.


Cache se nenachází na souradnicích uvedených v záhlaví listingu !


Cache is not at coordinates of heading listing !


Úvodní souradnice jsou u vchodu do multifunkcního stadionu EDEN, kde vystoupila skupina Metallica dne 3.cervna 2008 ! Jakožto verný fanoušek jsem se samozrejme této velkolepé show zucastnil. Skvelý zážitek !

Historie:

Metallica

Na konci roku 1981 zakládá bubeník Lars Ulrich skupinu zvanou METALLICA. Prizve do ní kytaristu Jamese Hetfielda a ten s sebou privede i basskytaristu Rona McCowneyho.V tomto složení zacínají koncertovat a stávájí se cím dál víc známejšímí. Brzy natácí písen Hit The Lights pro kompilaci Briana Slagela Metal Massacre . Na nahrávání si prizvou sólového kytaristu Lloyda Granta,který ihned po natocení zase odejde. Brzy se James Hetfield setkává s kytaristou Davem Mustainem,kterého zláká do kapely a konecne mohou plnohodnotne koncertovat.

Basskytaristu Rona McCowneyho,se kterým mel neustále zhulený Dave porád nejaké problémy,strídá nadaný Cliff Burton ze sanfranciské heavymetalové TRAUMY,pod podmínkou že se kluci prestehují z Los Angeles do San Francisca.

S Davem natácejí demo No Life Till´ Leather,které obsahuje v podstate identické skladby s pozdejším debutem. Ovšem vecne opilý a zhulený Dave Mustaine brzy dostává padáka pro svuj vecný alkoholismus(vzhledem k tomu že i ostatní clenové chlastali jak duhy,je to asi jen záminka pro vecné neshody a problémy s ním.) Ješte v den vyhazovu Davea prilétá Kirk Hammet z EXODUS a kapela získává svou nejslavnejší tvár. Po demu Metal Up Your Ass nahrávájí v roce 1983 pod taktovkou producenta Johnyho Zazuly debutové album,které se puvodne melo jmenovat stejne,jako již zmínené demo. Nakonec však Cliff navrhl "Zabít vás všechy!"(Kill´Em All).Na tomto albu není snad žádná špatná písen,všechny jsou velmi chytlavé. Od pocátecní Hit The Lights,pres The Four Horsemen,puvodne zvanou Mechanix,následující Cliffovu instrumentálku Anesthesii (The Pulling Teeth),která se prenese do nárezu Whiplash a koncící Metal Militia. Zásluhou techto písní se nesmazatelne zapsalo mezi milníky historie thrash-metalu.Rok nato vydávájí album Ride The Lighting,které avizuje singl Creeping Death,jenž obsahuje první hit kapely,paradoxne coververzi-Am I Evil?od britských Diamond Head. Album uzavírá instrumentální skladba Cliffa Burtona The Call Of Ktulu, jejíž námet cerpá z literatury H.P.Lovercrafta.

Z alba samotného se mi nejvíce líbí první ctyri veci : z akustického intro do headbangerského nárezu vplouvající Fight Fire With Fire, titulní óda Ride The Lighting o smrti elektrickým kreslem, dunivá For Whom The Bell Tolls a první balada kapely, Fade To Black,kterou prý napsali,když jim ukradli dodávku i s nástroji a aparatutou. Escape,jež byla pokusem o rádiový hit,naopak ve srovnání s Am I Evil? dopadla velmi bídne.

V roce 1985 vydatne koncertuje,vystupují napríklad i na festivalu v britském Donningtonu a roku 1986 vydávájí Master Of Puppets,dle nekterých kritiku nejlepší album Metallicy(tento názor sdílím i já). Zacíná,stejne jako na predchozí desce Fight Fire With Fire,písní Battery s akustickým intrem,následuje dlouhý titulní opus,opet stejne jako na Ride The Lighting, jejíž text vypráví o droze jako o pánovi loutek a cloveku jako loutce. The Thing That Should Not Be je mimorádne kousavá metalová nálož, Welcome Home (Sanitarium) je podobná Fade To Black,ovšem z ráznejším refrénem,Leper Messiah a Disposable Heroes jsou jedny z nejlepších písní za celou kariéru Metallicy, poté Cliff Burton zacíná svou basou skvelou instrumentálku Orion a album uzavírá Damage,Inc. ,která se podle me, vzhledem k ostatním peckám, na album vubec nehodí. Jinak ovšem všechna cest tomuto albu!!

Ovšem opojení ze skvelého alba kapela dlouho neprožívá. V noci z 26.na 27.zárí,když se kapela vrací do hotelu z koncertu,autobus dostane smyk a Cliff Burton, terý ležel u okna, vyletel ven. Chvíli poté se na nej autobus zrítil a on byl na míste mrtev. Pohreb mel 7.ríjna v San Franciscu,kde se hrála skladba Orion. Na náhrobku stojí THANK YOU FOR YOUR BEAUTIFUL MUSIC (Dekujeme ti za tvou krásnou hudbu). Na jeho pocest také vydávají video Cliff´Em All,obsahující koncerty s Cliffem a rozhovory s kapelou.

"

Metallica

Metallica se z této rány málem nevzpamatovala,ale v roce 1987 pretahují od Flotsam & Jetsam nového ctyrstruníka Jasona Newsteda. Ve stejném roce vydávají minialbum The $5.98 E.P. Garage Days Re-Revisited obsahující pet coveru,napr od Diamond Head ci Holocaust. V roce 1989 vydávají plnohodnotné album ...And Justice For All,na kterém ovšem není Jasonovo basa skoro vubec slyšet. Až do této doby se stranily natácení klipu a vystupování v televizních poradech,ale tentokrát delají první ústupek:na velký nátlak nahrávací spolecnosti tocí klip k mimorádne dobré skaldbe One. Práve tímto krokem zacala komercnost kdysi nezávislé Metallicy.

Roku 1991 vydávají Black Album,též zvané proste jen Metallica. Tocí k nemu hned dva klipy: Enter Sandman a Nothing Else Matters, nejznámejší písen Metallicy pro nemetalovou verejnost. Krome techto písní obsahuje album další skvelé písne, jako Sad But True, Holier Than Thou, The Unforgiven, Of Wolf & Man ci My Friend Of Misery.

Poprvé si dávají prestávku a behem let 1991-1996 koncertují jen velmi zrídka. V roce 1996 ovšem prichází s albem Load,které znamená velký odklon od jejich dosavadní tvorby. Je orientováno hlavne na hard-rock, což je pro kdysi thrashmetalovou kapelu dosti netypické. Tímto krokem ztrácí velkou základnu fanoušku a fanoušci noví necítají tak velkou skupinu.Na festivalu Lollapalooza vystupují poprvé clenové skupiny ostríhaní.

Roku 1997 vydávají album Reload, které obsahuje vlastne jen to, co se nevešlo na Load. Obsahuje také písen Unforgiven II, pokracování slavné písne Unforgiven z cerného alba.

V roce 1998 dávají dohromady všechny své staré covery a další natácejí, takže vzniká album Garage Inc., obsahující predelávky napr. od Black Sabbaht, Diamond Head, Blitzkrieg, Discharge, Motorhead, atd.

V roce 1999 se v hlavách Jamese Hetfielda a Larse Ulricha zrodil nápad nahrát své nejvetší hity spolecne se symfinockým orchestrem. Na základe spolupráce s melbournským orchestrem vzniklo živé album S & M ( Symphony & Metallica ),na kterém hrají Master Of Puppets, Of Wolf & Man,The Call Of Ktulu, For Whom The Bell Tolls a další hity.

V letech 1999 a 2000 úspešne koncertují,ale v lednu 2001 oznámí svuj odchod basák Jason Newsted. Duvodem jsou újmy jak psychické tak fyzické a také neshody s Jamesem Hetfieldem. Kapela na míste basskytaristy angažuje producenta Boba Rocka a zacíná nahrávání. Bohužel v cervenci se James Hetfield ocitá na odvykací kure, lécí se ze závislosti na alkoholu a jiných omamných látkách. Po pul roce lécení, 10.prosince,ukoncuje Hetfield lécení.


Nový rok podal informaci že režisérské duo Joe Berlinger a Bruce Sinofsky pracují nad dokumentálním filmem o Metallice.

Metallica

V breznu 2002 se Metallica vrací do studia a zacíná hledat nového basáka. Na seznamu byli napr.Mike Inez, (Alice In Chains, Ozzy Osbourne) Joey Vera(Armored Saint) ci Eric Forrest(ex-Voivod).Místo nakonec získává Robert Trujillo(ex-Suicidal Tendancies,ex-Ozzy Osbourne) S ním kapela natácí album St.Anger, které znamená návrat k puvodnímu thrashi, ale už ne v takové míre. Fanoušci jsou ovšem zdešeni absencí Hammetových sól, pro Metallicu tak typických. Cerpáno z www.metal-rock.estranky.cz


-CZ-


Metallica kvíz:Vaším úkolem bude odpovedet správne na otázky v kvízu a dosadit císla ze správných odpovedí do výpoctu finálních souradnic:


A= Ze které skladby je následující úryvek textu? "Out of my own, out to be free One with my mind, they just can't see No need to hear things that they say Life is for my own to live my own way."

- Sad But True = 5
- Trapped Under Ice = 8
- Enter Sandman = 4
- Escape = 7


B= Ve kterém roce zemrel baskytarista Cliff Burton?

- 1983 = 9
- 1981 = 5
- 1986 = 1
- 1982 = 3


C= Kolikáté v poradí ze studiových alb vyšlo album ...And Justice for All?

- ctvrté = 6
- páté = 4
- tretí = 0
- druhé = 2


D= Ve kterém roce byla založena skupina Metallica?

- 1983 = 5
- 1981 = 2
- 1985 = 8
- 1982 = 4


E= Kolikátá v poradí je skladba "Shoot Me Again" z alba "St. Anger"?

- druhá = 1
- sedmá = 8
- ctvrtá = 5
- osmá = 7


F= Ve kterém roce vznikl dokumentární film o Metallice s názvem "Some Kind Of Monster"?

- 2002 = 3
- 2006 = 6
- 2004 = 5
- 2003 = 7
Dosad za písmena ABCDEF císla správných odpovedí a vypocítej finální souradnice:


N 50° 03.(A-4+C)(D+E+1-F)(F-B)
E 014° 28.(B+A-F)(E+C-D-8)(B+A-C)

CTETE ! Dbejte opatrnosti pri vyndavání a ukládání cache !!! Více v hintu.


-EN-

Metallica quiz:Your task is correctly respond to following questions in the quiz and put numbers of correct answers to the computation of final coordinates:


A= From that song is the text of the following passage? "Out of my own, out to be free One with my mind, they just can't see No need to hear things that they say Life is for my own to live my own way."

- Sad But True = 5
- Trapped Under Ice = 8
- Enter Sandman = 4
- Escape = 7


B= When died bassguitarist Cliff Burton?

- 1983 = 9
- 1981 = 5
- 1986 = 1
- 1982 = 3


C= What position in order belongs to ...And Justice for All album of all released studios albums ?

- fourth = 6
- fifth = 4
- third = 0
- second = 2


D= Metallica as a band was formed in Los Angeles in October ____?

- 1983 = 5
- 1981 = 2
- 1985 = 8
- 1982 = 4


E= What position in order belongs to "Shoot Me Again" song from "St. Anger" album?

- second = 1
- seventh = 8
- fourth = 5
- eighth = 7


F= When was the documentary film "Some Kind Of Monster" released?

- 2002 = 3
- 2006 = 6
- 2004 = 5
- 2003 = 7
The computation of the final coordinates:


N 50° 03.A-4+C)(D+E+1-F)(F-B)
E 014° 28.(B+A-F)(E+C-D-8)(B+A-C)

READ ! Be careful to takeing cache out and storage !!! For more informations check Additional Hints.


Click to verify coordinates

Additional Hints (Decrypt)

cbmbe an qengl / gnxr urrq bs jver

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

1,924 Logged Visits

Found it 1,848     Didn't find it 33     Write note 26     Needs Archived 3     Temporarily Disable Listing 3     Enable Listing 3     Publish Listing 1     Needs Maintenance 5     Owner Maintenance 2     

View Logbook | View the Image Gallery of 44 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.