Skip to Content

This cache has been archived.

ddx32: O keši jsem premýšlel a myslím, že bude nejlepší ji zaarchivovat. Úplne mi všechno nedošlo pri zakládání a odlov opravdu muže zavánet prušvihem. Beru si to jako ponaucení pro príšte, až budu chtít založit zas nejakou netradicní. Omlouvám se všem dosavadním lovcum, reviewerum za ztrátu casu a sídlištním kacerum, kterým jsem snížil reputaci.
Dnes vecer si pro cache pujdu, pokud tam ješte zustala, nechci, aby se ztratil TB.
Príšte budu pri výberu místa opatrnejší, aby to nebyla netradicní keš za každou cenu.

More
<

Sidlistni Tradicionalka

A cache by DaddyDoxxx Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 07/28/2008
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

English description below
Tato cache je pro odvážné, nevyžaduje speciální lezecké vybavení, ale je treba velmi dobrá fyzická kondice.Taky vás už prestalo bavit sbírat jednu sídlištní mikro bez nápadu za druhou? Me už dávno, tak jsem se rozhodl kacerum ze zdejšího sídlište napravit reputaci. Nejen, že to je cache velikosti Regular, ale dokonce pri odlovu zažijete menší dobrodružství. K odlovu je treba dobrá fyzická kondice a jistá dávka nenápadnosti (v rámci možností). Pokud bude mokro, pocítejte s rukama od bahna a kluzkostí povrchu, v zime muže být odlov docela oríšek.

Ješte než se vydáte na prímo za šipkou z parkovište, dostavte se na souradnice N50°01.963 E014°31.664, které predstavují ideální prístupovou cestu, a, ano, tím smerem. Ted je to prímo za šipkou.

Hodne štestí pri odlovu!

Pozor: pri odlovu budte opravdu velmi opatrní, zejména prímo u kešky

Aren’t you tired of all these urban micro caches without any sense? I am, so I decided to higher the reputation for local geocachers. It’s not only a Regular-sized cache, you’ll also experience a little adventure while hunting! A good physical condition is as necessary, just as to keep a low profile. The surface is very slippery and muddy after rain, and it may be quite difficult to find the cache in the winter.

Before you start running in the direction of the arrow on your GPSR, move to coordinates N50°01.963 E014°31.664, on which there is the most comfortable access way. No, I’m not joking, it’s this way.

Enjoy!

Warning: please, be VERY careful while hunting, especially in near of the cache!

Additional Hints (Encrypt)

v urovni nohou / at your feet level


 

Find...

23 Logged Visits

Didn't find it 2     Write note 18     Archive 1     Temporarily Disable Listing 1     Publish Listing 1     

View Logbook

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.