Skip to Content

This cache has been archived.

Skupec Reviewer: Dalsi mesice uplynuly, zadna reakce ze strany autora -> archivovano.
Pro autora: pokud by ses v budoucnu rozhodl cache obnovit, tak je pripadne mozne ji obnovit odarchivaci tohoto listingu, ale jen za techto predpokladu:
1) misto ulozeni a provedeni kese (typ, obtiznost,...) se prilis nezmeni od puvodniho
2) lokalita bude stale volna, tj. nebude existovat jina kes v kolizi pobliz teto
3) obnovit ji budes chtit proto, abys ji ty SAM mohl dale znova udrzovat (obnova archivovane kese jen proto, aby byla hned adopci prevedena nekomu jinemu, se neprovadi, pozdni zajemce o adopci at si zalozi listing novy, vlastni)
V pripade zajmu o odarchivaci staci kontaktovat me ci jineho reviewera pres profil - viz http://wiki.geocaching.cz/wiki/Reviewer
Nebo muzes misto odarchivace tohoto listingu vytvorit a k publikaci predat listing novy, pokud 1) a 2) neplati (tj. kdyz by se misto ulozeni ci popis kese vice zmenil, ci kdyz by puvodni uz byla v kolizi).
Skupec Reviewer pro CZ

More
<

ROWING CACHE

A cache by Pidimuzicek & family Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/10/2008
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Cache je ukryta v tesné blízkosti turistické trasy a cyklotrasy vedoucí podél Labe u Lysé nad Labem. Vhodná jako soucást cyklogeovýletu, pri ceste autem okolo, nebo jen tak jako hezká procházka :-)

Tato cache Vás zavede do hezké lokality poblíž prírodní rezervace VRT. V okolí se nachází nový most pres Labe a v tesné blízkosti rezervace veslarský klub. Práve tomuto klubu je cache venována.

PRI ODLOVU DEJTE POZOR PREDEVŠÍM NA "NÁHODNÉ MUDLY", LIDÉ Z VESLARSKÉHO KLUBU (cervená vrata) A PRILEHLÉHO DOMU VŠAK VEDÍ O CO JDE, PROTO NEMEJTE STRACH.

PO ODLOVU DOPORUCUJI PROCHÁZKU REZERVACÍ CI PODÉL LABE :-)

VESLARSKÝ KLUB LYSÁ NAD LABEM
------------------------------
Z historické kroniky:

Chceš-li se s námi milý ctenári podívat ke kolébce veslariny v Lysé nad Labem, musíš se vrátiti k roku 1943, kdy na podzim byly podniknuty první kroky k založení nového sportovního odvetví. Uvážíme-li, že se tak stalo v pátém roce války – pri úplném nedostatku prostredku, byl to podnik jiste odvážný. Bylo tehdy nutno v první rade vzbudit zájem o lyskou veslarinu a v první chvíli lyské verejnosti. A to se podarilo plnou merou.

Iniciativy se chopil olympionik a bývalý závodník C.A.C. Roudnice JUDr. Emanuel Ordnung spolu s továrníkem Antonínem Hradeckým a podarilo se rozdmýchati jiskru nadšení – hlavne lyské mládeže tak dalece, že na jare roku 1944 se již mohlo dokonce závoditi. Predcházely ovšem mnohé nesnáze, z nichž hlavní byla skutecnost, že jsme nemeli lodí. Zde se plne osvedcil JUDr. Ordnung, dík jehož dlouholetým známostem s vedením C.V.K. Praha a C.A.C. Roudnice se podarilo sehnati ješte pred zacátkem sezony plátovou ctyrku „Satan“.

Soucasné pomery nedovolovaly založení nového sportovního klubu. Po neúspešném jednání s B.V.K. Lysá, obrátil se JUDr. Ordnung na vedení Sportovního klubu Lysá, kde byl s porozumením prijat.

V roce 1944 lod „Satan“ se priváží k Labi a vzbuzujeme pozornost v celé Lysé – není divu, neco podobného tu dosud nebylo. Po slavnostním prípitku klubovým barvám se vydáváme na trénink. Za mesíc odjíždíme na první závody do Prahy. Byly sestaveny dve ctyrky v sestave K.Vítu, J. Petrášek, V,Truhlár, J. Koleška a V. Král, J. Kaplan, K. Fišer, V. Tarant, kormidelník J. Hervert. Také jedeme osmu. Prestože jsme nevyhráli s dobrou náladou se vracíme do lodenice a koncíme krátkou poradou s JUDr. Ordnungem, který nám tlumocí uznání soudcovského sboru. Ješte v roce 1944 se úcastníme závodu v Celákovicích, Pardubicích, Roudnici, Brandýse a Rennerova memoriálu. Závody v Lysé, prestože byly úplne pripravené a byla prislíbena úcast klubu z celého protektorátu, bylo nutno odreknout pro nemožnost dopravy lodí. A tak skoncila první veslarská sezona v Lysé nad Labem.

Revolucní rok 1945 nám prinesl mnoho zmen. Také pres Lysou se prehnala revolucní kvetnová boure, pres lyský most prchali nemectí okupanté z Milovic, kterí ješte pred nekolika dny hrozili srovnáním se zemí. Ztráty na životech bohudík nebyly. Napjaté pomery a pracovní zaneprázdnení nedovolovalo plnou úcast na tréninku. A po dobrém zacátku nastává stagnace, protože JUDr. Ordnung odchází do pohranicí, stejne jako celá rada závodníku, další odcházejí na vojnu nebo studovat.

Tolik kronika z let 1944 – 1945Nový život v lodenici zacal až v roce 1947, kdy se také pripravovala stavba nové lodenice. Byla dostavena v roce 1950 a tím nastal príliv mládeže. Oddíl vedl L. Horák a jako trenér pusobil P. Halama.

V roce 1951 se dostavily první úspechy, Jirka Vejlupek získal tretí místo na preboru CSR dorostu na skulu s kormidelníkem, kterým byl A. Zumr. V roce 1956 se stal vedoucím oddílu A. Bružek a získali jsme první závodní ctyrku. V roce 1957 se ujal trenérské práce J. Vejlupek a zacal pracovat s mládeží. V roce 1959 na závodech v Praze prekvapive zvítezila osma dorostencu a na preboru CSR v Brne získala první titul preborníka republiky. Osma jela v sestave K. Zverina, V. Nožír, M. Svatoš, Z. Tlamicha, M. Pastrnák, J. Šolc, J. Novotný, E. Šimmer, kormidelník P. Píta.

V šedesátých letech se dosáhlo celé rady úspechu zvlášte v kategoriích mládeže. V roce 1967 je zaznamenán úspešný zahranicní zájezd do Wroclawi. V tomto roce vítezí Jana Krížová-Baumeltová v závode O stuhu Podolí. V této dobe úspešne reprezentují oddíl na mezinárodních závodech ve dvojskifu žen J. Krížová a A. Zavadilová.

Pocátkem sedmdesátých let oddíl úspešne reprezentují a získávají medaile z mistrovství republiky i na mezinárodních regatách zvlášte J. Rambousek, F. Suchánek, B. Novák, A.Lajner, P. Prouza, K. Cerný, M. Šavrdová, D. Melichová - Veselá a M. Cufešcuková. Karel Cerný je úcastníkem A finále ve skifu na juniorském Mistrovství sveta v Notinghamu a získává jako clen párové ctyrky mužu stríbrnou medaili na Mistrovství sveta v Amsterodamu. Za temito vynikajícími sportovními úspechy je dlouholetá systematická práce trenéra Jirky Vejlupka. Sedmdesátá léta jsou také poznamenána výstavbou nové lodenice, opet zásluhou J. Vejlupka, která trvala více než deset let a do dnešní doby není zcela uvedena do provozu. Odpracování obrovského poctu brigádnických hodin bylo na úkor sportovních výsledku oddílu. Velkou zásluhu o dokoncení stavby lodenice má V. Hruška.

V osmdesátých letech hájí úspešne barvy oddílu Z. Filipová, Z. Košták, J. Krumpholc a M. Poborský. Do Lysé se vrací trenér H. Rejthar a výsledky na sebe nenechají dlouho cekat. Nejvýraznejších úspechu dosáhla Petra Soucková - Pustejovská, držitelka bronzové medaile osmy na juniorském Mistrovství sveta v Szegedu v roce 1989 a úcastnice celé rady mistrovství sveta. Dále se do veslarské špicky dostali L. Nováková – Zavadilová a J. Ryšavý.

V posledním období podmínky v klubu nebyly dobré a tak celá rada odchovancu odchází do jiných veslarských oddílu a klub v Lysé stagnuje, postupne se zmenšuje clenská základna a ubývá aktivních závodníku. Naštestí v poslední dobe se vracejí nekterí starší clenové, kterí veslují v kategorii veteránu.

Dne 15. prosince 2004 byl zvolen nový výbor Veslarského klubu Lysá nad Labem, který se chce pokusit navázat na úspešnejší léta v minulosti a dovést klub mezi prední veslarské kluby v republice.

Additional Hints (Decrypt)

pb ivqv anebmqvy bq gror irfyne fceniar? / jung pna ebjre frr orggre guna lbh?

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.