Skip to Content

This cache has been archived.

Jedla-bedla: [B)]

More
<

MCML c.4 - Myslechovice

A cache by Jedla-bedla Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/18/2008
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Mestske casti mesta Litovle


MCML císlo 4: Myslechovice

Tato série Vás provede 11 místními castmi mesta Litovle zakoncená bonusovkou, kterou mohou odlovit pouze ti, kterí budou mít odloveno všech 11 keší celé série. Bez této podmínky nebude log uznán.

NEZAPOMENTE SI OPSAT BONUSOVÉ CÍSLO V LOGBOOKU

Ve správním území mesta Litovle se nachází 11 místních cástí: Brezové, Chorelice, Chudobín, Myslechovice, Nasoburky, Nová Ves, Rozvadovice, Savín,Tri Dvory Uncovice a Víska

Myslechovice:

Rázovitá hanácká obec s mnoha velkými grunty a typickým hanáckým urbanistickým rešením je prvne zminována již roku 1131. Puvodne ceská vesnice byla ve 13. a 14. století kolonizována Nemci a opet ceskou se stala až v 18. století. Velkorysost církevní vrchnosti a úrodná Haná umožnily obyvatelum bohatnout.

To vše se projevovalo na hrdosti obyvatel a spolecenském živote obce. Škola zde byla již od 15. století a místní sedláci se podíleli na vzniku zemedelského prumyslu v Litovli a tím na poceštení tehdy nemecké Litovle. Na pocátku 20. let 20. století se pražští úredníci pokusili bohemizovat název obce na Myslíchovice. Obcané si ale své puvodne hanácké jméno ubránili.

Nejvýznamnejším rodákem obce je Jan Cep – katolický „básník jitrního zraku“. Na jeho rodném dome je umístena pametní deska. Ve vesnici a jejím okolí je kaple sv. Michala a velké množství sakrálních stavbicek. Je zde i zastávka puvodne soukromé železnicní trate Litovel - Senice.

Pocet stálých obyvatel k 1. 1. 2006: 312


Obec byla založena roku 1141 a její název je odvozen od patrona místní kaple sv. Michala (Michl).
rodište básníka a spisovatele Jana Cepa
kaple
kulturní dum, klubovna, knihovna
detské hrište
železnicní stanice spojující Litovel a Námešt na Hané
hostinec
obchod se smíšeným zbožím
vodovod

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.