Skip to content

<

Potstat Lower Rocks Challenge

A cache by jakteam Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 09/08/2008
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Keš je našim podekováním všem okolnostem a lidem, co nás naucili, jak je v horách a na skalách krásne.

Keš je 100% lezecká. K jejímu vyzvednutí jsou nezbytné alespon základní zkušenosti se skalním lezením, patricné vybavení (50 m lano, 5 - 6 expresek, jisticí pomucky, prilba) a samozrejme je žádoucí jít pro ni aspon ve dvojici.

Keš je umístena v oblasti Dolních (nových) potštátských skal (visit link) resp. (visit link)

Parkovat lze kousek od skal v rozšíreném ústí turistické cesty, skála je odtud videt, a dojdete k ní kousícek dolu po silnici až uvidíte lávku pres potok - tu prejdete a po vystoupání do kopecka budete na míste.

Výstup ke keši doporucujeme zahájit po ceste M&M (cesta 13), pro odlov keše není treba lézt pres previs mezi cestou 12 a 13. Pod previsem je borhák, který lze užít jako vratný bod, pokud chcete dolézt jen ke keši, lze takto použít i borhák pod ním.
Keš je uložena v dobre patrné pukline za pomerne širokou a hlubokou (na celé chodidlo) skalní rímsou, která je sklonena smerem ke stene, takže odlov je pri dobre provádeném jištení bezpecný.
Rímsa je vrchní plochou velkého skalního kvádru, který je vlevo od previsu mezi 12. a 13. cestou a asi v polovine výšky mezi patou skály a previsem. Zhruba ve stredu kvádru je taky borhák (pro cestu 10).

Keš je urcena všem, kdo si krome zábavy pri hledání chtejí užít i radost z lezení. Pokud si keš necháte kamarádem lezcem snést, nebo se od nej necháte ve skále prímo zalogovat, máte bod, ale nemáte zážitek.

Zároven apelujeme na pud sebezáchovy: pokud si nejste jisti, že na tuhle keš máte, nelezte tam!!!

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.