Skip to Content

This cache has been archived.

TEAM PILDSPALVA: [b]Diemžēl, ir pienācis pēdējais GC-РВВАИУ izlaidums. Es, ivss_xx, kā skolas rektors, sirsnīgi spiežu roku visiem 924 absolventiem un vēlu veiksmi turpmākajos slēpņošanas ceļos. 41 students, kam nepaveicās nokārtot gala eksāmenu, cerams, nav metuši plinti krūmos un ir veiksmīgi absolvējuši citus slēpņus. Bet vislielākais paldies, protams, jāsaka tiem absolventiem, kuri nesuši skolas vārdu tālāk pasaulē, kopā piešķirot 52 favorītus. [/b]

Profesora čemodāns pavadījis šajā augstskolā vairāk kā 6 gadus, savus ziedu laikus piedzīvojot sakarnieku bēniņos. 2012. gadā, diemžēl, šī ēka jau atradās pavisam nožēlojamā stāvoklī un profesoram nācās atrast savam koferim pagaidu mājvietu Lidaparātu radioelektronisko iekārtu fakultātes loga ailē. Faktiski, viņš jau bija cerējis, ka šajā vietā pekeles viņam ļaus paturēt ilgāk, bet nāca pavēle no augstākiem krēsliem - Leptoceratops tomēr vēlēja mācībspēkam meklēt pasniegšanas vietu nomaļākā fakultātē. Tā nu nācās meklēt sev kabinetu Lidmašīnu un dzinēju fakultātē. Vietas te bija mazāk un nekas cits neatlika kā čemodānu paslēpt augšējā stāva tualetēs. 2013. gada janvārī fakultāte piedzīvoja nelielu ugunsgrēku, bet tas bija lokāls un otrā ēkas pusē, tāpēc mācību materiāli necieta. Taču vēlāk šajā pašā gadā kāds nezināms ļaundaris vērtīgos lekciju konspektus nozaga. Profesors saprata, ka tualetēs laikam nebija tā labākā slēptuve un pārcēla savas mantas uz pirmo stāvu.

Aizgājušo gadu spozme, kas sākumā skolai pelnīja absolventu favorītpunktus, jāatzīst, zudusi bija jau labu laiku atpakaļ, arī ēkas, absolūta budžeta trūkuma dēļ jaunākas nepaliek, bet, kā šī gada 25. oktobrī ziņo absolvents ArtursLabs, profesors vairs nav parādījies uz viņa izlaidumu, neviens neatceras viņu pēdējās nedēļās redzējis, bet čemodāns vientuļš, saplēsts un padedzis, mētājas fakultātes teritorijā.

Ar šo mistisko notikumu arī ir pienācis loģiskais brīdis skolu slēgt. Arī es, kā rektors, patiesībā jau vairāk kā divus mēnešus esmu beidzis faktiskos sava amata pildīšanas pienākumus un šobrīd esmu atvaļinājies iekš How Many Roads adventure - [url=https://www.facebook.com/HMRoads]facebook/HMRoads[/url] / [url=http://hmroads.com/]hmroads.com[/url].

Nekad nesaki nekad - varbūt skola kādreiz atdzims, bet tas šobrīd liekas ļoti maz ticams. Ja arī tā būs, tā jau tomēr būs pavisam reorganizēta un jauna iestāde. Tam nemaz nav jābūt man, varbūt kāds cits uzņēmīgs entuziasts uzbūvēs to no jauna - labāku, interesantāku. Es ļauju droši izmantot sevis sagatavoto informācijas bāzi, ja kāds to vēlas darīt.

More
<

Aviator

A cache by ivss_xx, wolis Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 09/10/2008
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
4 out of 5

Size: Size: large (large)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Ezermalas iela 6k

[LV]

Čiekurkalns ir viens no vecākajiem Rīgas strādnieku rajoniem. 1898.g. šeit tika izveidota Linu un džutas manufaktūra, kas ražoja linu dziju un džutas maisus. Darba apstākļi fabrikā bija smagi un alga ļoti maza. 1899.g. „Rīgas dumpī” – pirmajos atklātajos latviešu strādnieku nemieros - tieši šīs fabrikas strādnieces bija aktīvākās dalībnieces. I pasaules kara laikā fabrikas iekārtas tika evakuētas uz Krieviju, un uzņēmums beidza pastāvēt. 1969.g. 5. maijā Ezermalas ielā Nr.2 tika atklāta piemiņas plāksne „Linu un džutas manufaktūrai”.

1953.g. šajā teritorijā speciāli uzbūvētās ēkās sāka saimniekot jūras kara skola ar aviācijas novirzienu. 1967.g. notika šīs mācību iestādes reorganizācija un tika dibināta aviācijas augstskola – Rīgas Jakova (Jēkaba) Alkšņa vārdā nosauktā Augstākā Kara aviācijas inženieru skola (РВВАИУ им. Я. Алксниса - Рижское высшее военное авиационное инженерное училище имени Якова Алксниса). Tai bija trīs pilna laika mācību fakultātes: Lidaparātu radioelektronisko iekārtu fakultāte; Aviācijas aprīkojuma fakultāte; Lidmašīnu un dzinēju fakultāte.
1972.g. bija pirmais gaisa kara spēku inženieru izlaidums, bet vēl 1991.g. augstskolā bija pēdējais iesaukums, tā studenti gan izlaidumu nesagaidīja, jo 1993.g. mācību iestāde beidza pastāvēt. Šobrīd lielākā daļa ēku ir atstātas novārtā un kļuvušas par graustiem. Bij. Aviācijas aprīkojuma fakultātē izvietojusies RTU Transporta un mašīnzinību fakultāte.


Slēpnis izvietots vienas no bijušās augstskolas ēkām - Lidmašīnu un dzinēju fakultātes - pirmajā stāvā. Konteiners ir profesora čemodāns, tajā var arī ievietot pietiekoši liela izmēra lietas apmaiņai (piemēram, gludekli). Koordinātas norāda tā precīzu atrašanās vietu. Lai atrastu slēpni, būs jādodas iekšā ēkā un jāmeklē zem grīdas līmeņa.

Jāņem vērā, ka pēc RD saistošo noteikumu Nr.80 "Sabiedriskās kārtības noteikumi Rīgā" 4.3. punkta Rīgā ir aizliegts uzturēties neapdzīvotās vai saimnieciskajai darbībai neizmantotās ēkās, ja to apsaimniekotājs ir nodrošinājis logu un ieeju noslēgšanu un izvietojis brīdinājuma zīmes. Konkrētās ēkas ieeja nav slēgta, nav arī nevienas aizlieguma zīmes. Zināms arī, ka studenti šajā ēkā rīko iesvētības.

Tomēr, atrodoties šajā teritorijā tikai un vienīgi katrs pats uzņemas atbildību par sevi un savu veselību! Nav izslēgts, ka, staigājot pa šīm ēkām, sastapsiet kādu bezpajumtnieku vai jutīsiet nepatīkamas smakas!


[EN]

Located in former USSR military aviation school territory, which is now abandoned complex of buildings. Cache is large suitcase filled with belongings of homeless tourist, feel free to take large things (smaller than a suitcase) for trade.

Successfully finding the cache requires entering one of the old buildings. Although in this case it is not supposed to be trespassing everyone is fully responsible for their actions and possible incidents which could be encountered while exploring this territory! You may encounter homeless people and you may feel unpleasant smells, be warned!Go inside the building and look for the cache somewhere on the first floor (not quite the ground floor as there are stairs from the entrance to it). Below your feet.

Additional Hints (Decrypt)

Jura V ragrerq gur ohvyqvat, fbzrguvat gbyq zr gung V fubhyq tb gb gur evtug jura V ragre gur pbeevqbe. Nyfb, v'z ybbxvat sbe n ubyr va gur sybbe bs bar bs gur ebbzf.

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.