Skip to Content

<

Vyhasla sopka

A cache by s-m-i-s Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 10/05/2008
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


nadpis

Informace o obci:
První písemná zmínka o existenci Hájku ( dríve Grasengrün) ležící asi 4 km od Ostrova u Karlových Varu pochází z r. 1409.

Od pocátku 16. století byla trvalou soucástí ostrovského panství (do r. 1848 postupne majetek hrabat Šliku, vévodu sasko-lauenburských, markrabat bádenských a toskánského velkovévody Ferdinanda III.) Dnes je Hájek malou vsí bez významných historických památek. Presto se zde zachovaly pozustatky bývalé tvrze ( tvrzište se stopami valu a vodního príkopu, avšak s absencí jakýchkoliv písemných zpráv).

Okolí obce se vyznacuje krásnou prírodou ( kopec Jahodník, prírodní rezervace Ostrovské rybníky, obora). Obec Hájek zahrnuje také integrované osady Nová Víska a Nejda, v níž stojí kaple sv. Jana Nepomuckého a morový sloup z 1. poloviny 19. století.

vlajka

V predkládaných návrzích znaku obce naleznete predevším tzv. mluvící znamení (Hájek-Grasengrün-lípa, lipové listy, zelená barva, nebo vrch Jahodník-jahody), pripomínku zaniklého panského sídla (vež s cimburím), významné vrchnosti (kombinace cervené a stríbrné a tri prázdné kruhy z rodového erbu hrabat Šliku), okolních rybníku (štika, modrá barva) i kaple v Nejde (pet hvezd ze svatozáre Jana Nepomuckého). Z nich pak vychází i návrhy obecní vlajky, respektující zásady a zvyklosti soucasné ceské vexilologické tvorby. Trojice v každém z techto návrhu (hvezdy, prázdné kruhy, jahody) symbolizuje tri místní cásti obce.

O vyhaslé sopce, na které je keš, jsem bohužel nic nikde nenasel.

Obecní úrad:
úrad
Cache:
Cache je tradicni lock&lock small:)
Cache je ulozena v lesíku nad Hajkem, od kterého je pekný výhled na okolí. K lesíku je celkem namahavy kopec, proto bych nedoporucoval brát si s sebou na odlov kolo, ale ty zdatnejsi to urcite vyslapnou :) Přeji příjemný lov a krásné počasí

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.