Skip to Content

<

Pozor, ricsti jedou!

A cache by Jenufa, Jkalabek, TPK Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 10/15/2008
Difficulty:
5 out of 5
Terrain:
5 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Tato krabicka je jedna ze série pro GEODRSNÁKY, která obsahuje následující krabicky:
GC1G4VK - Nahoru, dolu samá voda!
GC1GY6W - Pozor, rícští jedou!
GC1JXV5 - Vzpoura mozku

Po odlovení uvedených krabicek získáte potrebné indície a splníte jednu z podmínek pro odlov násle

Prátelé, kamarádi, Kaceri!

Vítáme Vás u další keše ze série pro GEODRSNÁKY. Ani tentokrát to nebude žádná procházka ružovým sadem! Toto dobrodružství není urceno pro žádná geomimina trpící acarofobií, achluofobií, akrofobií, arachnofobií, dendrofobií, klaustrofobií, myzofobií, ornitofobií, skotofobií, xylofobií a mnoha dalšími fóbiemi. Možná Vás napadá: Tak pro koho vlastne je? Je urcena pro vhodne zvolené týmy, které dokáží vetšinu z výše uvedených "strachu" prekonat. Samozrejme se dá odlovit i jednotlivcem, ale to bych i s ohledem na bezpecnost vrele nedoporucoval. Takže o co jde?

V tomto dobrodružství se vydáte po stopách krvelacných loupežníku a lapku, kterí sužují poklidné obyvatelé osady Pozorice a budete usilovat o jejich ukoristený poklad ukrytý nekde v hloubi rícských lesu.

Pri pátrání budte velmi opatrní a ostražití. Vaše cesta povede krajinou plnou pastí a nástrah. Zároven k této krásné krajine budte ohleduplní. Budete se pohybovat v Prírodním parku Rícky a po hranici CHKO Moravský Kras.

Jste na takové dobrodružství pripraveni ? Ano? Takže vzhuru!

Jen snad ješte jedna poznámka. Já sám jsem se kdysi pokoušel poklad nalézt. Myslím, že jsem byl tenkrát velmi blízko ale nakonec jsem byl nucen hledání ukoncit. Na ceste za ním jsem nalezl tajemnou tabulku, jejichž význam je mi dodnes utajen. Snad se Vám bude pri Vaší ceste hodit. Hodne štestí prátelé!

STAGE 1

N1 = 49° 12,323

E1 = 016° 48,105

Úvodní souradnice Vás privedla na kopec Poustka, který získal své jméno podle prastaré povesti podlé které na nem sídlil v dávných dobách poustevník. Tento varoval místní obyvatelé pred nájezdy zlotrilých loupežníku a lapku voláním : "Pozor, rícští jedou!". 

Vašim úkolem je zde získat letopocet, který je na fasáde staré budovy. Prosím nevstupujte za oplocení, i když jeho stav k tomu prímo vybízí. Pro získání letopoctu to není potreba. Jedná se o soukromý pozemek.

První dvojcíslí  letopoctu oznacte jako císlo A, tretí císlici v poradí jako B a poslední pak jako C.

STAGE 2

Z následujícího vzorce získáte souradnice druhé zastávky na Vaší dlouhé a strastiplné ceste.

N2=N1+(A*B+C*12-C/3)/1000

E2=E1-(A*20+C*7+B*3+316)/1000

Nyní stojíte pred dominantou Pozoric. Na fasáde oné dominanty se nachází dva dumyslné stroje, bez kterých si už ani nedokážeme predstavit dnešní život. Krome dvanácti základních se zde nacházejí ctyri císla, které opet znací letopocet.

Letopocet vynásobte císlem 2. První císlici výsledku oznacte jako D, druhou jako E, tretí jako H a poslední jako I.

STAGE 3

Doplnte do vzorce.

N3=N2+((A-7)*200+E*4+I/3-C*D+366)/1000

E3=E2-(H*C-A-B*251+(E-2)*I-1140)/1000

Našli? Urcite ano! Na této zastávce opet získáte ctyri císla - J,K,U a Y. Je až s podivem jak dumyslné skrýše a mechanismy jsou schopni prostí loupežníci vymyslet, aby ztížili cestu k jejich pokladu. Prosím dávejte velký pozor at Vás nikdo z jejich zlotrilé bandy nezahlédne, byl by to Váš KONEC!!

STAGE 4

Doplnte do vzorce.

N4=N3+(B*14+K*2-U*14+E*17+58)/1000

E4=E3-(A*12+D*H*16-K*B-Y*3*J+324)/1000

Cesta vás dovedla k opuštené loupežnické osade. Po jejím prozkoumání by jste meli získat indicie pro další postup. Dejte prosím pozor!! Okolní hvozdy mohou být velmi zrádné.

STAGE 5

V prípade, že jste prošli nepozorovane opuštenou, i když kdo ví, loupežnickou osadou tak jste zrejme i nalezli indicii pro další postup. Postupujte obezretne dál podle ní. Jakmile dorazíte na urcené místo zacnete hledat další indicii. POZOR!! Budte opatrní pri jejím vyzvedávání, v žádném prípade nepoužívejte hrubou sílu! Premýšlejte! Mohlo by dojít k jejímu nenávratnému poškození a konci Vašich nadejí na poklad. Získáte "zde" ctyri císla - F, G, L a W

STAGE 6

Doplnte do vzorce.

N6=N5+(W-A*12-G*H-K*15-Y*6-595)/1000

E6=E5-(Y*3-U+L*110-F*15+G*16-84)/1000

Procházíte vesnicí kterou práve opustili loupežníci. Zoufalí obyvatelé se snaží zachránit to málo co jim z jejich dábelského rádení zustalo. Rozbitá okna, vylámané dvere, znicená úroda. Zvírata které lapkové neukradli behají všude po okolí. Takovou spoušt snad nemuže udelat ani clovek. Vesnicané jsou vdecni za jakoukoli pomoc a rádi Vám za ni poradí kudy pokracovat dál. Získejte od nich císla V, X a Z

STAGE 7

Doplnte do vzorce.

N7=N6+(Z*D+G*Y-A+U*29+K*4+F*5)/1000

E7=E6-(B*H+V*32+Y*3*J+K*X*3+168)/1000

Vdecní vesnicané Vám dali potrebné informace o poloze loupežnického úkrytu. Vaše prosby o jejich pomoc pri jeho nalezení ale museli odmítnout. Nezlákala je ani vidina obrovského pokladu, který loupežníci behem let nashromáždili. Jejich strach z nich je neprekonatelný. Poradili Vám ale, že jejich skrýš je oznacena císlem delitelným císlem F. Cesta k cíli zustává jen na Vás samotných. Budte opravdu obezretní a hlavne ohleduplní! A pamatujte, pokladem není jen bohatství nastrádané loupežníky behem mnoha let, ale i vzpomínky na dobrodružství prožité pri honbe za ním a v neposlední rade i místo samotné.

Tak a máte to za sebou. Doufám, že se Vám tohle dobrodružství líbilo. Pokud ano tak jsem moc rád. S pozdravem TPK :)

Obsah krabicky pri založeni : Logbook, karta s názvem keše (prosím neodnasejte), pravidla, tužka, propiska, pametní karta pro prvních 20 nálezcu, turistická známka Pozoric.

Karty jsou urceny pro všechny cleny týmu pri hromadném odlovu. Zkontrolujte si jakou kartu berete. Jsou ocíslovány podle poradí odlovu.

Do logbooku a následne logu prosím uvedte jestli jste odlovili samostatne a nebo formou skupinového odlovu, což doporucuji s ohledem na bezpecnost, uvedte i pocet clenu týmu.

Do logu prosím neuvádejte žádné podrobnosti ohledne umístení jednotlivých skrýší a zpusobu jejich odloveni. Naopak budu rád když mi pošlete Vaše zkušenosti a zážitky zodlovu na email.

Prosím nenechávejte na jednotlivých místech žádné veci at z toho není za chvíli smetište. Díky.

Legendy

Additional Hints (Decrypt)

[stagetri] tbgg/fgnvqy/fibobqn 1973
[stagectyri] gevanpg anq
[stagepet] i xbhgr n zn mvmra
[stagesest] bfz anq
[stagesedm] qryvgryar S nm an xbapv

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.