Skip to content

Vyhled u Krizku Traditional Geocache

Hidden : 11/04/2008
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

(Cache je zamerena odhadem pres Mapy.cz, pokud namerite presnejsi souradnice, prosim poslete. Díky!!!)

49°39.693 N, 16°30.633 E


JEDNODUCHÁ DRAJFKA NAD OBCÍ BREZOVÁ NAD SVITAVOU!!!


Minimálne jednou mesicne jezdím navstívit rodice a kamarády ve východních Cechách, takze trasu Vyskov - Brno - Svitavy - Vamberk znám snad z pameti. Chtel jsem zalozit serií drive-in kesí na této trase, abych sám sobe i Vám zpríjemnil cestování po této zdlouhavé trase. Tahle by mohla být první z nich a snad budou dalsí brzy následovat.


Výhled u krížkuProc kes zrovna tady?
Protoze se vzdy rad zastavim na blizkem odpocivadle a rozhlizim se po mistni krajine, ktera je tu opravdu nadherna. Pohled do údolí i na okolní kopce za zastavení urcite stojí. Tak proc sem nedat nejakou tu kesku hmmm.


No a jak se ke kesi dostat? No nejlépe pokud jedete od Svitav na Brno, odbocte na polní cestu, ktera se schovava za cedulí "Rozhledna Járy Cimrmanna". Kdyz dojedete tak, aby cumak vaseho auta byl pred krízem, kes hledejte po vasí levici.

Dalsí moznost je zastavit na odpocívadle, které se nachází jeste asi 200m od cedule dále ve smeru na Brno a zbytek ke kesi dojít pešky. Mezi keší a odpocívadlem bývala louka, takže se snad ani nezamažete.

No a pokud cestujete opacným smerem (Brno - Svitavy) bude príjezd ke keši o fous horší (díky zdejšímu hustému provozu), ale i tak se Vám snad podarí odbocit na polní cestu vlevo zacínající na okraji lesa.

Brezová nad Svitavou


Brezová nad Svitavou je malé mesto po obou stranách historické cesko-moravské zemské hranice, v Pardubickém kraji v okrese Svitavy. V soucasné dobe má katastrální výmeru 1270 hektaru a 1456 obyvatel. Mestem protéká reka Svitava, jejíž tok rozdeluje mesto na ceskou a moravskou cást.


Cerpáno z WIKI

Podrobneji


Oficiální stránky mesta

TADY

Additional Hints (No hints available.)