Skip to Content

This cache has been archived.

ondrasek geotym: [b]Dekujeme všem kacerum za návštevu této keše.

Jejím cílem bylo sledovat vznik jednoho nevšedního domu. A to se povedlo!!! Ve fotogalerii tak naleznete zajímavý casosberný materiál, který možná jednou nabídneme píseckému muzeu. Málokterá písecká stavba je tak dobre zdokumentována :-) Názory na dum se samozrejme liší a jsme rádi, že zde všechny zaznely. Také prezdívky "tancující oranžáda" nebo "pomerancová krychle" nás pobavily.

Krabicka vystrídal za celou dobu tri umístení (lavicka v Husove parku, dopravní znacka u prumyslovky a nakonec plot v Capkove ulici) a její poslední ztráta pouze urychlila archivaci, kterou jsme stejne v povánocním období chystali.

Pokud by nekdo casem mel fotografie interiéru nebo výhledu z oken, velmi rád bych je sem dodal.

Tímto uvolnujeme lokalitu a žádnou další v techto místech nechystáme, takže zde máte volné pole pusobnosti.

Všem prejeme krásné Vánoce a hlavne zdraví do dalších let plných tech plastových nesmyslu :-))))[/b]

More
<

Pisecky "skoro Tancici Dum"

A cache by ondrasek geotym Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 12/14/2008
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Chteli bychom vám ukázat jedno zajímavé a možná rozporuplné místo v Písku, kde brzy vyroste nový dum, o kterém se již ted mluví jako o "tancícím". Tedy jak ve smyslu pozitivním, tak i negativním. Na první pohled nebude tak roztancený jako ten pražský, ale konecným dojmem se necháme všichni prekvapit. Už ted mnohé provokuje...
NÁM SE TEN DUM OPRAVDU LÍBÍ :-)

JDE O MYSTERY CACHE NA VÝCHOZÍCH SOURADNICÍCH - VŠE KVULI FOTO PODMÍNCE LOGU.

POZOR!!! VE DNE VELMI FREKVENTOVANÉ MÍSTO!!!
Urcite se zde budou vyskytovat protichudné názory na stavbu, ale to je dobre, presne to jsme chteli, podporit všeobecnou diskusi.


Novou dominantou Husova námestí v Písku se stane REZIDENCE CAPKOVA, která zaplní dosud nevyužité nároží ulic Capkova a Husova námestí.
Citujeme architektonický zámer: "Svou majestátností a zároven vzdušností, svou architektonickou návazností na secesní domy v okolí a zároven svou moderností zaujme nepochybne na první pohled každého, kdo lokalitu navštíví."REZIDENCE CAPKOVA a zejména její predchudkyne mela komplikovanou historii, která pozdržela realizaci projektu o nekolik let. Na pocátku byla architektonická soutež mesta Písek na rešení nevyplneného nároží. Vítezný projekt dvojice pražských architektu Sudková & Trávnícek však neprošel pres územní rízení. Majitelé sousedních domu namítali, že moderní dum se sklenenými atrii a latovými zástenami svou masou zastíní jejich pozemky. K dohode ani po mnoha mesících nedošlo, a tak se mesto v roce 2007 nakonec rozhodlo soutež zrušit. Zároven dalo volnou roku investorovi, písecké stavební firme Kocí, k výberu jiného ze soutežních návrhu a k jeho úprave takovým zpusobem, aby byl pro všechny strany prijatelný. Návrh architekta Vertáta je podstatne vyšší, je zároven štíhlejší a zahrádkám sousedu z jihu v žádném prípade tolik necloní. Proto se ho také nakonec podarilo prosadit a v územním rízení se proti nemu nikdo neodvolal.Další cást architektonického zámeru ríká: "Odlehcená konstrukce clenitého domu skrývá desítku zajímave a zároven prakticky rešených bytu o nejruznejších velikostech. Umístení bytových jednotek do „veže“ zarucuje soukromí: na každém patre se nachází maximálne dva byty. Obytnou plochu obohacují balkony a terasy, k dispozici jsou parkovací stání, podzemní garáže a sklepy. V prízemí domu najde své místo také prodejna."

"Stavba je pojednána v materiálové kombinaci omítky, skla a ocelových zámecnických prvku. Nároží je prolomeno velkou sklenenou plochou, která zvýraznuje umístení domu a soucasne vytvárí dostatecný komunikacní prostor pred objektem jak pro peší, tak i pro bezpecnost automobilového provozu. Jeho matná stríbrite šedá barva stavbu opticky odlehcí a snad si tak ve výšce bude dobre rozumet s legendárním stríbrným vetrem, který k Písku tak neodmyslitelne patrí."

REZIDENCE CAPKOVA je pripravena k realizaci. Teplárna Písek už dokoncila preložení parovodu, u konce je územní rízení, behem podzimu 2008 bylo vydáno stavební povolení. Stavet se bude od zacátku roku 2009 (ke dni založení keše je prostor plocen stavební firmou) a v témže roce by mela být stavba i dokoncena.
POKUD MÍSTO NAVŠTÍVÍTE, NEZAPOMENTE SI FOTOAPARÁT. CÍLEM KEŠE JE SAMOZREJME MAPOVAT PRUBEH VÝSTAVBY A VÝRAZNOU ZMENU TOHOTO PÍSECKÉHO MÍSTA . MUŽETE SAMOZREJME PRIDAD SVUJ NÁZOR NA PROJEKT CI HOTOVÝ DUM, ZDA LÍBÍ CI NE A TAKÉ PROC.
NECHCEME JITRIT VÁŠNE, ALE V KATEGORII LÍBÍ-NELÍBÍ SE NAJDEJE JISTE SPOUSTA ODLIŠNÝCH NÁZORU, A TO JE DOBRE, PRESTO (NEBO PRÁVE PROTO) ŽE NÁŠ NÁHLED JE Z LISTINGU PATRNÝ.


POKUD SE VÁM STAVBA NELÍBÍ, CO PRIDAT K LOGU VÁŠ NÁVRH NA REŠENÍ MÍSTA? RÁDI PAK VLOŽÍME OBRÁZEK DO LISTINGU KEŠE.

Log jednoho kacera, který stavbu nazval vtipne a výstižne"pomerancovým kvádrem", nás inspirovala a všem dalším lovcum nabízíme soutež o nejzajímavejší a nejvýstižnejší prezdívku stavby - odmenou muže být to, že prezdívka zlidoví a ponese toto jméno, což není tak málo, ne?

Zvlášte vhodné pro studenty architektury a stavare :-)

Vaše návrhy:Click To Rate This Cache

www.geojih.cz

free counters

Additional Hints (Decrypt)

mryraý fybhcrx, qbyr, zntargvpxá

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.