Skip to Content

This cache has been archived.

Cmuchal: Muj apel na zakladani nesmyslnych mysterek se minul ucinkem. Tem kteri vylustili a odlovili blahopreji. Pro ty kteri odlovili a nevylustili a pro ty kteri se doposud trapili bez vysledku vzkazuji, ze zadna mysterka ktera vas trapi vic jak dve hodiny nestoji za rec ani usili. Myslim ze je vhodne rict, ze to spravne slovo pro odhaleni souradnic je palindrom. Tem kteri meli vylusteno a nestihli odlovit ??? nevim co rict... proste to je smula a to se stava.

More
<

RADAR #01

A cache by Cmuchal Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 12/05/2008
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Proc to vlastne delám…

Poslední dobou me opakovane „fascinují“ autori, kterí cílene s obdivuhodnou vitalitou a nadšením slušne receno „zavšiví“ své okolí radou mysterek, kdy jsou finální souradnice získány až vyrešením ruzných šifer a kódu, nebo jen s pomocí speciálních znalostí v nejakém oboru a nekterým nestací ani to a pridávají k tomu své PP (rozumej pitomé - pubertální –podmínky). Autori se pak nadnášejí pýchou, jak jsou jednemi opevováni, nebo naopak frustrováni, jak jsou jinými proklínáni – abych se priznal tak spíše patrím k té druhé skupine.

Letos jsem se proto zarekl (možná to bylo už loni), že sám už žádnou mysterku zakládat nebudu a naopak své postupne zarchivuji nebo z nich udelám neco normálního, prijatelného a pro všechny. I když v tomhle prípade se musím schovat za obligátní „nikdy neríkej nikdy“… Na omluvu proc zakládám zrovna tohle, bych toho mohl napsat spoustu, ale jedním z hladních duvodu je, že nadávám na založení vetšiny mysterek asi stejne jako vetšina z normálních kešeru, nadávek padlo tolik, že bych to snad nikdy nespocítal, nekdy oprávnene, jindy neoprávnene a když jsem se nad tím zamyslel, tak jediný zpusob jak se od nadávek oprostit, bylo tohle „(vložte si to správné slovo)“ rozhodnutí zaradit se mezi zminované autory.

Doma jsem si rozložil starou mapu Prahy a už jen premýšlel kolika mysterkami a jakým zpusobem prispet k „zavšivení“ a jako první myšlenka me napadla stovežatá Praha, ale to jsem vzápetí z vrozené lenosti zavrhl (proboha doufám, že nekoho taková „geniální“ myšlenka nenapadne znovu) a jednu nulu smáznul, desítka je taky krásne zaokrouhlené císlo a nakonec i Praha mela kdysi deset obvodu, takže by tu mohla být i urcitá souvislost. Rozhodování o tématu i co by melo být osou celé série bylo o neco obtížnejší, také je jednodušší neco zavšivit než prijít s nejakou kloudnou myšlenkou, to dá rozum a me tu myšlenku nakonec vnuklo jednání o radaru na jedné ze schuzí naší pro-slavené Poslanecké snemovny – ano radar, to bude to správné téma. Oproti jiným mysterkám seriového typu jsem se rozhodl, že se nebude jednat o žádnou luštitelskou soutež typu deset stupnu ke zlaté, od jednoduchých ke stále obtížnejším, ale víceméne naopak, proc si taky lámat hlavu nejakým vymýšlením kódu, hlavolamu a dalších nesmyslností. Myšlenkou celé serie je proto jednoduchý (jasne pochopili jste, že my sklerotici už jiné než jednoduché myšlenky nemáme) dominový efekt – vyrešení principu jedné mysterky (jakékoliv) je vyrešena celá serie.

K vlastní cache:

Jak jsem již uvedl tématem celé serie je radar, v našich podmínkách „americký“ radar v Brdech. Bude nebo nebude v Brdech vybudován další americký radar? To je otázka, nad kterou se mnoho lidí urcite zamýšlelo. A proc další americký radar?

No proto, že už v Brdech jeden „americký“ radar existuje a to nad vrchem Praha, ovšem v tomto prípade se jedná o prijatelný a prospešný meteorologický radar, vybavený americkými prístroji.

Všechny kesky této serie, na rozdíl od meteorologického radaru, nejsou umísteny nad Prahou v Brdech nebo jeho okolí, ale prímo na území naší velké „stovežaté Prahy“. Kesky jsou razeny od severu Prahy v pomyslném smeru na Brdy nebo pro nekoho naopak.

K rešení nepotrebujete pocítac, žádné kybernetické výpocty, hackerské dovednosti, žádné speciální znalosti v nejakém remesle, ani vedním oboru, a ti s predstavivostí ani tužku ani papír, nejedná se o žádnou šifru, ci kód, žádné skryté informace v obrázku (obrázek je jen ilustracní) ci zdrojovém kodu, stací jen všeobecné znalosti, zamerit se na téma, použít logiku a samozrejme mít ten správný nápad a jak jsem uvedl získáváte dalších devet kešek jako bonus. Pro presné urcení souradnic je už rozhodující jen údaj o oblasti, kde se nacházejí.

Správné souradnice se nacházejí mezi obcemi Brezineves a Dáblice

Na záver opet upozornuji, že i na tuhle serii platí to, co jsem naznacil v úvodu. I když „nikdy neríkej nikdy“.

Vlastní keska je pak ukryta 151,8 metru v azimutu 81,2 od
vyrešených souradnic.

Jo a abych nezapomnel, podmínkou logu, je mimo nalezení kesky, že logovat se musí pouze s vyplazeným jazykem, stát na jedné noze (jakékoliv) a dívat se smerem na Brdy. Kdo tak neuciní tomu bude log nemilosrdne smazán.

Seznam cele serie se nachazi zde.

This mystery cache is a part of set of caches that are devote to
radar. Nowadays one of the most vital question is fabrication of an
American millitary radar on range of Brdy. This question is able to
divide our public into two parts. One part has agreed it meanwhile
the second one refused it. Nevertheless one radar exists in range
of Brdy yet. It is a Czech meteorologic radar …… but with American
equipment and is situated on the top of hill that has a name Praha.
This situation partely kick me up to hide mentioned series of
caches.

All caches are not situated above of hill Praha but on the
territoty of our capital Praha (Prague).

For finding of right solution of mystery cache you do not need
any PC, cybernetic calculation, no special knowledges from hacking
or draft industry or science. Those who have a good imagination
even do not need a pencil and paper. It is no cipher or information
hiden into a photo (it is only ilustrative picture) or source code
. What you need is general knowledges, reasoning and of course good
idea and right word. Beside of the main theme is a asssignment of
terriory necessary for exact specification of coordinates. In this
case it is between villages Brezineves and Dáblice.


The cache is hiden 151,8 meters at azimuth 81,2 from disposed
coordinates.Additional Hints (Decrypt)

1. Qrirg fgebzh ol zbuyb cbzbpg ifgbhcvg manyphz prfxé zrgnybié fpéal qb cebfgbeh f gíz fceáiaýz aácnqrz. Bfgngaíz zhfí fgnpí wra yvfgvat./ Avar gerrf ner noyr gb uryc gb rkcregf bs pmrpu zrgny zhfvp fprar ragre vagb n greevgbel bs evtug vqrnf.
2. máoenqyí/ebnq-srapr

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.