Skip to content

This cache has been archived.

Aqualung Reviewer: Archivace listingu keše

Aqualung Reviewer pro CZ kraje Královéhradecký, Pardubický a Kraj Vysocina

More
<

Kamen Mudrcu v Recanech?

A cache by ladys91 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 01/21/2009
Difficulty:
2.5 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Každý z nás již urcite slyšel o králi Rudolfu II, našem významném panovníkovi z 16.století.
Tento král byl vychován ve Španelsku na dvore Filipa II. a v tomto státe získal zálibu v alchymii a astrologii.Díky tomuto oboru zacal jevit obrovský zájem o Kámen mudrcu,bájnou látku,která mela obycejné kovy menit ve zlato a také být hlavní prísadou pro elixír vecného života. Tato touha jej proslavila možná více,než celá jeho vláda.
Vždyt co alchymistu se vystrídalo na jeho dvore!Nekolik "destilátoru", jak se jim také ríkalo,se objevilo již prvním v seznamu dvoranstva, hned po Rudolfove nástupu na trun.Mezi nejlepší,které mel kdy Rudolf II. k dispozici,patrili napríklad John Dee, Edward Kelley, ci Tadeáš Hájek .
Byli tu ovšem i alchymisté,kterí, ac zrucní ve svém oboru, nikdy k jeho dvoru nepatrili.Nekterí proto,že radeji pracovali v ústraní,malá cást nepresvedcila již zminovaného Tadeáše Hájka, kterému byl sveren výber nových alchymistu.
Nás však bude zajímat tretí skupina.Sem patrili alchymisté,kterí ve svých výzkumech dospeli velice daleko a chteli je dokoncit pred vstupem do královského dvora,aby zde pak byli rovnou zarazeni mezi špicky.
A práve sem patrí jistý alchymista,který mel svého casu pobývat blízko soucasných Recan.Ve své laboratori trávil se svou ženou drtivou vetšinu života,zcásti i proto není známo jeho celé jméno.Ríkejme mu tedy treba Archibald ze Recan.
Ten mel ve výzkumu Kamene mudrcu údajne pokrocit dál,než kdokoliv jiný.K tomu se ovšem staveli skepticky místní obyvatelé.Odporný zápach,linoucí se z laboratore a zamorující okolí se nikomu samozrejme nemohl líbit a jen málokdo veril,že by se takto nechutne mohl projevovat jinak tak zázracný jev.Tento postoj místních muže vysvetlovat,proc se Archibald radeji držel v ústraní a žádné jeho výsledky nebyly dodnes rádne odhaleny. Archibald a jeho žena dál pokracovali ve svých výzkumech.Mohlo by se zdát, že Recanští se pokusí celou vec zastavit, ti se však báli k alchymistické laboratori priblížit a radeji nadále snášeli zápach. Archibald mohl tedy ve výzkumech pokracovat zcela nerušene a možná i úspešne.
Jedné noci však Recanské probudil záblesk,doprovázený detonací.Archibaldovi se jeho experimenty zrejme vymkly z rukou a laborator byla v troskách.
Nekolik místních se sice vydalo trosky prohledat a pokusit se alchymistu zachránit,lec nenašli z nej už nic co by se dalo pohrbít.A málokdo po necem takovém toužil, Archibald zde opravdu nebyl príliš oblíben. Nikdo se ani dlouho nezdržoval u laboratore.Co kdyby došlo k dalšímu výbuchu?
Co se tenkrát vlastne stalo?Je možné,že by se Kámen mudrcu,ci návod na jeho výrobu, stále nacházel v okolí laboratore?I v dnešní dobe by preci mohl kdekomu pomoci.
Bohužel,lokalita tohoto místa dnes už není známá.Ackoliv se vše odehrálo sotva pred pul tisíciletím,nikdo už dnes neví v jaké cásti vesnice se dílna nacházela, pokud vubec.Drívejší obyvatelé jako by na vše radeji zapomneli.Dnešní historikové se tedy bez valných výsledku mohou jen dohadovat. Jistým vodítkem by snad mohla být jediná zpráva,která se od Archibalda dochovala.Šlo o krátký dopis,který poslal práve Rudolfu II. Ten byl však napsán nejspíš v jakési tajné reci, kterou dodnes nikdo nerozluštil.Její presný obsah je:

sn:h:n-pb/p:ni:c-fe

Lingvisté, kryptologové, dokonce i matematici se pokoušeli onu zprávu,rovnici,ci co to má vlastne být rozluštit,lec nikdo zatím nebyl úspešný.Odhalí vubec nekdy nekdo tajemství této zprávy a následne Kamene samotného?
Na základních souradnicích keš nehledejte,opravdu tam není :-).
Pro vyzvednutí kešky není potreba nikam složite lézt,keš je volne dostupná.
Pri odchodu ji prosím opet rádne zamaskujte.
Neukládejte prosím fotografie,které by prozrazovaly místo uložení cache.
Hracky z kindervajec vkládejte prosím pouze výmenou za jiné takovéto hracky.

PREJI HODNE ŠTESTÍ

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.