Skip to Content

This cache has been archived.

Sutech: Archivuji...

More
<

Wherigo s prstem v nose

A cache by Sutech Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 07 March 2009
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

!!!STOP STAV!!!
WHERIGO S PRSTEM V NOSE

Predpokládám, že o wherigo snad už slyšel každý. Pokud by se však ješte našel kacer, který snad v uplynulém roce kešoval na Anktartide a toto slovo nikdy neslyšel, tak pro nej tu mám krátkou definici (prevzato z wiki.geocaching.cz):

Wherigo je nový projekt Groundspeaku pro vytvárení a hraní dobrodružných her (adventur) s využitím GPS prímo v reálném svete namísto napr. na PC.
S využitím do GPS zarízení nahrané Wherigo cartridge (sestaveného programu pro danou hru) registrované na wherigo.com tak muže geocacher prímo v terénu interagovat s objekty na ceste, které potká, tj. napríklad až na daném míste dle toho, co vidí, rozhodovat, co bude dále, ci se naopak dozvedet další možnosti postupu dle zjištených indicií.
Wherigo geocache tedy užívá pro cást lovu ci celý lov takovouto cartridge, címž vlastní zážitek z lovu obohacuje o interaktivní prvek v terénu. Jde tedy vlastne o obdobu multi ci mystery cache, ovšem cacher se nikoliv predem z listingu, ale až prubežne na trase dozvídá, co bude dále. Na konci pak tedy najde cacher-hrác dané Wherigo cartridge bežným zpusobem i samotnou fyzickou cache.

Presto, že má tato nová odruda geocachingu ohromný potenciál, složitost pri vytvárení cartridge (pro nezasvecené, jakémsi souboru s príkazy co/kdy/kde/jak/a za kolik se má stát ), mnoho chyb jak na strane builderu (programu pro vytvárení cartridgí), tak i playeru (programu pro hraní cartridgí), ale i další aspekty, vetšinu lidí od tvorby techto her odrazuje, a proto dnes existuje pouhá hrstka lidí, kterí wherigu rozumí a zabývají se jím.
Protože se považuji za jednoho z nich (no jo, skromnost musí být ), rozhodl jsem se po vzoru Hanáckého setkání tvurcu wherigo usporádat neco podobného v Praze a podelit se s vámi o své zkušenosti. Nebudu však na to sám - jako "spoluprednášející" jsem pozval kolegyni kacerku Evu, známou ale spíše pod prezdívkou Fanda199 a eventu se možná také zúcastní matejcik, kterému mnozí z vás vdecíte za jeho program OpenWIG, jenž umožnuje hrát wherigo i na mobilních telefonech. Jako další potom úcast prislíbil me2d09, autor velice technicky zpracované Arabely.
Náplní tohoto eventu je tedy seznámení se s wherigem jako takovým, postup pri jeho vytvárení od úplných zacátku až po "špeky", které už ani builder neumožnuje - spocívající v zásazích prímo do zdrojového kódu - a jako takový je tedy urcen pro všechny zájemce - jak ty, kterí v živote builder nevideli, pres ty, kterí si v nem neco málo zkoušeli, až po ty, kterí s ním již docela obstojne pracují. Dve poslední jmenované skupiny si ovšem musí uvedomit, že prednáška bude koncipována od naprostých základu, takže minimálne ze zacátku jim nic nového neprinese.

Témata prednášky (zmena vyhrazena):

 1. Wherigo a builder obecne
  • Co je to wherigo? - obecné povídání
  • Zapínáme builder - zadání názvu cartridge, vytvorení souboru se zdrojovým kódem
  • Seznamujeme se s prostredím builderu - popis jednotlivých složek programu
  • Zóny/Charaktery/Itemy/Timery/Inputy/Variables/Media/Tasky - podrobný popis jejich nastavení
  • Události - seznámení se s jednotlivými událostmi, které mohou nastat
  • Podmínky - If, If - Else, And/Or a události na ne navázané
 2. Vytváríme naši první cartridge
  • Vytvorení nekolika zón, charakteru a itemu
  • Pridání (podmínených) akcí
 3. Pokrocilé možnosti cartridge
  • Timery
  • Promenné
  • Inputy
 4. Chyby a jak je odstranit
  • Správná syntaxe, aneb, na co si dát pozor
  • Chyby v builderu/playeru a jak je obejít
 5. Špeky aneb zasahujeme prímo do zdrojového kódu
  • Využívání promených pro zvyšování/snižování jiných promenných
  • Automatická ochrana proti hraní v emulátoru
  • Randomizace
 6. Dotazy, pripomínky - volná debata
 7. Samostatná práce na zadané téma
  • Vytvárení
  • Praktická zkouška v terénu

Protože je program velice obsáhlý, je možné, že jej nestihneme celý, v takovém prípade by došlo k presunutí cásti o pokrocilých funkcích pri tvorbe cartridgí (body 3-5) na jiný termín. Debata a praktické vytvorení cartridge zustávají v každém prípade.
Pro to, aby se pokrocilejší úcastníci nenudili, zatímco bude probíhat úvod do tvorby wherigo pro zacínající, budou vytvoreny 2 samostatné skupiny - skupina zacátecníku pojede podle programu, pokrocilí potom od bodu, který je bude zajímat.

Kapacita: 50 osob (do logu Will attend nezapomente pripsat, kolik lidí se pod vaším nickem zúcastní)

Místo konání: Fakultní nemocnice na Karlove námestí

Datum a cas konání: 7.3. 2009, 13 hod. - ???

Sraz: na výchozích souradnicích, do prednáškové místnosti pujdeme všichni spolecne

Povinné vybavení: vlastní notebook s nainstalovaným builderem (ke stažení zde), prístroj podporující wherigo - Garmin Colorado/Oregon, PDA/PPC s nainstalovaným playerem ci mobilní telefon s nainstalovaným OpenWIGem (JAK BUILDER, TAK PLAYER MUSÍ BÝT FUNKCNÍ, VYZKOUŠEJTE DOMA PREDEM!!!), propojovací kabel , pro notebooky s menší výdrží prodlužovací kabel s "jezevcíkem"

Podmínka uznání logu: vlastními silami na eventu vytvorená a funkcní cartridge

Vstupné: 20 Kc. (Pokud by mel nekdo pocit, že se snad chceme obohacovat, tak predesílám, že výtežek bude predán kolegovi kacerovi ddusannovi, který zprostredkoval prostory pro konání eventu a ten za ne potom koupí urcitou pozornost pro cloveka, který nám je poskytnul - prednášející tu pro vás budou zadarmo )

PODROBNOSTI EVENTU SE JEŠTE MOHOU MENIT, DOPORUCUJI TEDY DÁT SI JEJ NA WATCHLIST

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.