Skip to content

Tulave topanky I. Cipcie Event Cache

This cache has been archived.

Rizmani: Archivujeme. Dakujeme za úcast a tešíme sa na budúci diel.
Zostali nejaké neodlogovanéTB a GC tak ich prosím pohnite.

More
Hidden : Saturday, 14 March 2009
Difficulty:
1.5 out of 5
Terrain:
3 out of 5

Size: Size:   not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Túlavé alebo Výletnícke topánky - Cipcie

Pozvánka na tento Event na severnom Slovensku nevznikla celkom spontánne. Možno Ste niektorí zaregistrovali, že vlani v decembri sa konal akýsi narýchlo zvolaný neoficiálny Eventík cca 20-ky kešerov hlavne z okolia Žiliny a Martina, ale iniciátorom boli hlavne Všetko1 z BA. Už na tomto stretnutí sme špekulovali o možnosti oficiálneho eventu, aby sa mohla spoznat aj širšia GC komunita nielen z blízkeho okolia. Vtedy sme rozmýšlali vyparatit nieco na jar. Jar sa blíži, medvede sa prebúdzajú a aj na GC.com badat každým dnom narastajúcu aktivitu slovenských kešerov. Priznávame, že termín eventu a „dokopanie nás spiacich severských medvedov“ do jeho realizácie má znovu na svedomí Všetko1.
Teda ak Vás už svrbia päty a chcete sa pripojit ku skupine rovnako „postihnutých“ tak Ste vrele vítaní na tomto prvom a možno nie poslednom spolocnom geoputovaní po zaujímavých lokalitách na Slovensku. (Autorom myšlienky série je tiež Všetko1.) Tieto prvé Túlavé topánky budú mat spontánny prívlastok výletnícke topánky. Nebudeme v listingu bližšie rozpitvávat ako k tomu došlo, kto príde dozvie sa, alebo si sám vylúšti mysterku s obtiažnostou max. 1.

pohlad do Turskej doliny

Plán Eventu:

Takže takýto bol plán:
Spolocne zdolat vrchol Cipcie v Malej Fatre (fotka je už z vrcholu), zaujímavého ale turisticky zatial neznackovaného kopca. Celá Túra by nám nezabrala viac ako pol dna. Trvanie bude samozrejme záviselo iba na tom kolko sa na vrchole zdržíme opekaním a pojedaním toho, co si prinesieme v ruksakoch, výmenou informácií, zoznamovaním a primeraným používaním prostriedkov podporujúcich nadväzovanie kontaktov (tiež z vlastných zdrojov).
EVENT vrcholová knižka bbola prístupná na vrchole Cipcia cca v dobe od 11.30 do 13.30.
Aby sme mohli vystúpit neznackovanými chodníckami na vrchol sme vyrazili spolocne jednou navrhnutou trasou. Pretože dokonca napadol cerstvý sneh bolo to aj mimoriadne vhodné.) Za spolocného pochodu sme odlovili aj kešku s názvom Lesnícka Cipka
Štart spolocného výstupu bol o: 9.30
Ak niekto zmeškal tak, nás lahko vystopoval. Chodnícek prudko stúpal do smreciny nad autobusovou zástavkou.
Svoje ocelové tátoše sme zaparkovali povyše zástavky oproti domu sociálnych služieb v Turskej doline cca 800 m nad autobusovou zástavkou alebo pozdlž tejto cesty, tak aby neblokovali premávku. Vracali sme sa cez GC Certova lúka GC Certova lúka, takže autá boli po ceste.
Návrat bol už individuálny. Z príležitosti Eventu vznikli nejaké nové skrýše v okolí a všetky aj zásluhov Rikitana, Vassa, Xandreja a Gulka padli.

Mapa trasy výstupu:

Trasa eventu by Xandrej

Trasa podla waypointov spracovaná Xandrejom, Vdaka Andrej. Trasa tury pre GoogleEarth

.

K stratám na životoch, ujme na majetku atd... aspon pokial je nám známe nedošlo.
Odhadovaná nárocnost výstupu bola pre letné podmienky, v zime sa môže pohybovat mierne, maximálne asi o jednu hviezdicku vyššie (ciže asi sme mali dat 4).

Niekolko dalších motivacných fotiek na potulky Turskou dolinou a okolím
Pretože 14.3. 2009 je den císla PI (3.14....) tak nás kontaktovali už dva dalšie eventy s myšlienkov zdvojenia alebo aj stroj.....enia našich eventov. Tatial nás kontaktovali ako prví Španieli, ako druhí Švédi, kto bude další budete vidiet už len v anglictine, alebo write notes.

English summary:

Our event is a hiking trip for geocacher community. We will go up to the top of hill Cipcie near village Turie near town Žilina in northwestern part of Slovakia. We don’t prepare any event room, we want only meet each other and exchange the experience about geocaching in the nature. On our trip, there will be some geocaches we can find and log and also some very new (ready for FTF-s) are prepared. On the top we expect to grill something in fireplace we bring with and maybe also we will something good to drink to better make new friends and so on.
We expect that it will be a nice start of a new series of events and we named this series “The Wandering Boots”.
We are glad to inform you that our Spanish geo-brothers want to twin our event with their one. Their event will take place in the province of Madrid, in the town of Cadalso de los Vidrios of being the second edition of an event that began in 2008.

You can wisit the link of their Spanish event
They contacted also other events they will start on 14.3.2009 (PI day), we will see what everything more will happen in next days.

Other twinned events: websamba.com/pi2009/

PS: V noci pred eventom bolo publikovaných 10 nových kešiek v okolí, aby bolo co po skoncení eventu podnikat, pre tých co im bol event málo. Kešky sú všetkej chuti. Od šlapaciek s výhladmi, cez trochu histórie až po "beton- caching". Sú to všetko tradiocionálky až na jednu, ktorá súvisí z dnom PI a bude zrejme riešitelná až na druhý den. Pocasie vyšlo na 200 %. Nakolko takmer všetci dost casto chodíme okolo zaujímavých kostolíkov a kostolov (aj ked väcšinou zvonka), tak to ani inak dopadnú nemohlo.

PS2: Kedže sa našlo tolko odvážlivcov, ktorí sa neboja snehu ani medvedov a prihlásili sa, že si s nami prídu do hôr zaeventovat, rozhodli sme sa, že okrem nových kešiek v okolí prišiel aj další bonus vo forme tomboly.
Výsledky budú zverejnené v diskusii na www.geocaching.sk.
Ceny venovala spriaznená firma Navigator.sk, srdecne dakujeme.
free counters

Additional Hints (Decrypt)

Qboen anynqn cbivaan

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)