Skip to Content

This cache has been archived.

marcusflyer: Archivuji

More
<

Cyklocache Rakovník - Krivoklát

A cache by marcusflyer & surikata Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 04/25/2009
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Cyklocache Rakovník - Krivoklát


Cyklotrasa c.303 byla vystavena v roce 2001 mestem Rakovník. Z Rakovníka vede malebným údolím Rakovnického potoka pres Chlum, Lašovice, Pustovety a Mestecko až na Krivoklát. V tomto úseku merí trasa 15 km a lze ji prekonat na kole, pešky a v príhodných snehových podmínkách i na bežkách. Až na nekolik úseku na cyklotrase platí zákaz vjezdu automobilu a motocyklu, povolen není rovnež vjezd/vstup na koni. Trasa je díky své (ne)nárocnosti vhodná pro rodinné výlety s detmi, k dispozici jsou cetná obcerstvení a odpocívadla.

Pokud se vydáte zdolat cyklotrasu a na ceste zpet již nebudete oplývat dostatkem energie, lze využít vlak. Celá trasa kopíruje železnicní trat Rakovník - Beroun, zastávky jsou v Chlumu, Lašovicích, Pustovetech, Mestecku i na Krivokláte. Z tohoto duvodu vrele doporucujeme odlov i peším geoturistum.

Výškový profil trasy


Prekonané stoupání: 219 m
Nejnižší bod: 263 m n.m.
Nejvyšší bod: 331 m n.m.

Zdroj: mapy.idnes.cz

Cache


Tato multicache má celkem 6 zastavení. Úvodní souradnice vás zavedou hned na první z nich. Na jednotlivých stejdžích není nutné žádné složité pocítání, jedná se o jednoduché doplnování do finálních souradnic, duraz je kladen predevším na zážitek z cesty, nikoli na pripomenutí hodin matematiky:-) I tak jsme však byli zmenou finále 14.11. donuceni do konecné rovnice dosadit pár jednoduchých výpoctu. Údaje na jednotlivých stejdžích se nezmenily, mení se pouze finální rovnice! Finální souradnice získáte doplnením jednotlivých indicií do:

N 50° 02.(A)(B+1)(C-1)
E 013° 51.(D)(E+2)(F)


Závorky se mezi sebou nenásobí, každá závorka znázornuje jednu cifru.

Cestou není potreba prekonávat žádné vetší prevýšení, i když se to tak nekdy muže zdát. V místech finále dávejte pozor na projíždející mudlocyklisty:-) Signál u nekterých GPS prijímacu zde muže zlobit, veríme ve vaši intuici:-)
Prejeme príjemné zážitky pri odlovu a tešíme se na vámi priložené fotky z cesty!

Od 5.9.2009 dochází kvuli ponicené informacní tabuli ke zmene Stage D (viz waypoints).

Pozor! Od 26.1.2011 se mení provedení finále z duvodu zmizení puvodní cache.

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.