Skip to content

<

Kaer Morhen - Leova zkouska

A cache by Fisata & Bisaci Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 04/28/2009
Difficulty:
4 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size:   regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Vítejte na Stezce. Multinu na téma dnes již svetoznámých knih o zaklínaci Geraltovi z Rivie (Adrzej Sapkowski PL) pro Vás pripravili Radek Fišer (FISATA) a Martin Biša (BISACI). Není to žádná rychlovka, pocítejte pulden. Ale, príroda kterou budete procházet se Vám za Vaši námahu bohate odmení. A nyní již vítejte na Kaer Morhen..


…další den na Kaer Morhen. Ráno, ješte za šera jsem vybehl na Stopu. Když mne sem privedli, byla pro mne utrpením, ta každodenní nebezpecná a namáhavá stezka se mne snad pokoušela zabít. Ale ne dnes, dnes je pro mne oddychem. Nohy se samy vyhýbají nebezpecí, kluzkým a vratkým kamenum, závejím podzimního listí. Celé mé telo pracuje jakoby automaticky, smysly registrují vše kolem aniž bych se musel soustredit na jednotlivosti… A to je dobre, mám o cem premýšlet..
Vcera poprvé jsem zasáhl Lamberta v souboji. Bylo to až podivuhodne snadné – sek, odskok, klamný úder, pulpirueta a další sek. Jenomže hned na to cvicení ukoncil a beze slova odešel. To se mu nepodobá, je to sice mrzout ale… Že by byl nemocný? Ale zaklínaci prece nemohou onemocnet, stejne jako na ne neplatí žádné jedy. Jsou to preci mutanti. A ke všemu mám dnes prijít za Vesemirem. Co mi muže chtít? Ale at je to cokoliv, alespon to naruší každodenní stereotyp. Ne, nejsem ješte zaklínacem, neprošel jsem Zkouškou trav a mutací, ani mne dosud nezasvetili do taju magie, ale po roce stráveném na Kaer Morhen jsem již zatracene dobrý…

(u Vesemira)
Leo, Lambert mi vcera rekl , že tvuj trénink je u konce. Co se obratnosti, síly a postrehu týce, nemužeme zde na Kaer Morhen pro tebe již udelat nic víc. (z úst Vesemira, nejstaršího ze zaklínacu jsou tato slova nejvyšší pochvalou) Nyní se musíš rozhodnout. Ty víš o co jde, a také víš jaká jsou rizika. (no jasne, zkouška trav, kterou tri z deseti adeptu na zaklínace zaplatí životem) Aby sis mohl vše urovnat v hlave, projdeš nyní sám zcela bez naší podpory zkouškou. Než se vydáš na cestu, zastav se na predním nádvorí a medituj chvíli u památníku…
To je celý on, Vesemir. Ani náznak toho co mne ceká, ani náznak toho kam mám jít. A jak se tu tak vyznám, nepomuže mi ani nikdo z ostatních. Tohle je ted muj boj, muj úkol a sám musím zjistit co dál. Na druhou stranu, je tato zkouška pro mne velikou poctou a zároven možností úniku z Kaer Morhen. Stejne by mne zajímalo, jak dobrý doopravdy jsem. Takže ted na chvilku meditovat u památníku..

(u kamenného kríže)
Ano! Už to mám je tady vše co potrebuji 4/2,4/3,3/4,3/3-4/1,1/3,2/2,3/2,4/2,4/3,4/2,4/3,5/1 --- 4/2,3/4-6/1,6/2,3/4


Martin Bisa - volne na motivy knih Andrzeje Sapkowskeho

Pri putování touto multinou vás neceká zase až tak nárocný terén jak by mohla naznacovat obtížnost. Užijete si osmi zastávek se zaklínacskými úkoly. Jejich seznam a hinty najdete v nápovede, kterou klidne použijte. Ten nejhorší terén vás ceká až nakonec. Ale zase ta cílovka!! A tak bych rád predem nekolik bezpecnostních upozornení!!


POCET LIDÍ - Doporucujeme týmovou spolupráci, víc hlav víc ví. Co se týká telefonování, upozornujeme, že v druhé polovine cesty se nikam nedovoláte. Proste tam NENÍ ŽÁDNÁ SÍT.

LEZENÍ VE VÝŠKÁCH - Nekteré cásti této multiny se nacházejí na skalách, které nejsou bezpecné pro malé deti. HLEDEJTE NEJSCHUDNEJŠÍ CESTU, NECHODTE PRÍMO ZA ŠIPKOU. Nedoporucujeme odlov za mokra a celá multina bude zrejme v nedostupná v zime.

BRODENÍ - specifikem této keše je, že se minimálne 2x budete brodit. Sice ne daleko, ale vetšinou až po kolena.

FOTOGRAFIE CÍLOVÉHO PROSTORU - cílovka má být a nejspíš i bude okouzlujícím prekvapením pro vetšinu hledajících a to i místních. K proto logu NEPRIKLÁDEJTE FOTOGRAFIE CÍLOVÉHO PROSTORU!! TAKOVÉ LOGY BUDOU SMAZÁNY!

POCASÍ - keška je urcena pro nádherný den. Jde samozrejme odlovit i za špatného pocasí, ale prijdete o tu nádhernou procházku v prírode.

VYBAVENÍ - muže se hodit - dalekohled, hrací kostka, baterka. Nic z toho není nutné, ale muže pomoci.

Celá trasa merí kolem 15 km, vcetne zpátecní cesty. 90% lze projít po pohodlné ceste, zbytek muže být nárocnejší - jak pro koho. Cesta zpet od keše k autu mne osobne trvala hodinu pohodovou chuzí. Kolo nedoporucujeme, vzhledem k nutnosti brodení a obcas méne sjízdnému terénu.

Signál GPS - místy to muže být trochu problematické - vždyt jste v lese, místy ve skalách. Zamerení stejdží a presnost vaší GPS muže dohromady znamenat, že budete hledat trochu déle. Vždy vycházejte z úsudku, jak by jste postupovali pri volbe úkrytu Vy. Úkryty mikrokeší jsou voleny tak, že se nemusí nic rozebírat, stací se rozhlédnout a použít hint.

Poblíž uvedených souradnic mužete zanechat svá geovozidla. Kešku tam nehledejte, ale návod na další putování a postup k první stejdži ano.

CACHE - je lock-lock o velikosti 1,5 litru. Pro FTF uvnitr ceká malý dárek - neaktivovaný koin (je to na nem napsané), pro STF knížecka s povídkou od A. Sapkowskeho. FTF, STF a TTF si navíc mohou odnést certifikáty o složení zkoušky :-)

No a kdyby se neco..., pak mobil na Vesemira je 737 418 252, na Lamberta 777 989 860. Když bude signál...a využívejte s rozvahou, zaklínaci nemusí být vždy v dobrém rozpoložení :-)FjUUU, kdo docetl až sem, tak se za odmenu dozví, že keš je zarazena do série "Významných stromu". Proc? No to zjistíte urcite cestou a litovat nebudete. Kdo o tom nic neví ten si klikne TADY


edit 8.8. 2011: POZOR NOVINKA! Na vedomost vsem adeptum Zaklinacum: v tajnych dilnach byla ke Stezce vyrobena jedinecna a magicka kolecka, jinak zvana CWG. K odebrani budou pouze osobnim odberem a to i zpetne. Kdo odlovil, bude stastnym majitelem talismanu, zajistujici mu ochranu pred zivly a demony. Hlasit se muzete pres profil.

Additional Hints (Decrypt)

0 - fgneg - T=P, 1- boengabfg - borwíg n xbhxabhg cbq oeímh, 2 - fgnel cevgry ancenib bq ipubqh irqyr 3. n 4. mn xnzrarz, 3 - olyval n yrxginel - i xyrpv m xnzrar n qerin, 4- bevragnpr - armnxbcav, 5 - obw - qbhcr gbcviph, 6 - orfgvne - Sr h ragn, 7 - yri - qbyr n hcebfgerq, 8 - cbmbeabfg - oliny fzexrz, pvy - cev cbuyrqh mqbyn iyrib bq cbghpxh cbq xnzrarz - sbgbuvag

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.