Skip to Content

This cache has been archived.

IreVo: Odepsány všechny GC a TB, letadélka ve vzduchu, archivujeme a vracíme se na podzim! :) Dekujeme všem za milou úcast...

More
<

Dobrí holubi se vracejí alias Kridýlka III.

A cache by IreVo Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Wednesday, 20 May 2009
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Rok se s rokem sešel a množí se dotazy, kdyže jako zase budou ty skvelý kridýlka.
Budou! 20. kvetna.
Pocasí nás už neošálí, my totiž máme termín po Zmrzlých mužích. Ha!
Pro ty, kterí loni nebyli, zde jsou detaily naší akce:
Vodáci otevírají reky, motorkári soupátka... a my si provetráme kridélka na víceúcelovém poli blízko kesky Modelárská. Snad nám bude pocasí prát a pánové z Klubu modeláru budou moci predvést své akrobatické kousky s RC modely. Dalsí stroje vítány! Prvních 20 kaceru a kácátek bude odmeneno pitím a pitíckem. K dispozici bude i gril, mužete si prinést klobásky.
The opening of the season of the RC modellers club. New members or the performers are welcome! The first 20 big and little cachers will be awarded with appropriate drinks!!! Grill will be available too, so bring some sausage to enjoy.
Akce se bude konat na poli kousek od ulice Ceskobrodské, príjezd (pro hendikepované a majitele stroju) je možný po polní ceste smerem k zahradnictví a na konci asfaltky doleva. Pokud mozno vsak prijdte po svých, je to jen úzká travnatá, a casto bahnitá, cesta. Pozor na klíštata!
The event will be held on the field not far from Ceskobrodska St. The access for cars (of disabled people or RC modellers) is possible via the field muddy road, direction gardening shop. Beware of ticks!


Holoubkové, tešíme se na Vás!20.5. 2009, streda mezi 16 az 19 hod.

From 4pm to 7 pm, on Wednesday, May 20, 2009

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.