Skip to Content

<

Na in-linech podel Vltavy

Hidden : 06/04/2009
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Keš Vás povede po cyklostezce A2 podél Vltavy. Trasa merí asi 7,5 km a doporucujeme ji projet na bruslích, případně na kole. Dá se ale zvládnout i pěšky, pokud Vám nevadí delší procházky. Ziskani některých indicii může být za tmy obtížné.

UPOZORNENÍ: Obtížnost keše je tak vysoká, protože po trase celé multiny se vyskytuje opravdu mnoho mudlu. Proto vám doporučujeme obrnit se trpelivostí a být velice opatrní pri vyzvedávání stagí.


Cyklotrasa A2 - Vltava pravobřežní


Kralupy - Zámky - Troja - Libeňský ostrov - Tešnov - Palachovo náměstí - Karlín - Národní divadlo - Výtoň - Podolí - Braník - Modřany - Komořany - Zbraslav - Vrané nad Vltavou

Stezka A2 je plánována jako pravobřežní komunikace spojující sever Prahy s jihem. Trasa je sjízdná téměr v celé délce 28,9 km, vyjma krátkého úseku v centru města, který ale lze objet náhradní trasou. Naše putování je ale omezeno jen na trasu ze Zbraslavi do Braníka.

Zajímavá místa podél trasy:

Okruh u Zbraslavi:

236 metrů dlouhý most přes železniční trať Praha – Vrané a přes Vltavu. Tento most byl původně navržen s jednou nosnou konstrukcí pro oba dopravní směry s vyvěšením vnějšími kabely na nízký pylon, umístěný ve středním dělícím pásu. Ve schválené změně je oproti povolené stavbě mostu z důvodu optimalizace konstrukčního řešení a technologie výstavby navržena pro každý jízdní směr samostatná letmo betonovaná konstrukce s vedením předpínacích kabelů v nosné konstrukci mostu bez vyvěšování přes pylon. Stavba 513 Vestec – Lahovice končí v km 9,68 tj. na začátku úseku stavby 514 Lahovice – Slivenec, v prostoru začátku složitého mimoúrovňového křížení MÚK Strakonická, kde jsou součástí stavby 513 SOKP čtyři direktní a jedna vratná rampa připojující se k mostu přes Vltavu.
http://www.okruhprahy.cz/jednotlive-stavby/lahovice-slivenec/

Kynologický klub Komořany

Zde se pořádají kurzy základního výcviku, sportovní výcvik pro členy ZKO a kurzy agility. Kurzu základního výcviku se mohou zúčastnit psi všech plemen, velikostí, s průkazem původu i bez něj. Smyslem kurzu je naučit majitele zacházet se svým psem, přimet psa k ochotné a radostné spolupráci, tak aby pes respektoval svého majitele (cvičitele).
http://www.bohemiaalke.com/KK_Komorany.htm

Komín bývalého cukrovaru

Cukrovar Modřany měl původně 2 komíny - zděný, vysoký 53 metrů a betonový, který měřil 42 metrů. Stavba cukrovaru byla zahájena v roce 1861 stavitelem Antonínem Zlochem na míste původního Panského mlýna. Stavbu dokončil Ferdinand Urbánek a 31. října 1861 bylo vydáno povolení k provozu. Kronika popisuje tehdejší dění velmi barvitě: "...do Modřan docházely obrovské kusy strojů, kotle, parní stroje, setrvačná kola a přihnal se celý roj strojníku. Mohutné rány dunely široko daleko, jak z těch kusů sestrojovali na místě velká tělesa, rozestavovali je v prízemí a i v poschodí v jeden celek a spojili je sítí rour a trubek. Rostoucí cukrovar byl obléhán zvědavci, z rozčilení ani Modrany nevycházely. Jako mohutný stožár byl vyhnán za kotelnou velký komín, a na něm se vesele zatřepetal červenobílý prapor." V kvetnu 2005 byly budovy zdemolovány, betonový komín v ríjnu 2005 zbořen a tak jako celé cukrovarnictví v Čechách zanikl.
http://www.modranskyweb.cz/cukrovar.php
http://koda.kominari.cz/?action=karta&cislo=0123

Modranská železnice

Již více než sto let jezdí vlaky na první části dnešní posázavské lokálky Praha-Vršovice - Praha-Modřany - Čerčany, která dnes tvoří zároven první úsek trasy proslulého "expresu Praha - Paríž - Dobríš". Trať postavilo Podnikatelství železnicních staveb J. Mužik a K. Schnabel v Praze podle vlastního projektu předloženého v listopadu roku 1880. Trať se začala stavět v květnu 1881 a již v říjnu po ní byla přepravena první řepa do Modřanského cukrovaru.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Nádraží_Praha-Modřany

Zdymadlo Modrany

Na říčním kilometru 66,75 najdete po proudu první a historicky nejnovější zdymadlo na území Prahy. Předchází mu přehrada ve Vraném nad Vltavou a následuje zdymadlo Smíchov. Modřanské zdymadlo sestává z Modřanského jezu, plavebních komor při pravé straně řeky, sportovní plavební propustě při levém břehu a malé vodní elektrárny. Provozovatelem je státní podnik Povodí Vltavy.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Zdymadlo_Modrany

Freestyle Park Modrany

Freestyle Park Modřany je areál s více než 20 000 m2 vhodný nejen pro široké volnočasové aktivity, ale také odpočinek a relaxaci. Najdete zde sportovní hřiště pro beach volejbal, pétanque, zelenou plochu pro jiné aktivity a odpočinek i zónu pro nejmenší. Areál protíná in-line dráha a cyklostezka, která je vhodná pro bruslaře i cyklisty. Aktivní zájemci a návštevníci areálu mohou využít také půjčovnu in-line bruslí a koloběžek.
http://www.freestylepark.cz

Golfové hrište

Původně zde bylo postaveno šestijamkové hřiště. Až později bylo rozšířeno na dnešní "devítku.". Při velké vode v roce 2002 byla zničena původní klubovna , hala údržby a zčásti i hřiště. Investice se tak navýšila na více než 80 mil. Kc. O úspěchu celého projektu již nikdo nepochybuje. Dle zástupce šéfredaktora české mutace GOLF DIGESTu Antonína Ebra (člena klubu) je jmenovaný areál nejfrekventovanějším ve Strední a Východní Evrope!
http://www.hodkovicky.cz

Sportovní areál HAMR

Areál je otevřen od roku 2005. Během posledních dvou let prošel rozsáhlou modernizací. Jsou zde tenisové kurty, fotbalové hrište s umělým povrchem, beach volejbalová hrište a další. V nové multifunkcní sportovní hale jsou badmintonové kurty, hrište na florbal a futsal. V areálu poblíž Vltavy mužete nejen sportovat či relaxovat, ale také ochutnat něco dobrého ze široké nabídky kvalitní kuchyně.
http://www.hamrsport.cz/branik

I. plavecký klub otužilcu Praha

Otužilci registrovaní v místním klubu se věnují kondičnímu otužování i sportovnímu zimnímu plavání. Členové mohou celoročně trénovat ve Vltave v Praze-Braníku. Zúčastňují se aktivně plaveckých soutěží Českého poháru zimního plavání i Českého poháru dálkového plavání. Sami pořádají dvě oficiální soutěže v zimním plavání. Vedle Branických ledu je to nejprestižnější a nejstarší otužilecká soutěž Memoriál Alfreda Nikodéma. Ten se každoročně pořádá na 2. svátek vánocní ve Vltavě před Národním divadlem. Během letní sezóny se účastní rovněž soutěží na otevřených vodách v seriálu závodu Českého poháru dálkového plavání.
http://www.otuzilci-praha.cz/cz/

Keš:

Na úvodní souřadnice se dostanete pohodlně autem, které tu můžete i zaparkovat. Také můžete přijet autobusem 165 ze zastávek Opatov nebo Háje. Protože je trasa vedena jen jedním smerem, počítejte, prosím, také s cestou zpět.


Stage 1 - Závist - Zbraslav N49°58.427´ E014°23.956´
Rozdil dvou vzdalenosti na zlutem ukazateli je cislo A.(Centrum - Modrany)

Stage 2 - Most N49°59.056´ E014°24.016´
5-krát počet žlábků na pravém mostním pilíři je číslo B.

Stage 3 - Pejsci (Mikro I) N49°59.(6*B+A+3)´ E014°24.0(2*B+A+6)´
Hledejte štítek s číslem C.

Stage 4 - Cukrovar N49°59.923´ E014°24.222´
Z cukrovaru už zbyla jen část. Počet příčných červených proužků na tomto dlouhánovi je číslo D.

Stage 5 - Praha - Modrany N50°00.248´ E014°24.155´
E je místo, které není na směrových tabulkách na nástupišti: Dobříš=6, Vrané n. Vlt.=7, Pikovice=8.

Stage 6 - Freestyle Park N50°00.830´ E014° 23.843´
Počet "celých" tmavých půlkruhů kolem prvních dvou mol na restaurační loď je číslo F.

Stage 7 - Golf N50°01.412´ E014°23.958´
Po pravé ruce se nachází ukazatel cyklo stezky, Braník = G.

Stage 8 - Sk8 hriště (Mikro II) N50°01.E(C*G)´, E014°24.(D+F-C)(E-G)´
Hledejte mikro kes se vzorcem pro vypocet finale.

Pro násobení je použit operátor * (hvezdicka)

Pri vyzvedávání keše budte ostražití, okolo se pohybuje spousta mudlu

Tabulka pro zápis zjištených údaju

Waypoint
Údaj
Zjištená hodnota
1
A
 
2
B
 
3
C
 
4
D
 
5
E
 
6
F
 
7
G
 
Soucet
89

Additional Hints (Decrypt)

[stage 3] - oenaxn
[stage 8] - hxnmhwr an av preiraá švcxn
[finále] - zntarg

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa) 

Find...

641 Logged Visits

Found it 525     Didn't find it 31     Write note 43     Temporarily Disable Listing 8     Enable Listing 8     Publish Listing 1     Needs Maintenance 15     Owner Maintenance 9     Post Reviewer Note 1     

View Logbook | View the Image Gallery of 30 images

**Warning! Spoilers may be included in the descriptions or links.

Current Time:
Last Updated:
Rendered From:Unknown
Coordinates are in the WGS84 datum

Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.