Skip to Content

This cache has been archived.

Sopdet Reviewer: Archivace listingu keše

Sopdet Reviewer - Reviewer pro ČR (především kraje Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský)

More
<

Po stopach rytire Calderona

A cache by lookys Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 06/10/2009
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size: regular (regular)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Po stopách rytíre Calderona

Dnes ráno mne privítalo velmi pochmurné pocasí. Zprvu to vypadalo na klidný obycejný den, ale vše se zmenilo ve chvíli, kdy se poblíž lesa objevila rytírská jízda. Král si mne prý žádá na hrad, potrebuje mé služby a já, jako jeden z rytíru, jsem mu vždy k službám. Na hrade jsem se dozvedel, že vcera v noci nekdo ukradl truhlu z královské pokladny. V truhle byly mimo zlata i velmi cenné amulety, které již po dlouhá staletí náleží královskému rodu. Ne nadarmo si král vybral zrovna me. Již 7 let žiji v dreveném domku u lesa a živím se výhradne lovem a stopováním divé zvere. Ve stopovaní lidi ovšem nemám príliš zkušeností. Co se dá delat, rozkaz je rozkaz.

Od velitele královské stráže jsem se také dozvedel, že z kasáren zmizel rytír Calderon. Jako by se po nem slehla zem. Dost možná má s tím zmizením truhly s pokladem neco spolecného. Pro nej, jako clena stráže, by prece nebyl problém dostat se až do pokladnice. Na ceste z hradu me ješte zastavil knihovník Milton. Predal mi tento rukopis obsahující preklad dávných run.

Prý nikdy nemohu vedet do jakých koncin se dostanu a toto by se mi mohlo na mé ceste hodit. Nejspíše má pravdu, kdo ví kam mne stopy zavedou, pokud se mi ovšem podarí nejaké najít. Nejlépe bude, když zacnu s pátráním na mestské tržnici, tam by nekdo mohl neco vedet.

Nikdo nic netuší, ani pekar, který je známý tím, že rád vysedává v krcme a poslouchá co se kde šustne. Až od báby korenárky jsem se dozvedel, že dnes ráno se rybár zminoval, že u neho nekdo prespával, což je dost divné, protože rybár bydlí dost stranou od mesta. Jeho chatrc je približne na souradnicích N 49°03.687 E 014°25.687 ! Je docela pozde, dnes už nemá cenu nekam jít, lepší bude si odpocinout a nabrat nové síly na cestu. Hned ráno vyrazím a pokusím se toho záhadného lupice dostihnout!

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.