Skip to content

Na Lothara! Event Cache

This cache has been archived.

Sutech: Archivuji

More
Hidden : Saturday, 26 September 2009
Difficulty:
3 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size:   not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:


Historické souvislosti:

Po smrti knížete Vladislava I. byl v dubnu roku 1125 zvolen jeho nástupcem kníže Sobeslav I. V té dobe však bylo zvykem požádat úradujícího císare, toho casu Lothara III., o udelení Ceské zeme jako léno.
Sobeslav I. ale toto nejenže neucinil, ale dokonce místo úcasti na ríšském snemu v Rezne vytáhnul na Moravu proti svému hlavnímu souperi, olomouckému knížeti Otovi II. Cernému. Toho Ota chytre využil a po úteku ze zeme premluvil císare Lothara III., aby vojensky zakrocil proti vzpurnému Sobeslavovi.
Císar se tedy vydal se svým vojskem skrz krušnohorské prusmyky do Cech a ocekával snadnou porážku Sobeslava (o cemž svedcí i ten fakt, že se na výpravu vydal v únoru). 18. února 1126 se s ním a jeho vojskem konecne setkal u pohranicního hradu Chlumec (nedaleko Ústí nad Labem) a tu došlo k necekanému - slavné císarské vojsko bylo na hlavu poraženo, v bitve padnul i kníže Ota a Lothar byl zajat.
Moudrý Sobeslav však císare brzy propustil a stal se jeho spojencem a prítelem. Na památku svého vítezství pak nechal na Rípu postavit rotundu sv. Jirí a my si dnes Lothara III. pripomínáme 510 m vysokým kopcem vulkanického puvodu nedaleko Decína, který po nem dostal své jméno.

Nápln eventu:

Jak již název napovídá, hlavním úkolem eventu bude dobýt Lothara. Tedy presneji Lotharuv vrch. Nepujde však o žádnou rodinnou procházku, ale o týmový závod!
Týmy po 2-4 cacherech budou vyslány v okruhu do 10 km od tohoto kopce a jejich hlavním úkolem bude dostat se na nej co nejdríve. Nebude to však tak lehké - jedna polovina týmu (v týmu o 3-4 cacherech minimálne 2) bude cestou prostrednictvím wherigo hry, pripravené speciálne pro tento úcel, plnit rozlicné úkoly a pomalu (resp. rychle) se približovat ke kopci, zatímco druhá polovina se vrátí pod Lotharuv vrch, kde bude hledat indície nutné pro postup svého týmu a taktéž plnit rozlicné úkoly.
Vítezem se pak stane ten tým, který se jako první celý dostane na Lotharuv vrch (a samozrejme bude mít splnené všechny úkoly) a ceká jej odmena v podobe max. 4 neaktivovaných Travel Slugu podle velikosti tymu. Ostatní pak získají alespon CWG ze speciální eventové edice.
Po skoncení eventu bude v závislosti na pocasí probíhat bud opékání burtu nebo návšteva restauracního zarízení.
Zacátek eventu: 14 hod.
Administrativní poplatek ciní 30 Kc/os.

Co je tedy treba:

1. Prihlásit se. Uprednostovány jsou již hotové týmy po 2-4 cacherech, prípadné "singl" cachery se pokusíme dát dohromady v závislosti na tom, kolik se jich prihlásí. Do Will attend logu tedy napište, zda již máte tým vytvorený, a pokud ano, vypište jména jeho clenu
2. Mít v týmu k dispozici auto. Po vylosování vašeho startovního bodu vyrazíte svým geomiláckem na uvedené souradnice a (maximálne) polovina týmu se pak navrátí zpet na souradnice eventu, kde jí bude sdelen další postup. Závod bude zahájen až po návratu všech automobilistu.
3. Vlastnit prístroj podporující wherigo. Tedy: Garmin Colorado, Garmin Oregon nebo PDA/PPC s GPS a nainstalovaným a odzkoušeným!!! wherigo playerem. Odkaz na stažení souboru se závodní hrou se zde objeví pred konáním eventu
4. Mít s sebou: tužku, papír, sirky nebo zapalovac, lahev na vodu, mobilní telefon ci vysílacku pro komunikaci mezi obema cástmi týmu (další veci mohou pribývat)
5. Sledovat listing. Podrobnosti a úpravy budou postupne doplnovány

Na co se pripravit:

Na chuzi cestou necestou (v tomto závode netradicne platí, že cesta za šipkou je ta nejlepší ).
Na krávy - verte nebo ne
Na pomerne obtížný výstup na samotný Lotharuv vrch. Nahoru totiž nevede žádná cesta a celý kopec je velice huste porostý, navíc bude-li mokro, bude výstup na nej velmi klouzat. Takže urcite nepodcente dobré oblecení a obuv.
Na luštení nejakých tech hádanek. Pro šifrarské analfabety, mezi které se taktéž radím : není treba se bát, hádanky to budou jednoduché a nebudete-li si presto vedet rady, pomuže vám druhá polovina vašeho týmu.
Hlavne ale doufejme na pekné a prátelské setkání s kolegy cachery.

PRIHLÁŠENI
Název týmu Clenové
NOCNÍ DRAVCI urban 2x
Macavalera a Maly Vydrysek
Oliver Pazout
KiReGPS
Adam a Veru
Cybertracer
DRÁJFin TÝM pechytce
nan2002
larina
Roode
Bylo nás 6 Tinah&Power Team
LennyCharlie
Maxinoha
MarHan
NeraGirls #siTsche
Pitros
TerezaK
Petu lka_LFC
Sedemdesiatsukienmala Saman
Zue
basti team
kvapa
VZHURUDOLU! hradnik
otechradnik
JohnnyM.
Princ Agir
Sobeslav I & spol. mikisi 2x
Lucky&spol. 2x
Dretowitz randir
Lonos
Sir Rasius
Nina & Lili
Žádný vokurky ender.
Smrtakovec
Školník
Strejceknimra
Matonni
Milites Primi ponybára
D@ewo
cz_alfa
PLAY family
A +T
Noname team Mira & spol.
mkacer
VK_Stahlavy 2x
TŽB charles.b
jirak
PetrSMS

O cartridgi

Cartridge byla testována na techto prístrojích:
HTC Touch Diamond + BT GPS modu Nokia LD-3W - hra bez problému, odezva rychlá
Garmin Colorado 300 - hra bez problému, odezva pomalejší
Garmin Oregon 300 - hra bez problému, odezva pomalá
Garmin Oregon 550 - hra ze zacátku zamrzala, po vypnutí Úspory energie baterie bez problému - odezva velmi pomalá

Rada pri hraní:
HRA AUTOMATICKY UKLÁDÁ VE VHODNOU CHVÍLI, NEUKLÁDEJTE TEDY NIKDY SAMI! PROCES UKLÁDÁNÍ TRVÁ NA NEKTERÝCH PRÍSTROJÍCH DLOUHO (VIZ VÝŠE), VŽDY TEDY VYCKEJTE, DOKUD SE NEZOBRAZÍ ZPRÁVA: "HRA BYLA ULOŽENA" A TEPRVE U TÉTO ZPRÁVY KLIKNETE NA TLACÍTKO "OK", NA OSTATNÍ TLACÍTKA A JIŽ PROBEHLÉ ZPRÁVY JIŽ ZNOVU NEREAGUJTE!!!

STÁHNOUT CARTRIDGE
Stáhnout

NA SETKÁNÍ SE TEŠÍ SUTECH

Additional Hints (No hints available.)