Skip to content

<

Kostel sv. Jana Krtitele

A cache by antonio84 Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 08/03/2009
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:Tato jednoduchá cache vás dovede k poutnímu kostelu sv. Jana Krtitele, který naleznete na návrší asi 1km východne od mestecka Radomyšle. Díky své poloze je kostel dominantou Radomyšle a blízkého okolí.

Stavba barokního kostela se datuje do let 1733-1736, kdy nahradil starší renesancní stavbu. Plány na výstavbu kostela mají být dílem architekta vlašského(severoitalského) puvodu Bartolomea Scottiho, který je znám zejména jako nejvyšší fortifikacní stavitel pražských hradeb. Po roce 1726 prestavoval maltézské velkoprevorství na Malé Strane podle zámeru tehdy nove jmenovaného velkoprevora Gundackera Poppa z Dittrichštejna. V oblouku rímsy nad vchodem do kostela je usazena nádherná kamenná kartuše se znakem práve jmenovaného velkoprevora maltézských rytíru.

Ke kostelu vede Krížová cesta ze 14 kaplicek, která vede od hráze rybnika Vraždy až ke kostelu sv. Jana Krtitele. Od kostela je rovnež nádherný výhled do krajiny.

Doporucuji nechat vaše geovozidlo u rybníka (waypoint - PARKOVISTE 2) a vychutnat si príjemnou procházku lipovou alejí.

Více o samotné architekture kostela naleznete zde.

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.