Skip to content

This cache has been archived.

Galician Reviewer: Witaj,

Skrytka jest zbyt długo nieaktywna, więc jestem zmuszony ją zarchiwizować.

Jednakże zawsze istnieje możliwość reaktywacji tej skrytki. Jeżeli chcesz reaktywować tę skrytkę, proszę skontaktuj się ze mną poprzez mój profil i podaj ID skrytki, którą chcesz reaktywować.

Pamiętaj jednak, że reaktywacja nie jest gwarantowana i zależy od indywidualnych okoliczności.

Galician Reviewer
Geocaching.com Volunteer Cache Reviewer for Poland

More
<

Kozie Górki

A cache by TomPL Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 07/18/2009
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size:   small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Kozie Górki - pomnik pomordowanych patriotów

Opis miejsca
Puszcza Niepołomicka to kompleks leśny, znajdujący się w zachodniej części Kotliny Sandomierskiej, w widłach Wisły i Raby. Glówna część Puszczy zajmuje teren między Niepołomicami, Krzyżanowicami, Baczkowem i Mikluszowicami. Kryje wiele tajemnic i pamiątek historycznych. Jedna z pamiątek, miejscem które warto odwiedzić, jest pomnik patriotów, pomordowanych w roku 1943.


Na tle pobliskiego wzgórza hitlerowcy rozstrzelali około 1000 osób, w tym prezydenta miasta Krakowa Stanisława Klimeckiego. Scieżka wiodąca do pomnika przecina dwie drogi: scieżke edukacyjną i czerwony szlak, a kończy się na asfaltowym trakcie. Scieżka edukacyjna przeznaczona jest dla miłosników pieszych wędrówek. Oplata zestaw tablic edukacyjnych, pełnych zdjęć i opisów. Wiele można się z nich nauczyć o lesie i jego mieszkańcach. Asfaltowy trakt najczęściej wykorzystywany jest przez amatorów jazdy na rolkach, głównie ze względu na świetną nawierzchnię i kompletny brak ruchu. Skrajnymi punktami czerwonego szlaku są: leśniczówka w Sitowcu i miejscowość Kłaj. Dodatkowo szlak czerwony po drodze krzyżuje się z szlakiem zielonym (Rynek Niepołomice - wieś Stanisławice), niebieskim (Rynek Niepołomice - Pomnik upamiętniający zamach AK na Hansa Franka) i czarnym (leśniczówka w Sitowcu - przystanek PKP w Szarowie). Wszystkie szlaki są utwardzone i bardzo dobrze jeździ się po nich rowerem.

Skrytka
Współrzędne wskazują miejsce ukrycia pojemnika.

free counters

Additional Hints (No hints available.)Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.