Skip to content

Tulave topanky VI. - Sninsky kamen Event Cache

This cache has been archived.

bolda: Thanx, happy caching [;)]

More
Hidden : Saturday, 10 October 2009
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
3.5 out of 5

Size: Size:   other (other)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

10 October 2009, 09:00 - 15:00

Túlavé topánky VI. - Sninský kamen
 

         Milí geocacheri, Túlavým topánkam na východe Slovenska tak zachutilo, že nám narástli o východnú súradnicu. Tentokrát sa budú štverat do Vihorlatských vrchov, na Sninský kamen.

     Sninský kamen je dominantou okolia mesta Snina, mohutne sa vypína nad jazerom Morské oko a obcou Zemplínske Hámre. Je to vyvreninový andezitový útvar, ktorý sa skladá z dvoch skalných útvarov. Je castým turistickým cielom, výhlad pri dobrej viditelnosti je ocarujúci.

 

1. PARKING - na uvedených súradniciach je velké parkovisko. Ráno 10.októbra Vás tu radi privítame do 9.00 hod.

2. BASE CAMP - naše východzie táborisko ( prístrešok a ohnisko ). Dovedie Vás tu asfaltová cesta z parkoviska asi za 30 minút, plus cas, ktorý venujete pohladom na scenériu Morského oka. Informácia aj pre opozdilcov: odchod na trasu smer Sninský kamen plánujeme na 10.00 hod.

3. TRI TABLY - prvá zastávka na trase, na ktorej sa môžme vydýchat z osožného stupácika, samozrejme kešovanie patrí do programu pocas celej túry. Pokracuje sa dalej lesom na Sninský kamen.

4. SNINSKÝ KAMEN - teda obidva kamene, sú prístupné po kovových schodíkoch. Pri pobyte na vrcholoch dbajte na zvýšenú opatrnost, najmä pozor na šantivé deti. Programom bude logovanie TT VI., zápis do vrcholovej knihy, kešovanie, fotenie ...  veríme v pocasie s dobrými výhladmi.

5. MALÉ MORSKÉ OKO - absolvujeme návratom na Tri Tably, dalej po cervenej až na rozcestník so žltou znackou, potom zostup dole na samotné Malé Morské oko. Po obhliadke pokracuje trasa po žltej dole na Morské oko ku Kaštieliku, odkial je na skok do táboriska.

6. DISKUSIA na záver - volná zábava typická pre geokešerské eventy :))

 

 Potrebná výbava:
- turistická obuv, palice, októbrové oblecenie, pocasie bude isto chladnejšie ako v dolinách,  nieco dobré na jedenie, opekanie, pitie ...

Svoju úcast môžte predbežne oznámit logom typu "Will attend"Tulave topanky I.
Tulave topanky II.
Tulave topanky III.
Tulave topanky IV.
Tulave topanky V.
>Zem je naše ihrisko...

Additional Hints (No hints available.)