Skip to Content

This cache has been archived.

Xichteria: Tak doufejme opet za rok :)

More
<

Komu se neleni, tomu se Jesenik 2010 (SPA EVENT)

A cache by Xichteria Send Message to Owner Message this owner
Hidden : Saturday, 28 August 2010
Difficulty:
2 out of 5
Terrain:
2 out of 5

Size: Size: not chosen (not chosen)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Related Web Page

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Druhý rocník lázenského eventu v Lázních Jeseník. Tentokráte s ponekud aktivnejším (i když opet lázenským) programem.Program eventu tentokrát bude sestávat ze trí cástí tak, aby vám nabídl možnost užít si lázenské procedury stejne jako kešování i záverecný kacerský pokec. Na všechny tri cásti se sejdeme na výchozích souradnicích (kde je možno odlovit Priessnitzovo panorama GC1CBR3), tedy na vrcholu Jižního svahu, odkud se vydáme za lázenskými a kacerskými požitky. Zde také bude instalována tabule s informací o souradnicích tretí cásti programu pro ty, kdo by se opozdili. Pro zapsání eventu "attended" postací zúcastnit se kterékoli cásti, logbook bude prítomen vždy, ale rád vás uvidím na všech cástech programu. Obtížnost a terén odpovídají absolvování všech cástí programu.
Ochlazování koncetin
První cást programu zacne na výchozích souradnicích mezi 9:15 a 9:30. Pujdeme k nedalekému stanovišti vodních procedur ve volné prírode, kde si budeme moci zdarma vyzkoušet volne pristupnou proceduru "ochlazování koncetin". Jedná se o ponorení horních koncetin do koryta s protékající vodou z blízkého pramene a o capí chuzi v bazénku se stejne ledovou vodou pro ochlazení dolních koncetin. Protože mezi temito dvema ochlazováními musí být povinná prestávka, aby nedošlo k celkovému podchlazení organismu, pujdeme v mezicase na procházku do lesu kolem lázenských pramenu (což v kacerské reci znamená odlovit keš (jak jinak), a to stylovou multicache, která nás provede po okolních pramenech Zivá voda II - Stezkou Vincenze Priessnitze (GC1FN9G)).
Priessnitzova sprcha
K této cásti programu se sejdeme opet na výchozích souradnicích mezi 14:15 a 14:30. Odtud vyrazíme k další vodolécebné atrakci ve volné prírode, a to k Priessnitzove sprše. Zde bude pro odvážné možnost vyzkoušet si (opet zdarma) nejen ochlazování koncetin jako v prví cásti, ale ochlazení celého tela sprchou vyvedenou dreveným korytem z nedalekého pramene. Po této kratochvíli vyrazíme na lázenskou kolonádu (zvanou též "kolecko bláznu"). Cestou budete mít možnost odlovit (pokud budete mít vylušteno) Ziva voda III - Vodni doktor GC1FZ5P, pri malé odbocce také Carodejnice GCXC5N a stromolezce muže zlákat Ambrozovic stromová 5ka kousek od kolonady u Muzikantské stezky GC1T1CW.
Posezení u pramene
Tretí a záverecná cást programu zacina v 17 hodin. Na výchozích souradnicích. Tady naleznete budto pachatele eventu nebo indicie pro zjištení skutecného místa eventu (ceduli se souradnicemi).

Sledujte listing! Program a jednotlivé casy se mohou ješte zmenit! Chcete-li pevný bod, je to tretí cást programu.
V den eventu budu k dispozici na telefonu 605845137 od 9 ráno na míste konání.

[EN] Spa event. Come and have fun. On coordinates will be the owner or the information with real event coordinates (somewhere in Jesenik Spa). The first part of the event begins at 9:30 (open air spa procedure and geocaching walk). The second part at 14:30 (open air spa procedure and geocaching walk). And the third part of the event (party in the pub) begins at 17 o'clock.

SPA EVENT to je proste lazensky event, a tak to berte jako odpocinek, moznost odlovu kesi, vyzkouseni nekterych procedur ve volne prirode a na zaver pokec, prilezitost k vymene TB, GC, CWG, zkusenosti, zazitku a pod. Ovsem kdo chce, v okoli si najde hafo kesi k odlovu. A opravdu je o co stat. Samotny event ovsem probehne (alespon v to doufam) v poklidnem lazenskem duchu. Co se kapacit tyka, predpokladam, ze nebudeme muset delat tak zvany STOP STAV. Nehodlam sice pronajmout Kongresovy sal na Hrade, ale mam za to, ze bude uplne stacit, kdyz zde uvedu nasledujici: misto k sezeni ma zaruceno tak asi 20 az 30 kaceru. Ostatni se mohou klidne zucastnit, ale jak to bude se sezenim a dalsimi aktivitami, to se uvidi na miste. Nakonec moznosti je v laznich cela rada a pokud by byl problem zrejmy predem, pokusim se zjednat napravu. Takze prosim:
Hlaste svoji ucast "will attend" vcetne predpokladaneho poctu kusu, ale i nadale sledujte listing, protoze pripadne zmeny zde uvedene mohou byti dulezite. Navic nemohu zarucit, ze mi casem nepovoli nervy a prozradim v listingu i finalove souradnice, takze nebudete muset hledat indicie v terenu. Ohledne stravy, napoju a dalsich pozitku pripadne vcetne lazenskych procedur je ponechano vse individualne na vas. V laznich je prilezitosti dosti.
Co se tyka me osobne, ja jsem tady poprve v zivote v prvnim tydnu mesice cervence roku 2007 zaslechl slovo "geocaching". Ovsem tenkrat jsem mu nerozumel a myslel jsem si, ze pritomni kaceri jsou zrejme navsteva z Marsu. Proto bych chtel tento event venovat i temhle dvema lidickum, jejichz nick neznam.
Co se lazenskych veci tyka, za vsechno muze Vincek Priessnitzu, ktery diky svym zivotnim zkusenostem zacal lecit lidi vodou, a tak vznikla vodolecba.
Lazne jsou zvlastni zarizeni. Uz jen ta lavicka jak tady muze vypadat:

Jsou tu i jina zajimava mista, jako treba Jizni svah, ktery je zajimavy rozlehlou sochou v terenu...

...ovsem Jizni svah je zajimavy treba i pod snehem, kdyz je z nej videt Zlaty Chlum:

Z Jizniho svahu je videt i fantasticke jesenicke panorama:

Nelze nepoznamenat, ze je z lazni videt i nejvyssi horu Moravy - Praded, a to ve dne:

...za mraku:

...i pri zapadu slunce:

V okoli lazni najdete mnoho dalsich zajimavych cilu. Rada z nich skyta moznost odlovu kesky. Za ostatni jen dva zastupci - vodni elektrarna Dlouhe Strane a Obri kameny:Na samy zaver. Jsou to lazne a ziji tedy i v noci...


Pocítadla:
Letos:
You are the visitor # CNW:Counter

free counters

Od lonského rocníku:
free counters

Predpoved pocasí v Jeseníku na príštích 48 hodin

Additional Hints (Decrypt)

WVMAV FINU

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.