Skip to Content

This cache has been archived.

CharleE_Brno: Vazeni kolegove kaceri.
Protoze se keska ztratila jiz podruhe behem kratke doby a protoze mi relativne hodne lidi psalo nazor, ze je to kes "o nicem" a navic v nepeknem prostredi s velkou frekvenci mudlu, priklanim se k reseni ARCHIVOVAT tuto kes.
Az mistni radnice obnovi okoli, pokusim se kesku obnovit, ale muze to trvat dlouho.
Dekuji vsem za nazory at uz v logu, tak v soukromych zpravach. Pokusim se vsechny pripominky zpracovat a vzpomenout si na ne, az budu zakladat dalsi.
Stastny lov - CharleE

More
<

Soska ve Starem Liskovci/Sculpture in St.Liskovec

A cache by CharleE_Brno Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 09/27/2009
Difficulty:
1 out of 5
Terrain:
1.5 out of 5

Size: Size: micro (micro)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Cache is very easy, BUT beware of muddles!
Keska je velice jednoducha, ale davejte pozor na mudly!


V KESCE NENI ZATIM TUZKA / IN CACHE IS NOT TEPORARY A PENCIL

CZ:
Toto je moje prvni kes, kterou zakladam, budte prosim schovivavi a spise me posilejte upozorneni, kde jsem udelal jakou chybu, nez ze byste psali do LOGu, ze je na nic a podobne. Umistil jsem ji velice blizko meho bydliste, abych mohl pripadnou chybu co nejdrive po pripomince napravit.

Jako prvni objekt (nebo obet) teto kese jsem si vybral sochu - tedy sosku. Prosim, abyste zapsali do logu na netu, o jakou sosku se jedna - ja si myslim ze se jedna o berana, ale slysel jsem uz ruzne jine varianty. Je skoda, ze je tento objekt ponechany svemu osudu, ale alespon je kam schovat kesku.Neco malo o Starem Liskovci
První zmínka o vesnici Lískovci pochází z roku 1314. Dnešní katastrální území Starého Lískovce je podstatne menší než nekdejší katastrální území této bývalé obce, pripojené k Brnu 16. dubna 1919. Soucástí katastrálního území Lískovce, jež bylo zrušeno ve druhé polovine 60. let 20. století, byl témer celý moderní katastr Starého Lískovce, dále vetšina sousedního moderního katastru Nového Lískovce, západní cást moderního katastru Bohunic se západní stranou ulice Humenná, a nepatrné cásti moderních katastru Bosonoh a Ostopovic.
Zámecek, je budova v Lískovci, nebyl nic jiného než starý panský hospodárský dvur, který si v Lískovci zrídily starobrnenské cisterciacky a mely na nem vždy své správce panství, k nemuž Starý Lískovec patril. Nebyl to tedy soukromý majetek, tím se stal až po zrušení cisterciáckého kláštera v roce 1782, ale i náboženský fond i následní majitelé v nem vždycky videli predevším hospodárské centrum. Také údajný pobyt Elišky Premyslovny patrí spíše do oblasti povestí, protože není nikde doloženo, že by v Lískovci vubec pobývala, zvlášt když náležel k panství její nejvetší sokyne, Elišky Rejcky, kterou nemela z duše ráda a vyhýbala se jí. Také s názvem zdejší ulice má tato povest jen pramálo spolecného. Eliška Premyslovna totiž založila klášter dominikánek u sv. Anny v roce 1312 na Pekarské ulici (dnes nemocnice u sv. Anny) a s panstvím Elišky Rejcky nemela nic spolecného, snad jen to, že tato její konkurentka založila onen klášter cisterciacek r. 1323 o nekolik desítek metru níže na Mendlove námestí a venovala mu Starý Lískovec s dalším panstvím.
V ulici Elišky Premyslovny se nachází rímskokatolický kostel sv. Jana Nepomuckého, který zde byl postaven roku 1926. Kousek pod kostelem, prímo naproti školní budovy, se nacházel místní hrbitov. Byl v sedmdesátých letech zrušen. U kostela je dalsi keska, ktera je momentalne "disabled".
V soucasnosti zástavbu Starého Lískovce tvorí prevážne panelové domy postavené na konci 70. let severne a západne od vesnické rodinné zástavby puvodní obce. Starý Lískovec približne 15 000 obyvatel. Ve ctvrti se nachází také koupalište a sportovní klub Tatran Starý Lískovec. Kino už v provozu není, v budove jsou nyní sportovní prostory pod správou Delnické telovýchovné jednoty.
V nejsevernejší cásti katastru Starého Lískovce se nachází nejnovejší vícepatrová budova fakultní nemocnice Brno. Západne od ní došlo v letech 2007 - 2008 k zastavení puvodne volných ploch. Nejprve zde byla roku 2007 postavena nová budova moravského zemského archivu, koncem roku 2008 zde pak bylo otevreno i nové nákupní centrum Campus Square, které však zasahuje i do sousední mestské cásti Brno-Bohunice.
Do Starého Lískovce jezdí tramvaje císlo 5, 7, 8 a 10 a nekolik linek autobusu Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje.
Tento text je prevzat ze stranek "www.staryliskovec.cz"

EN:
This is my first hiden cache, so please, be constructive. I've placed the cache near my flat to react on your suggestion as soon as possible. It's better to send me remark to upgrade it, than write to the log bad words...

As my first object I've decided for sculpture - small sculpture. If you could be so kind and write into log, what you conceive of when you look at the sculpture - my mind is for ram (Aries), but I've heared a lot of other variants. It's shame that this sculpture is in the middle of bush - but it's good for hiding this cache.NEXT INFO ONLY IN CZECH

Seslo se mi k verzi 1 MNOHO KOMENTARU a VSEM ZA NE DEKUJI - rad se poucim, aby dalsi kesky byly bezproblemove...
Pripominka 1 - Nic moc prostredi - je to nejblizsi misto u bydliste, kolem ktereho chodi spoustu lidi a o sose casto ani nevedi. Pro me je to zajimava soska, proto na ni upozornuji. Necekam, ze budu zarazen na nejaky TOPlist, ale sam jsem lovil v daleko horsim prostredi a to ne jen jednou. Myslim ze je to naprosto prijatelne, navic pro me jsou takovato mista vyzva - vyzvednout pred zraky mudlu tak, aby me neodhalili...
Pripominka 2 - Spatne zamereni - To byla moje kriticka chyba, souradnice jsou opraveny a VSEM FTFkarum se za tuto chybu MOC OMLOUVAM (pochopil jsem co je to verifikace...)
Pripominka 3 - Krabicka - Jelikoz v miste nechci krabicku davat na zem, je tam kde je. Slibuji, ze co nejdrive vymenim krabicku z TicTacovky na plechovou a dam do ni tuzku - informuji o tom v listingu... Pripominka 4 - Doplneni listingu - nastesti ne vsichni si stezovali, ze nemam info alespon o mestske casti, kdyz uz nevim nic vic o sose. Prave jsem to napravil, doufam, ze k vasi spokojenosti... PS: Fotka bude zitra vecer...

Additional Hints (Decrypt)

nfv qin zrgel ilfbxb, uyrqrw xynfvpxbh gvpgnpbixh
ncebk gjb zrgref uvtu, ybbx sbe pynffvp gvp-gnp obk

Decryption Key

A|B|C|D|E|F|G|H|I|J|K|L|M
-------------------------
N|O|P|Q|R|S|T|U|V|W|X|Y|Z

(letter above equals below, and vice versa)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.