Skip to Content

<

Matematicka

A cache by sobis Send Message to Owner Message this owner
Hidden : 12/29/2009
Difficulty:
4 out of 5
Terrain:
2.5 out of 5

Size: Size: small (small)

Join now to view geocache location details. It's free!

Watch

How Geocaching Works

Please note Use of geocaching.com services is subject to the terms and conditions in our disclaimer.

Geocache Description:

Cache se nachází v lesích poblíž obce Svatá./The cache is situated in forests near Svatá.

Souradnice vás zavedou k pomníku pripomínajícímu událost, která se stala před víc než 200 lety./The coordinates will take you to a monument commemorating an event that occurred more than 200 years ago.

    

Cache však u pomníku nehledejte. Nachází se ve vzdálenosti nekolika set metru a k získání jejích souradnic musíte vyrešit následující matematickou úlohu:/Don't search for the cache at the monument. It is hidden a couple of hundred metres away and in order to get its coordinates you have to solve the following mathematical riddle:

Dva kaceri se chtejí potkat na eventu, který trvá presne tri hodiny. Každý z nich dorazí v náhodný okamžik behem trvání eventu nezávisle na tom druhém. Každý se zdrží jen pul hodiny nebo do okamžiku skoncení eventu, pokud ten nastane dríve než pul hodiny od príchodu dotycného. Jaká je pravdepodobnost, že se oba na eventu skutecne potkají?/Two cache seekers want to meet each other at an event that lasts three hours sharp. They come to the event independently, each at a random moment and may stay only for half an hour. What is the probability that they will actually meet each other at the event?

Výsledek vyjádrete ve tvaru císla mezi nulou a jednickou a zaokrouhlete jej na ctyri desetinná místa./Express the result as a number between 0 and 1 and round it to four decimal digits.

Výsledné císlo ve tvaru/Use the resulting number
P=0.ABCD

použijte pro výpocet finálních souradnic takto:/to calculate the final coordinates:

N 49°56.(C-1)(D+2)(B+4)
E 013°56.(C+3)(A-3)(B+1)Cache je pojata jako tématická a slouží k ukládání a výmene výhradne predmetu souvisejících s matematikou. Vítány jsou všechny výpocetní nebo rýsovací pomucky jako pravítka, kružítka, kalkulacky, tabulky, školní taháky. Krome tematických predmetu jsou prípustné jen trackovatelné. Krabicka je typu lock-lock a má vnitrní rozmery 12cm x 8cm. V den umístení do terénu obsahovala krome logbooku: trojúhelník, úhlomer, mapové merítko firmy Kompass a císlo pí s presností na 1000 desetinných míst.

Preji úspešný lov! I wish you successful hunt!

!! Dne 14.9.2013 byla schránka přemístěna a výpočet upraven !!

Additional Hints (No hints available.)Return to the Top of the Page

Reviewer notes

Use this space to describe your geocache location, container, and how it's hidden to your reviewer. If you've made changes, tell the reviewer what changes you made. The more they know, the easier it is for them to publish your geocache. This note will not be visible to the public when your geocache is published.