[ENG]
Ventspils renowated market square is not only tourism object where you can buy fresh food but also place where you can feel historical marketplace atmosphere. Place is VERY public, thats why this cache is nano size with precise hint. Please search in evening when market is closed and there only few to none people. Please, write in your log what new have you learned attending this place (you can find a lot of facts there), so its not plain TFTC because cache is easy to find.
[LAT]
Tirgus laukums ir ieguvis jaunu brugakmens segumu, ar kuru iezimeta vesturiska 18. gs. tirgus saimniecisko buvju atrašanas vieta un pamatu konturas, kas dod iespeju iepazities ar vesturisko Tirgus laukuma buvju izvietojumu. Tapat uzbuveta ipaša „Tirgus aka” ar pilsetas gerboniem, radot iespeju apmekletajiem udeni lietot ne tikai dzeršanai, bet ari tirgu iegadato auglu un darzenu nomazgašanai tulitejai ešanai. Saulaina laika aka darbosies ari ka saules pulkstenis, savukart no tas pamatnes laukuma ieseguma izverstas cetras linijas, kas norada uz cetram debess pusem.
Centralais rekonstrueta tirgus laukuma objekts ir zvanu tornis ar pulksteni, kas simbolize kadreiz ratskungu nerealizeto ieceri Ratsnama torni uzstadit pilsetas centralo laikradi. Pulksteni apvienota laika un skanu saspele, izvietojot pulksteni un zvanu rindas. Tris pulkstenu ciparnicas katra sniegs atškirigu informaciju – Latvijas laiku, Meness fazi un attiecigo nedelas dienu. Savukart apalas stundas pulkstenis atskanos dziesmas „Pie dzintara juras” melodiju, bet plkst. 12:33 un 00:33 ar Ulda Marhilevica dziesmas „Uz priekšu, Kurzeme” piedziedajumu ieskandes ipašo Ventspils laiku. Zvanu torna eka atrodas ari atraktivs elements – lieli skaitamie kaulini, ka ari telnieka Gleba Pantelejeva veidota svaru, tilpumu un meru ekspozicija.
Ta ka slepnis ir loti vienkaršs, tad lai nebutu jaraksta tikai TFTC, tad ludzu katrs savam logam pievienojiet kadu faktu, ko uzzinajaat Ventspils Tirgus laukuma, piemeram, „nemaz nezinaju, ka gadsimtu atpakal rupjmaize maksaaja tris kapeikas marcinjaa” vai „tagad zinu, cik tad isti liela ir charka un pusstops”.